Karabük Devlet Hastanesi Yangına Duyarlı Oluyor

Karabük Devlet Hastanesi Yangına Duyarlı Oluyor

Karabük Devlet Hastanesi Başhekimi Nurullah Soyhan, Hastanenin Elektronik Adreslenebilir İnteraktif Yangın Algılama, Uyarı Sistemleri ve Son Sistem Yangın Dolapları ile Donatılacağını Söyledi.

Karabük Devlet Hastanesi Yangına Duyarlı Oluyor

Karabük Devlet Hastanesi Başhekimi Nurullah Soyhan, hastanenin Elektronik Adreslenebilir İnteraktif Yangın Algılama, Uyarı Sistemleri ve Son Sistem Yangın Dolapları ile donatılacağını söyledi.

Başhekim Op. Dr. Nurullah Soyhan, hastanenin, "Mevcut sistemle olası bir yangına müdahale çok zor şartlar altında yapılıyordu. Ancak yeni kuracağımız Elektronik Adreslenebilir İnteraktif Yangın Algılama, Uyarı Sistemleri ve Son Sistem Yangın Dolapları ile bu işlem daha çabuk ve kolay hale gelecek. Bu sistemin ihalesini yaptık. İhaleyi alan yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Montajı yapılacak 18 adet yangın dolabı küresel vanalı, plastik hortumlu, lens ve tetikten oluşuyor. Bu tür yangın dolapları kolay açılabilir olduğundan bir hamlede su püskürtme özelliğine sahip. Hortumlar plastik ve kauçuk karışımı malzemeden imal edildiği için dolaşma ihtimali de yok" dedi.

Sistem sayesinde olası bir yangında personelin anında müdahale ederek, henüz büyümemiş bir yangının kısa sürede söndürülebileceğini kaydeden Soyhan, "Yangın ihbar ve algılama sistemleri sayesinde hastanemizin herhangi bir yerinde olası bir yangın çıkması durumunda henüz yangının bütün belirtileri ortaya çıkmadan yani yangın büyümeden, ısı yaymadan, tam alevlenmeden, çıkan dumandan etkilenecek olan dedektörler sayesinde komuta merkezinde bulunan monitör yardımı ile nerede yangın çıktığını personelimiz görecek ve hemen aynı anda yangın alarmları çalacak, komuta kontrol merkezinde 24 saat kesintisiz görev yapan özel güvenlik elemanları çıkan yangına müdahale edecek" diye konuştu.

(YE-AK)

17.08.2007 15:12 TSİ

Kaynak: İHA