Kaplıca Haberleri

Kaplıca haber, Kaplıca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaplıca - 22.10.2020
Ardahan'da kavılca buğdayının tescillenmesi için çalışma başlatıldı
Demirci, kavılcayı daha çok kitleye ulaştırmak istediklerini anlatarak, şunları kaydetti: "Asırlardır Ardahan'da ekimi yapılan 'kavılca', 'kaplıca', 'kavulca', 'kavlıca' ve 'gernik' olarak adlandırılan ata buğdayımız konusunda görüş alışverişinde bulunmak istedik.
Kaplıca - 21.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonunda kabul edildi (2)
Jeotermal akışkanın, doğrudan veya dolaylı olarak elektrik üretimi ve konut ısıtmasında kullanıldığı tesislerde gayrisafi hasılatının yüzde 1'i tutarında idare payı ödenecek. Akışkanın, doğrudan veya dolaylı olarak sera, kaplıca ve diğer alanlarda kullanıldığı tesislerde ise kullanılan yıllık toplam ısı enerjisi değeri ve reenjeksiyon durumu dikkate alınarak kullanılan suyun bir metreküpü 3 lirayı geçmeyecek şekilde idare payı ödenecek.
Kaplıca - 20.10.2020
Vali Aktaş tarihi kaplıca alanını ziyaret etti
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Lapseki ilçesinde sondaj çalışmaları süren tarihi kaplıca alanını ziyaret etti.
Kaplıca - 13.10.2020
Son dakika haberleri... Ilgın Belediyesinden Güvenli Alan uygulaması
Uygulama sayesinde belediye hizmet binasına ve kaplıca tesislerine "QR Code" okutularak girilecek.
Kaplıca - 13.10.2020
Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği kuruldu
Şahin, sağlık turizmi, diğer turizm çeşitlerine nazaran altı kat daha fazla gelir getirici bir etkiye sahip olduğunu belirterek, "Ülkemiz sağlık turizminde üç ana dal olarak kabul edilen medikal turizm, kaplıca turizmi ve yaşlı ve engelli turizminin bir arada yapılabildiği ender ülkelerden birisidir.
Kaplıca - 08.10.2020
Kızılcahamam'da atığını ayrıştıranın alışveriş kartı puan dolacak
Burada kişinin adı, soyadı ve kart numarasının yazılacağını ifade eden Acar, "Proje kapsamında yapmış olduğu ayrıştırma sonucunda atık toplama merkezine ve standımıza attığı atık karşılığında kartını sisteme okutup puan kazanacak. Kazandığı puanlar ile belirlenen kurulan sistem sayesinde alışveriş yapacak. Vatandaşlarımız attığı atık kadar puan kazanacak. Getirilen geri dönüşüm atıklarının puanlama sistemi yapıldıktan sonra vatandaşlarımız, Kızılcahamam Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne gelerek buradan Sıfır Atık çeklerini alıp harcama yapılabilecek." Harcama Yapılabilecek Anlaşmalı Yerler Şu Şekilde; Spot Gıda Pazarı, Kaplıca Bakkaliyesi, Özdemir Market, TOKİ Market, Yasemen Pastanesi, Erol Kırtasiye.
Kaplıca - 05.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (2)
Jeotermal akışkanın, doğrudan veya dolaylı olarak elektrik üretimi ve konut ısıtmasında kullanıldığı tesislerde gayrisafi hasılatının yüzde 1'i tutarında idare payı ödenecek. Akışkanın, doğrudan veya dolaylı olarak sera, kaplıca ve diğer alanlarda kullanıldığı tesislerde ise kullanılan yıllık toplam ısı enerjisi değeri ve reenjeksiyon durumu dikkate alınarak kullanılan suyun bir metreküpü 3 lirayı geçmeyecek şekilde idare payı ödenecek.
Kaplıca - 30.09.2020
Son dakika haber... Bursa'da Kovid-19 tedbirlerine uymayanlara para cezası yazıldı
İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 25 Haziran-24 Eylül tarihlerinde 57 binden fazla personelin katılımıyla, 2 bin 300 berber, kuaför ve güzellik merkezi, 19 AVM, 5 bin 300 ticari taksi, 100 taksi durağı, 130 pazar yeri, 8 bin 790 şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım aracı, 2 bin 540 kahvehane ve kıraathane, 55 hamam, sauna, buhar odası kaplıca ve kapalı yüzme havuzu, 2 bin 300 lokanta, restoran, kafe, 150 spor merkezi ve tesisi, 590 çay bahçesi, 220 dernek lokali, 570 nikah ve düğün salonu, 430 internet kafe, salon ve elektronik oyun yeri, 7 sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yeri, 15 lunapark ve tematik park ile 65 ganyan bayisi denetlendi.
Kaplıca - 22.09.2020
Son Dakika | Bursa'da 20 bin konut kentsel dönüşümle yenileniyor
Kükürtlü Mahallesi Yeni Kaplıca Projesi'ne değinen Aktaş, 7,7 hektarlık alanda hayata geçen projenin sağlık turizmine ciddi katkı sunacağını aktardı.
Kaplıca - 01.09.2020
Vali Dağlı Ladik ilçesini ziyaret etti
Ambarköy Açık Hava Müzesi'ni ziyaret eden Vali Dağlı, daha sonra Akçansa Çimento Fabrikası, Akdağ Su Fabrikası, Ladik Hamamayağı kaplıca tesislerini gezdi.
Kaplıca - 20.08.2020
Son Dakika: Şehirde karış karış denetim
Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılan KOVİD-19 ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde, 5 kişiye maske takmamaktan 4 bin 500 TL para cezası uygulandı. Uygulamaların devamında 78 adet berber ve kuaför ve güzellik merkezi, 113 adet ticari taksi, 103 adet toplu ulaşım aracı denetlenerek, 3 bin 416 TL para cezası kesildi. Polis ekiplerince, 42 adet lokanta, restoran, kafe vb. yerler, 78 adet kahvehane, kıraathane, 2 adet AVM ve içerisinde bulunan 112 iş yeri, 7 adet pazar yer, 7 adet hamam, sauna, buhar odaları, jakuzi, kaplıca ve kapalı yüzme havuzu, 16 adet sahil bantları, park/piknik alanı mesire yeri, 37 adet çay bahçesi, 1 lunapark haftanın 3 günü, 12 adet ganyan bayii, 41 adet cami denetlendi.
Kaplıca - 19.08.2020
Termal suyu sayısız hastalığa iyi geliyor
Türkiye, kaplıca ve hamam kültürü bakımından zengin bir geçmişe sahip bir ülke konumunda bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kaplıca Haberleri | Kaplıca Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kaplıca haberleri, son dakika kaplıca haber ve gelişmeleri burada. Kayseri'de mesai ve vardiya saatlerinde Kovid-19 düzenlemesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 15:16:46. #1.13#

title