Kaplıca Haberleri

Kaplıca haber, Kaplıca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaplıca - 31.03.2021
Son dakika haberi! KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Koronavirüsü korkuyla geçirdik"
Toplu taşıma araçlarında ve dışarıda sosyal mesafe kuralının tam olarak uygulanmadığına işaret eden Yetimoğulları, şöyle konuştu: "Kovid-19 tedbirlerini eksiksiz uygulamalıyız. Maske ile korunmada da tek kat maske mutant virüsler için yeterli değil. Çift kat maske kullanmamız gerekiyor. Yeni mutasyon türleri çok daha fazla bulaşıcı. Hastalıkta ağır seyirler görüyoruz. Dışarıda maske çıkarılıyor, el hijyeni iyi yapılmıyor ya da maskeyi doğru kullanmada sıkıntılar var. Günlük olarak maske değişimi olmuyor, nemli ve kirli maskeler tekrar kullanılıyor. Bunlara çok dikkat edilmesi gerekiyor." "Salgını atlattıktan sonra geri dönmek daha korkutucuydu" Yoğun bakım servisinde görevli hemşire Görkem Kaplıca, nöbeti esnasında bir sağlık çalışanının annesinin, gözlerinin önünde nefes darlığı çekerek yaşamını yitirdiğini anlattı.
Kaplıca - 18.03.2021
Bursa'da hamam, kahve, kuaför ve spor salonlarına HES zorunluluğu, 65 yaş üstüne şehir içi seyahat kısıtlaması geldi
Valilikten yapılan açıklamada, "Korona virüs (Covid19) salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak, salgının yayılım hızını kontrol altında tutmak ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin etmek ve fiziki mesafeyi korumak amacıyla korona virüs bulaşma riskinin azaltılması ve hastalık tanısı konulan kişiler ile temaslı durumundaki kişilerin tespit edilerek izolasyona tabi tutulmalarının temin edilmesi amacıyla ilimizde kahvehane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonu, dernek lokali, lunapark, tematik parklar, berber, kuaför, güzellik salonu güzellik merkezleri, hamam, sauna, masaj salonu, kaplıca, nikah salonu, düğün salonu, tiyatro vb.
Kaplıca - 18.03.2021
Bursa'da koronavirüsle mücadelede HES kodu zorunluluğu
Alınan kararlar şöyle; "İlimizde kahvehane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonu, dernek lokali, lunapark, tematik parklar, berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, hamam, sauna, masaj salonu, kaplıca, nikah salonu, düğün salonu, tiyatro vb.
Kaplıca - 17.03.2021
Malatya'da HES kodunun zorunlu uygulama alanı genişletildi
Ayrıca toplantıda, kahvehane, kıraathane, oturma alanı bulunan çay ocakları, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonu, dernek lokali, lunapark, berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, hamam, sauna ve masaj salonu, kaplıca, nikah salonu, düğün salonu, tiyatro gibi kültürel aktivite yerleri, kütüphane, spor salonları, spor merkezleri ve halı saha işletmelerinin girişlerinde de HES kodu kontrollerinin yapılmasının zorunlu hale getirilmesi kararlaştırıldı.
Kaplıca - 17.03.2021
Antalya'da HES kodu uygulaması genişletildi
Kurul olağanüstü görüşmede Antalya genelinde bulunan bütün açık ve kapalı semt pazarları ile toptancı hallerinin girişlerinde, berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, dernek lokali, nikah salonu, düğün salonu, hamam, sauna, kaplıca, kahvehane, kıraathane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu, lunapark, tematik parklar, kütüphane, spor salonları ve spor merkezleri girişlerinde HES kodu kontrollerinin yapılması zorunluluğu getirilmesine karar verdi.
Kaplıca - 17.03.2021
Jeotermal kaplıca tesisi etüt çalışmaları başlatıldı
Siirt'te, AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Lineer Metal AŞ Onursal Başkanı Prof. Dr. Yasin Aktay'ın girişimleriyle yapılacak jeotermal kaplıca tesisinin etüt çalışmaları başlatıldı.
Kaplıca - 15.03.2021
Son dakika haberi: Eskişehir'de yeni HES kodu kararı
Karar açıklamasında, "İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarıyla getirilen HES kodu kontrollerinin ilgili kurum ve işletmelere girişlerde ve ilgili işlemlerde uygulanması zorunluluğunun devamına, ilimiz genelinde tüm berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, dernek lokali, nikah salonu, düğün salonu, hamam, sauna, kaplıca, kahvehane, kıraathane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu, lunapark, tematik parklar, tiyatro gibi kültürel aktivite yerleri, kütüphane, spor salonları, spor merkezleri girişlerinde ve sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler, kooperatifler ve kat malikleri tarafından düzenlenecek genel kurul dahil kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinliklerin (kişi başına 8 metrekare alan bırakma ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı 300'ü geçmemek üzere) girişlerinde de HES kodu kontrollerinin yapılması zorunluluğu getirilmesine, ayrıca, restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya, çay bahçeleri gibi yeme-içme yerlerinde gün, nişan, doğum günü gibi sosyal mesafeyi azaltıcı etkinliklerin kısıtlanmasına karar verilmiştir.
Kaplıca - 11.03.2021
Son dakika haberleri! Jeotermal yönetmeliğindeki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı
Akışkanın, doğrudan ve/veya dolaylı olarak kaplıca ve benzeri termal tesisler ile ısı enerjisinin kullanıldığı kurutma, soğutma, balık yetiştiriciliği gibi diğer tesislerde kullanılan yıllık toplam ısı enerjisi değeri ve reenjeksiyon durumu dikkate alınarak idareye ödenecek.
Kaplıca - 09.03.2021
Son dakika haberi: Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yeni tedbirler aldı
Alınan yeni tedbirler kapsamında, il genelindeki tüm berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, dernek lokali, nikah salonu, düğün salonu, hamam, sauna, kaplıca, kahvehane, kıraathane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu, lunapark, tematik parklar, tiyatro ve benzeri kültürel aktivite yerleri, kütüphane, spor salonları ve spor merkezlerinin girişlerinde de HES kodu kontrollerinin yapılması zorunluluğu getirildi.
Kaplıca - 03.03.2021
Son dakika! Kızılcahamam kaplıcaları Kovid-19 tedbirleriyle yeniden hizmete açılıyor
Bir son dakika haberine göre Kızılcahamam kaplıcalarının yeni tip koronavirüs (Kocid-19) kapsamında kontrollü normalleşme sürecinde belirlenen tedbirlerle yeniden hizmete açılacağı bildirildi.
Kaplıca - 02.03.2021
Akdağ Kayak Merkezi son bir haftada 5 bin yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karadeniz Bölgesi'nde doğa, kaplıca ve kış turizminin bir arada bulunduğu ender ilçelerden Ladik, Samsun şehir merkezine 84, Samsun-Ankara kara yoluna 24, ilçe merkezine ise 7 kilometre uzaklıkta.
Kaplıca - 26.02.2021
MİLLET İRADESİNE DARBE: 28 ŞUBAT - Eski Refah Partisi Niğde İl Başkanı Özkan, 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını anlattı Açıklaması
Refah Partisi kapatıldıktan sonra Türkiye'de siyasi istikrarsızlık dönemi oluştuğunu anlatan Özkan, kendilerinin de erken seçim çalışmalarına başladıklarını, bu kapsamda Niğde'de Çiftehan Kaplıcalarında 350 delegeye eğitim semineri düzenlediklerini aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kaplıca Haberleri | Kaplıca Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kaplıca haberleri, son dakika kaplıca haber ve gelişmeleri burada. 'Sağlık için Kaplıca' projesine ara verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 05:08:44. #1.16#

title