Kara Havacılık Komutanlığı Haberleri

Kara Havacılık Komutanlığı haber, Kara Havacılık Komutanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kara Havacılık Komutanlığı - 31.07.2017
Dha Ankara - Sivillere Ateş Eden Pilotların da Aralarında Bulunduğu 155 Sanık, İlk Kez Hakim...
DARBE GİRİŞİMİ SANIĞI PİLOTTAN SALONU KARIŞTIRAN SÖZDarbe girişimi sırasında, Ankara'da helikopterlerin havalandığı Kara Havacılık Komutanlığı'ndaki faaliyetlere yönelik açılan davada, 152'si asker, 3'ü sivil 155 kişi bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.
Kara Havacılık Komutanlığı - 31.07.2017
Sivillere Ateş Eden Pilotların da Aralarında Bulunduğu 155 Sanık, İlk Kez Hakim Karşısında (2)
DARBE GİRİŞİMİ SANIĞI PİLOTTAN SALONU KARIŞTIRAN SÖZDarbe girişimi sırasında, Ankara'da helikopterlerin havalandığı Kara Havacılık Komutanlığı'ndaki faaliyetlere yönelik açılan davada, 152'si asker, 3'ü sivil 155 kişi bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.
Kara Havacılık Komutanlığı - 31.07.2017
Kara Havacılık Komutanlığındaki Darbe Girişimi Davası Başladı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 152'si asker, 3'ü sivil 155 sanık hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince başlandı.
Kara Havacılık Komutanlığı - 31.07.2017
Darbecilerden "Aksakallı'yı Vurun" Emri
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 155 sanık hakkında açılan dava başladı.
Kara Havacılık Komutanlığı - 31.07.2017
Dha Ankara - Sivillere Ateş Eden Pilotların da Aralarında Bulunduğu 155 Sanık, İlk Kez Hakim...
DARBE girişimi sırasında, Ankara'da helikopterlerin havalandığı Kara Havacılık Komutanlığı'ndaki faaliyetlere yönelik açılan davada 152'si asker, 3'ü sivil 155 kişi, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor.
Kara Havacılık Komutanlığı - 30.07.2017
Kara Havacılık Komutanlığı Davası Yarın Başlıyor
Fetullahçı terör örgütünün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 155 sanık hakkında açılan dava yarın görülecek.
Kara Havacılık Komutanlığı - 25.07.2017
Elibol: "Fırat Kalkanı 4 Yıl Gecikti"
Üzerine düşeni yaptı 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında en çok tartışılan konu belki de bu oldu. FETÖ kendi hainlerin korumaya almak için algılar üzerinden süreci yönetirken bu soru da çok tartışıldı. İşin aslı şu. Yukarıda da belirttiğim gibi her gün yüzlerce istihbarat geliyor. Gelen istihbarat aslında FETÖ krizinin ilk çıkış tarihi sayılan 7 Şubat 2012'de olduğu gibi doğrudan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a yönelik, asker içindeki bir grubun kalkışma yapacağı yönündeydi. Kaynaklarım konuyla ilgili şu değerlendirmede bulunuyor: "Bu meselede MİT Müsteşarı üzerine düşeni yapmış. Kendimizi MİT'in yerine koyalım. Her zaman olduğu gibi bir kişi geliyor bir ihbarda bulunuyor. Kendisiyle birlikte iki kişinin yer alacağı bir operasyonla, gece MİT Müsteşarı'na yönelik bir kaçırma girişimi olacağını ihbar ediyor. MİT'in ilgili birimleri bu ihbarı hızlı bir şekilde istihbarat çarkından geçiriyor. İhbarda kaçırma operasyonunun Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Kara Havacılık Okulu'ndan kalkacak helikopterle yapılacağı bildirilirken, muhattap Genelkurmay Başkanlığı olduğu için saat 16.20'de MİT, bu ihbarın doğru olup olmadığının araştırılması için 2. Başkan düzeyinde Genelkurmay'a bilgi veriyor. Genelkurmay da hemen tetkike başlıyor. Genelkurmay tetkiki neticelendirip MİT'e 'bu ihbar doğru ya da asılsızdır' demeden, ihbarın kaynağı, muhatabı, doğruluğu ya da yanlışlığı teyit edilmeden MİT'in, sadece Müsteşarın kaçırılmasına yönelik bir ihbar konusunda Başbakan'a bilgi vermesini beklemek ne kadar doğru olur?" Doğruluğu kesinleşmeden Kaynaklarım, Hakan Fidan'ın olayın kendisine intikalinden hemen sonra Genelkurmay Karargahı'na bilgi verdiği ve Genelkurmay İkinci Başkanı ile durumu paylaşıldığını söylüyor. Konunun araştırılmasının istendiği belirtilerek, teyid çalışmalarına destek vermek üzere MİT Müsteşar Yardımcısı da Genel Kurmay Karargahına gönderiliyor. Şimdi soru şu: MİT Müsteşarı Hakan Fidan, şahsına yönelik bir ihbar almış, TSK ile paylaşmış ve konunun doğruluğu ile ilgili dönüş alamamışken, henüz kendisine ulaşmamış cevaplar varken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı nasıl bilgilendirebilirdi? Sizlerin de hatırlayacağı gibi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'ı Fidan'a yönelik kalkışmanın merkezi olarak ihbar edilen Kara Havacılık Komutanlığı'na kontrol için göndermiş, Çolak olağanüstü bir durum olmadığı bilgisi ile kendisine dönüş yapmıştı.
Kara Havacılık Komutanlığı - 19.07.2017
Adli Tatil Yarın Başlıyor
Darbe girişimi gecesi Kara Havacılık Komutanlığındaki olaylara ilişkin 152'si asker, 3'ü sivil 155 sanığın yargılanmasına da Sincan Ceza İnfaz Kurumlarındaki duruşma salonunda 31 Temmuz'da başlanacak.
Kara Havacılık Komutanlığı - 19.07.2017
Güçlük Çıkartan Darbeci Askerler Ayrı Araçlarda Getirildi (3)
Kara Havacılık Komutanlığı Komutan vekili sanık Tuğgeneral Ünsal Coşkun da, dosyada, Marmaris faaliyetini bildiği, planladığı anlamda delilin söz konusu olmadığını ileri sürdü.
Kara Havacılık Komutanlığı - 10.07.2017
Haftanın Tarihine Bakış
Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda, TSK içerisindeki FETÖ mensubu bir grup subay tarafından başlatılan darbe girişimi, tüm yurtta yaklaşık 21 saatte kontrol altına alındı. 15 Temmuz 2016'da saat 16.16'da Kara Havacılık Komutanlığında görevli bir subayın MİT'e ihbarda bulunmasıyla başlayan darbe teşebbüsüne ilişkin faaliyetler, 16 Temmuz Cumartesi günü saat 13.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kara Havacılık Komutanlığı Haberleri | Kara Havacılık Komutanlığı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kara Havacılık Komutanlığı haberleri, son dakika kara havacılık komutanlığı haber ve gelişmeleri burada. Akıncı'ya Kaçan Albaylar Savunma Yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 15:42:46. #1.15#

title