Karabeyin'in Filmi Tribeca'da Türkiye Adına Yarışacak

Karabeyin'in Filmi Tribeca'da Türkiye Adına Yarışacak

Yönetmen Hüseyin Karabeyin Filmi, "Gitmek: My Marlon And Brando", New York Tribeca Film Festivalinde Türkiye Adına Yarışacak.

Karabeyin'in Filmi Tribeca'da Türkiye Adına Yarışacak

Yönetmen Hüseyin Karabeyin filmi, "Gitmek: My Marlon and Brando", New York Tribeca Film Festivalinde Türkiye adına yarışacak.

Film, 23 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında New York'ta düzenlenen Tribeca Film Festivali kapsamında bugünden itibaren seyircilerle buluşuyor.

Kurucuları arasında ünlü aktör Robert De Niro'nun da bulunduğu festivalin yarışma bölümüne kabul edilen filmin basın tanıtım paneli ise 2 Mayıs'ta, New York Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilecek.

ABD'de Türk kültürünü tanıtmak için faaliyet gösteren "Moon and Stars Project" ve "Türk-Amerikan Cemiyeti-American Turkish Society" ile New York Üniversitesi ''Sanatçılar ve Küresel Değişim Enstitüsü'' işbirliğinde yapılacak olan ''Sınırları Geçmek: Batıdan Doğuya Sinematik Bir Yolculuk'' adlı panele, filmin yönetmeni ve senaristi Hüseyin Karabey, yapımcısı Lucinda Englehart, başrol oyuncusu ve senaristi Ayça Damgacı ile New York sinema sektörünün önde gelen eleştirmenleri katılacak.

Kaynak: AA