Kar Yağışı Fındığı Olumsuz Etkiledi" - Haberler
Haberi Paylaş

Kar Yağışı Fındığı Olumsuz Etkiledi"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Kar Yağışı Fındığı Olumsuz Etkiledi

Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, kar yağışının fındığı olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, kar yağışının fındığı olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Ordu Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu toplantısı Ulubey ilçesinde yapıldı. Ulubey Ziraat Odası'nda yapılan toplantıya Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Birlik Başkanı Arslan Soydan ve ilçe ziraat odası başkanları katıldı.

Çiftçilerin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, "Son yaptığımız incelemelerde karın yoğun yağışı nedeniyle fındık püsküllerine zarar vermiştir. Bu da önümüzdeki yılın rekoltesinin düşük olacağını göstermektedir. Şuan fındık fiyatının artmasını bekliyoruz. Bu yıl elinde fındık kalan üreticilerimiz acele etmesin. Yılbaşından sonra fındık fiyatında bir artış olacaktır. Alan bazlı gelir desteği önümüzdeki yılda devam edecektir. 31 Aralık 2013 tarihinde alan bazlı gelir desteğinin müracaatının son günüdür. Üreticilerimizden başvurularını bir an önce yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

Gündem dışı bir konuşma yapan Ordu Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, İspanyolların Türk fındığında aflatoksin var söylentisinin fındık fiyatlarının olumsuz etkilediğini ve fiyatların biranda aşağıya düştüğünü ifade ederek, Ordu Ticaret Borsası'nın bu söylentilere yeterli tepkiyi göstermediğini ve bunun önüne geçebilecek herhangi bir adım atmadığını söyledi. - ORDU

Kar Yağışı Fındığı Olumsuz Etkiledi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title