Kapkaç Zanlısı Tutuklandı

Kapkaç Zanlısı Tutuklandı

Antalya'nın Alanya İlçesinde Motosiklet ile Kapkaç Yaptığı İddiasıyla Yakalanan Şahıs, Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklandı.

Kapkaç Zanlısı Tutuklandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde motosiklet ile kapkaç yaptığı iddiasıyla yakalanan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 25 Metreli Yol üzerinde yürüyen Alman asıllı Türk vatandaşı Manuela Fidan'ın çantası, motosikletli 2 kişi tarafından kapkaç yoluyla çalındı. Olayın ardından karakola giden 41 yaşındaki kadın, çantasını kapıp kaçan şahısların eşkalini polise bildirdi. Alman kadının şikayeti üzerine harekete geçen polisler, Sugözü Mahallesi'nde İbrahim K. (35) ile M.B.'nin (31) peşine düştü. Bir müddet süren kovalamacanın ardından yakalanan zanlılar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Asayiş Büro Amirliği'nde yapılan araştırmada İbrahim K.'nin bir çok hırsızlık olayından sabıkası olduğu, Alanya 1. ve 2. Ağır Ceza Mahkemeleri'nce adam öldürmek ve tecavüz suçlarından arandığı, geçtiğimiz aylarda yapılan çete operasyonunda da firari zanlı olarak arandığı öğrenildi. Şahsın ayrıca konut dokunulmazlığını ihlal ettiği gerekçesiyle kesinleşmiş 1.5 yıl hapis cezası ve 450 YTL para cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Zanlılar alınan ifadelerinin ardından mahkemeye sevkedildi. Yapılan sorgulamanın ardından M.B. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, İbrahim K. tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

(RY-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA