Kaplıca Haberleri

Kaplıca haber, Kaplıca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaplıca - 18.08.2020
İçişleri: 81 ilde kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak
'YAŞAM ALANLARINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK' Valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk görevlilerinin katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından "Sağlık İçin, Hepimiz İçin' mottosu ile denetimlerin gerçekleştirileceği belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Valilerin yönetim ve koordinasyonunda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar, halı sahalar, bilardo salonları ve bilumum yaşam alanlarında gerçekleştirilecek.
Kaplıca - 14.08.2020
Son dakika haberi! Denizsiz kent Erzurum'da çocuklar yarı olimpik havuzda kulaç atacak
Orhan, yaklaşık 3,5 dönüm arazi üzerine kurulacak havuzun gelecek yıl tamamlanmasının hedeflendiğini dile getirerek, şöyle konuştu: "Tüm ilçe halkının kullanımına açık olacak havuz, ilçemizdeki önemli bir eksikliğin ortadan kalkmasını sağlayacak. İlçemizde eksikliği hissedilen böylesine bir yatırımın temelini atmak mutluluk verici. Burada geleceğin milli yüzücülerini yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yüzme sporuna teşvik için böylesi yatırımlara ihtiyaç vardı, halkımıza hayırlı olsun. Erzurum'da hem geleceğin milli yüzücüleri bu havuzda yetişecek hem de ilçedeki kaplıca turizminin yanına yeni bir alternatif eklenmiş olacak.
Kaplıca - 12.08.2020
İçişleri Bakanlığınca Kovid-19 kapsamında 243 bin 557 nokta denetlendi
Temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları için belirlenen koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı kontrollerde 30 bin 667 berber, kuaför, güzellik merkezi, 575 AVM ve 14 bin 356 AVM içindeki işletme, 22 bin 737 taksi, 6 bin 487 taksi durağı, 1000 pazar yeri, 167 sosyete pazarı, 35 bin 839 şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım aracı, 32 bin 337 kahvehane, kıraathane, 955 hamam, sauna, buhar odaları, jakuzi, kaplıca ve kapalı yüzme havuzu, 48 bin 393 lokanta, restoran, kafe gibi yer, 2 bin 849 spor merkezi/tesisi, sahil bantları, park, piknik alanları, mesire yerlerindeki 6 bin 718 iş yeri, 5 bin 611 konaklama tesisi, 3 bin 879 çay bahçesi, 1552 dernek lokali, 3 bin 41 nikah ve düğün yeri, 5 bin 785 internet kafe, salon ve elektronik oyun yeri, 292 sinema, tiyatro ve kültürel aktivite yeri, 176 lunapark ve tematik park, 1173 ganyan bayi denetlendi.
Kaplıca - 07.08.2020
Kovid-19 tedbirleri denetiminin sonuçları belli oldu
Bu kapsamda, Türkiye genelinde 33 bin 318 berber, kuaför, güzellik merkezi, 663 alışveriş merkezi, 26 bin 979 ticari taksi, 3 bin 440 ticari taksi durağı, 2 bin 16 pazar yeri, 50 bin 368 şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım aracı, 35 bin 796 kahvehane ile kıraathane, 1067 hamam, sauna, buhar odaları, jakuzi, kaplıca ve kapalı yüzme havuzu, 53 bin 389 lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri, 3 bin 511 spor merkezi/tesisi ile sahil bantları, park, piknik alanları, mesire yerlerindeki 7 bin 32 iş yeri, 6 bin 186 konaklama tesisi, 3 bin 910 çay bahçesi, 1795 dernek lokali, 3 bin 11 nikah ve düğün yeri, 6 bin 186 internet kafe, salon ve elektronik oyun yeri, 337 sinema, tiyatro ve kültürel aktivite yeri, 174 lunapark ve tematik park denetlendi.
Kaplıca - 03.08.2020
BULUTLARIN ÜZERİNDEKİ İKİZDERE VADİSİ İLGİ ÇEKİYOR
RİZE'nin İkizdere Vadisi'nin sık ormanla kaplı görüntüsü, yeşil örtüsü, gölleri, şelaleleri, termal kaplıcaları, ahşap evleri ve bulutların üzerindeki yaylaları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor.
Kaplıca - 29.07.2020
Termal tesislerde bayram yoğunluğu
Yalova'nın, doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal'de, bayram öncesi rezervasyonlar işletmecileri memnun ediyor.
Kaplıca - 28.07.2020
AK Partili Güneş: "Kaplıca üretiminde bu sene 470 ton verim bekliyoruz"
AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, kaplıca üretiminde bu sene 470 ton verim beklediklerini söyledi.
Kaplıca - 28.07.2020
Son dakika haberi | Lokman Hekim Kaplıca Tesisleri yeniden hizmete girdi
Gelen son dakika haberlerine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan Lokman Hekim Kaplıca Tesisleri, yeniden hizmet vermeye başladı.
Kaplıca - 23.07.2020
"Yüzme Takip Sistemi" deniz suyu temizliğinin kontrolüne olanak sağlıyor
Kaplıcalar, Çevre Sağlığı Bilgi Yönetim Sistemleri üzerinden takipte Sağlık Bakanlığınca, kaplıcalarla ilgili izin, denetim ve analiz işlemleri de kesintisiz yapılıyor.
Kaplıca - 23.07.2020
Sağlık Bakanlığı 'Yüzme Takip Sistemi' otel ve plajları denetliyor
ÖNLEMLER REHBERDE Sağlık Bakanlığı'nın, otel ve plajlarda vatandaşların salgından korunması için de çalışmalar yürüttüğü belirtilerek, "Bu amaçla alınması gereken önlemlere yönelik rehber hazırlanarak sektör çalışanları ve vatandaşların erişimine sunuldu. Rehber ve bilgilere https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/salgin-yonetimi-ve-calisma-rehberi.html adresinde yer alan rehberden ve (md. 34) ve https://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor" ifadeleri kullanıldı.  KAPLICALAR DA İZLENİYOR Bakanlığın, kaplıcalarla ilgili izin, denetim ve analiz işlemlerini de kesintisiz gerçekleştirdiğine dikkat çekilerek, "Kaplıcalara yönelik tüm bu süreç Çevre Sağlığı Bilgi Yönetim Sistemleri (ÇSBYS) üzerinden takip ediliyor.
Kaplıca - 21.07.2020
Covid-19 tedbirleri tüm ülkede denetlenecek
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelge gönderdi. Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının, belirtilen yaptırım ve tedbirler çerçevesinde denetleneceği belirtildi. Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere, vatandaşların toplu olarak bulunduğu halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde gerekli planlama ve hazırlıklar yapılacak. Daha önce illere gönderilen genelgeler çerçevesinde belirtilen; ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe ve elektronik oyun yerleri, berber, kuaför, güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park, piknik alanları ören yerleri, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda, valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde 22 Temmuz Çarşamba günü denetimler icra edilecek.
Kaplıca - 21.07.2020
Valilerin koordinasyonunda 81 ilde "Kovid-19 Tedbirleri Denetimi" yapılacak
Açıklamada, taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları gibi yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda, valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde 22 Temmuz Çarşamba günü denetimler gerçekleştirileceği vurgulandı.
Kaplıca - 20.07.2020
Kış turizminin merkezi Erciyes termal turizmde de söz sahibi olmak istiyor
"Erciyes'i 4 mevsim çok daha fazla nasıl kullanabilirizin kaygısındayız." diyen Cıngı, şöyle konuştu: "Erciyes'in hem şehrimize hem ülkemize olan yararını azami seviyeye nasıl çıkarabiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Özellikle sportif kamplara yönelik altyapı çalışmalarımız var ve Erciyes'i gittikçe bu anlamda iyi bir noktaya getiriyoruz. Futbol ve basketbol takımları da Erciyes'e gelip kamp yapabilecek. Bisiklet yarışlarını keşfettik ve organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Buradaki otellerin aynı zamanda bir termal otel, bir kaplıca otel olabilmesi için Erciyes Dağı'nda sıcak suyu bulmamız gerekiyor.
Kaplıca - 16.07.2020
Aziziye Belediye Başkanı Orhan'dan iş insanlarına Erzurum'a termal yatırım önerisi
Aziziye ilçesindeki Ilıca Mahallesi'nde bulunan termal kaplıcalar, kış mevsiminde binlerce yerli ve yabancı turistin sabah kayak yaptıktan sonra yorgunluklarını atmak için kaplıca keyfi yaşamalarına imkan sunuyor.
Kaplıca - 11.07.2020
LAYSİAD'da Ali Sukas dönemi
"Daha çok çalışacağız" Seçimlerin ardından söz alan LAYSİAD'ın yeni Başkanı Ali Sukas, önceki yönetime yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacaklarını belirten Sukas, "Ladik her geçen gün gelişiyor, büyüyor. LAYSİAD bir menfaat ya da siyasi bir derneği değil. Derneğimizin kuruluş amacı, Ladik'e hizmet edebilmek ve Ladiklilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamaktı. Bizler bu amaç doğrultusunda yola çıktık. Bunu da büyük ölçüde başardığımızı düşünüyorum. LAYSİAD kuruluş amacına uygun olarak ilk kurulduğu andan itibaren sadece bir dernek değil iş ve istihdam sağlayan bir kuruluş olmuştur. Bunun en güzel örneği hamam ayağı termal kaplıca tesisleridir.
Kaplıca - 11.07.2020
Hamamlarda ve konaklama tesislerinde korona önlemleri
Hamamlarda ve konaklama tesislerinde korona önlemleri Kaplıcalar diyarı Samsun'un Havza ilçesinde yeni normalleşme süreci ile birlikte hamamlar ve konaklama tesisleri hizmet vermeye başladı.
title