Kaptan Boş Durmuyor!

Leipzig maçında yaptığı kurtarışlarla, Beşiktaş’ın, Şampiyonlar Ligi’nden namağlup çıkmasını sağlayan Tolga Zengin’in, yedek kaldığı dönemde daha çok çalıştığı öğrenildi.

Kaptan Boş Durmuyor!

Leipzig maçında yaptığı kurtarışlarla, Beşiktaş'ın, Şampiyonlar Ligi'nden namağlup çıkmasını sağlayan Tolga Zengin'in, yedek kaldığı dönemde daha çok çalıştığı öğrenildi. Deneyimli file bekçisinin, kulübede yatmak yerine, birinci kaleci Fabri'nin sakatlanması durumunda, kalenin boş kalmaması için kendini hep hazır tuttuğu ortaya çıktı.

Bu konuda Şenol Güneş'ten tavsiyeler alan Tolga Zengin'in maç sonrası kendisini kutlayan takım arkadaşlarına, "Benim işim her zaman kaleye geçecekmiş gibi hazır olmak. Maçlarda forma giymeden, üst seviye maçlarda hazır olmak kolay değildir. Çok çalışmak gerekir" dediği bildirildi.

Performansıyla, kaledeki rakibi olan Fabri tarafından da tebrik edilen Tolga Zengin, başarılı kaleciliğinin yanında, takım içerisindeki kaptanlık rolüyle de dikkat çekiyor. Deneyimli eldivenin, forma giymese bile sadece maç öncesinde değil, her zaman takım içi sorunlarla ilgilendiği öğrenildi.

Derbi kadrosu

Kayserispor maçının hazırlıklarına başlayan Beşiktaş dün basına kapalı çalıştı. Teknik Direktör Şenol Güneş, Galatasaray derbisindeki kadroyu yeniden sahaya sürmeyi planlıyor.  Derbide Talisca'yı yedek soyunduran siyah - beyazlı teknik adamın, orta sahada yine Oğuzhan-Tolgay-Atiba üçlüsünü görevlendireceği bildirildi. Leipzig deplasmanından dönen oyuncuların, mental olarak yorgunluğunu göz önünde bulunduran Şenol Güneş'in, son kazanan kadroyu bozmamaya çalışacağı bildirildi.

]

]

]

Kaynak: Skorer