Kar Mücadelesi Basın Bülteni

Kar Mücadelesi Basın Bülteni

Vali Nurullah ÇAKIR, İlimiz Genelinde Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Kapanan Yolların Yol Açma Ve Enerji Nakil Hatlarında Oluşan Arızaların Giderilmesi Çalışmalarını Denetledi.

Kar Mücadelesi Basın Bülteni

Vali nurullah çakır, ilimiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolların yol açma ve enerji nakil hatlarında oluşan arızaların giderilmesi çalışmalarını denetledi.

Bugün erken saatlerde İl Özel İdaresi ve Karayolları'ndaki araç parklarını inceleyen Vali ÇAKIR, mevcut araçlarla en kısa zamanda yolların açılmasını, özellikle trafiğin yoğun olduğu kesimlerde köy yolu ya da Karayollları ağı gibi ayrımların yapılmadan, 20 grayder, 2 kar bıçaklı kamyon, 1 kar makinası ve eldeki diğer imkanların koordineli bir şekilde kullanılarak vatandaşın mağdur edilmemesini, araçların devamlı bakımlı ve hazır halde tutulması talimatını verdi.

Yedaş'ı da ziyaret eden Vali ÇAKIR, hava muhalefeti nedeniyle enerji nakil hatlarında meydana gelen arızaların bir an önce giderilmesini isteyerek, İl Özel İdaresi ve Karayolları' nın koordineli çalışmasının önemine değindi. İl genelinde köy yolları da dahil olmak üzere genel olarak büyük bir sorun yaşanmadığını, kapalı köy yollarının açılarak, köylere en kısa zamanda enerji verileceğini ifade etti.

Vali ÇAKIR, kar muhalefeti sebebiyle İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla Laçin İlçesi'nde 2 gün, Mecitözü İlçesi'nde de 1 gün okulların tatil edildiğini, 293 kapalı köy yolunda, 2114 km kar mücadelesi çalışması yapıldığını, kalan 86 kapalı köy yolunun açılması için de gece-gündüz çalışmaların devam ettiğini söyledi.