Karabük: Karabük'te "proje Tabanlı Beceri Yarışması"

Karabük: Karabük'te "proje Tabanlı Beceri Yarışması"

Karabük Valisi Cemalettin Sevim, Proje "Tabanlı Beceri Yarışması"nda dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

Karabük: Karabük'te

Karabük Valisi Cemalettin Sevim, Proje "Tabanlı Beceri Yarışması"nda dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarındaki öğrenci ve kursiyerlere yönelik düzenlediği "Proje Tabanlı Beceri Yarışması" sonuçlandı. Vali Cemalettin Sevim, öğrencilerin kendi meslek alanlarını ilgilendiren bu tür yarışmalarda dereceye girmelerinden gurur duyduğunu söyleyerek, "Gençlerimiz hazırladıkları bu tür projelerle kendilerini geliştiriyor. Sizler bugün diğer ülke gençlerine oranla 2 kat daha fazla çalışmalısınız. Başarılarınızdan dolayı sizleri ve sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi kutluyorum" dedi.

Proje Tabanlı Beceri Yarışması'nda dereceye giren okullardan "Dünyaya Açılan Pencere" isimli proje ile Merkez Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi il birincisi olurken, aynı proje Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm iller arasında yapılan değerlendirmede ise "Jüri Özel Ödülüne" layık görüldü. Projeyi Danışman öğretmen Fatih Özmen ve öğrenciler Fahri Dibekli, Elif Çeştepe, Özlem Nurhan Yılmaz, Vali Cemalettin Sevim'e tanıttı. Proje Türkiye'nin tanıtımını içeren bir grafik tasarımı içeriyor. "Okullarda Elektrik-su Tesisatı Otomasyonu" konulu proje ile Merkez Anadolu Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi il ikincisi oldu. Projeyi, danışman öğretmen Coşkun Atıf Mızrak ve öğrenciler İsmail Yılmaz, Adem Çelik, Serkan Karaçam tanıttı. Projenin konusu ise okullardaki su ve elektrik israfını gidermek. Yarışmada il üçüncülüğünü ise "Animasyon Bebek" konulu projeyle Safranbolu Halk Eğitim Merkezi aldı. Projeyi Danışman öğretmen Fatma Kaya ve öğrenciler Tülay Çetin, Saime Erper tanıttı. Projenin konusu ise değişik şekillere girebilen bir bebek. Yarışmada "Dünden Bugüne Yöremin Çiçeği" konulu proje ile Safranbolu Anadolu Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi mansiyon ödülüne layık görüldü.

Tanıtım gösterilerinin ardından derece alan okul ve öğrencilere Vali Sevim tarafından plaket ve teşekkür belgeleri verildi.