Karabağlar Belediye Meclisi Toplantısı

Karabağlar Belediye Meclisi Toplantısı

Karabağlar Belediyesi'nin 2011 Mali Yılı Gelir Bütçesi 150 Milyon Lira Olarak Oy Birliği ile Kabul Edildi

Karabağlar Belediye Meclisi Toplantısı

Karabağlar Belediyesi'nin 2011 mali yılı gelir bütçesi 150 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün şehir dışına olması nedeniyle Meclis Başkan Vekili Nazmi Marangoz'un yönettiği Meclis toplantısında 2011 yılı performans programı oy birliğiyle onaylandı. 2011 mali yılı için belirlenen 150 milyon lira bütçeyle ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Gülsüm Satoğlu, bütçenin gerçekleşme oranı ve ayrılan payların doğru yerde kullanılmasının önemli olduğunu söyledi.

Karabağlar Belediyesinin kentsel dönüşüme, yeşil alanları artırmaya ve sosyal belediyeciliğe bütçede mutlaka öncelikli yer vermesi gerektiğini dile getiren Satoğlu, kentsel dönüşüm kapsamında bugüne kadar yapılan kamulaştırmaların yetersiz kaldığını, 2011 için ayrılan 12 milyon liranın ise gerçekçi bir yatırım planlaması olmadığını ifade etti.

Satoğlu, tanıtım harcamaları bütçesinin yüzde 110 artırılmasını eleştirdi. Yatırım icraatlarından çok tanıtım bütçesinin artmasının manidar olduğunu belirten Satoğlu, 'Yatırım yaparken tutumlu, tanıtımda bonkör olmamalı. Alt gelir grubundaki kadın ve engelliler için veri bankası oluşturulmalı. Bütçede Engelli ve Kadın Dayanışma Merkezleri için 50'şer bin lira ayrılmış. Tanıtım bütçesinin yarısı engelli ve kadınlarla ilgili bu projeye, eğitime ayrılsa önemli bir sosyal belediyecilik örneği olurdu' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Murat Bakan ise Satoğlu'nun 'Yatırımda tutumla, tanıtımda bonkör' eleştirisine katılmadığını, Karabağlar Belediyesinin yatırımda da cömert olduğunu savundu. Bakan, kamulaştırmanın sadece bütçeye kaynak koymakla bitmediğini, kamulaştırma yasasına göre değer tespiti, itiraz, bedel artırma davaları nedeniyle bütçedeki hedefe her zaman ulaşılamadığını anlattı.

Konuşmaların ardından bütçe oybirliğiyle kabul edildi.

(MED-BAH) - İZMİR