Kapkaççılara 170 Bin Dolarlık Tekme Kamerada
Haberler » 3. Sayfa » Kapkaççılara 170 Bin Dolarlık Tekme Kamerada - Haberler

Kapkaççılara 170 Bin Dolarlık Tekme Kamerada

Kapkaççılara 170 bin dolarlık tekme kamerada İspark görevlisi paralarla kaçan kapkaççıları tekmesiyle engellediİSTANBUL - Fatih'te motosikletli iki şüpheli döviz bürosu çıkışı bir vatandaşın 170 bin dolarını çaldılar.

Kapkaççılara 170 bin dolarlık tekme kamerada

görevlisi paralarla kaçan kapkaççıları tekmesiyle engelledi


İSTANBUL - Fatih'te motosikletli iki şüpheli döviz bürosu çıkışı bir vatandaşın 170 bin dolarını çaldılar. Kapkaççıların parayla kaçtığını gören İSPARK görevlisi tekme ile şahısları düşürüp parayı kurtarırken, yaşanan film gibi sahneler kameralara yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Aksaray'ya meydana geldi. İddiaya göre yabancı uyruklu iki şahıs döviz bürosundan para çeken esnafın parasını gasp ettiler. Olay yerinden motosikletle kaçmaya çalışan şahıslar, parası çalınan esnafın "Yakalayın" diye bağırmasıyla olay yerinden birkaç metre öteye gidebildi. O sırada çevrede bulunan İspark görevlisi bir vatandaş, şüpheli şahıslara tekme atarak dengelerini bozdu. Yere düşen şüpheli 2 şahsa çevredeki bir kağıt toplayıcısı da müdahale de bulundu. Şüphelilerin çaldığı paralar ellerinden alındıktan sonra iki şüpheli hızla olay yerinden kaçtı. Vatandaşlar ise parayı sahibine teslim ederek olay yerine polis çağırdı.

Olay anına tanıklık eden esnaf Ahmet Güleken, "Saat 14.00 - 14.30 sıralarıydı. Tramvayın orada döviz bürosu var. Oradan bir şahıs parasını bozdurmuştu. Yüklü bir miktardı.Esnaftı kendisi. Dövizde bozdurduğu esnada iki tane motosikletli şahıs adamı gasp ettiler. Elindeki paketi alıp buraya kadar geldiler. Bir sürü esnaf peşinde koştu. Ondan sonra kağıtçı arkadaş da üstüne naylon atarak adamların dengesini sarstı ve parayı kurtardılar. Darp ettikten sonra yakalamak akıllarına gelmedi. O sırada motorla kaçıp gittiler. Olay anında marketten çıkmıştım. Olaya müdahaleye yetişemedim. Sağ olsun arkadaşlar hücum edince bana yer kalmadı" dedi.

Görgü tanıklarından bir diğeri esnaf Sedat Aydoğan, "Dövizcinin önünde adam parayı bozarken çıkıyor. Motorlu iki şahıs elindeki parayı alıyor, motorla buradan aşağıya doğru gelirken bağırıyor "Yakalayın" diye. Burada İspark görevlisiyle beraber vatandaşlar adamları yakalıyor. Bir tanesi zayıf, bir tanesi de şişmandı. Şişman olan elinde parayı tutmuş, vatandaşlar onların elinden parayı alıyor ve sonra herkes saldırıyor. İkisi de kaçıyor. Birisi düz aşağıya, ötekisi de buradan sağ taraftan kaçtı" ifadelerini kullandı.

Yaşanan anlar güvenlik kamerasında

Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüler de ise motosikletli 2 şahsın kaçarken İspark görevlisinin tekme atması ve kapkaççıların yere düşmesi görülüyor.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Kapkaççılara 170 Bin Dolarlık Tekme Kamerada

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri