Kapıköy Haberleri

Kapıköy haber, Kapıköy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapıköy - 19.3.2019
Bakan Pekcan, Van Mobilya Fuarı'nın Açılışını Gerçekleştirdi
Bakan Pekcan, Van Mobilya Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi VAN - Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Van'a gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Van Mobilya Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi. Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Van'a gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kapıköy Gümrük Kapısının açılışını gerçekleştirdikten sonra beraberindeki TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, İrfan Kartal, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, kurum amirleri, oda başkanları ile birlikte Van Mobilya Fuarının açılışına katıldı.
Kapıköy - 19.3.2019
Gündem Özeti / 19 Mart 2019
(Doha) 2- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kapıköy Gümrük Kapısı'nın resmi açılış törenine katılacak, Valilik ziyaretinin ardından esnafla bir araya gelecek.
Kapıköy - 15.3.2019
Van'ın İranlı Ziyaretçi Raporu Açıklandı
TÜİK Van Bölge Müdürlüğü ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Kapıköy Gümrük Kapısı'nda yapılan anket sonuçları ile "Van'ı ziyaret eden İranlılar raporu" açıklandı.
Kapıköy - 11.3.2019
Van'ı Festival Heyecanı Sardı
Van'da yaptığı görüşmelerde yetkililerin gösterdiği ilginin kendisine büyük enerji verdiğini, iki ülke ilişkilerinin daha da gelişmesi için çaba göstereceklerini belirten Soltanzadeh, şöyle devam etti: "Yaklaşık 500 yıldır Türkiye İran sınırı dostluk ve kardeşlik sınırıdır. Bu tarihi ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha güçlü olmasını sağlamıştır. İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye zorluk dönemi arkadaşlarıdır. Türkiye ABD'nin haksız yaptığı yaptırımlarda İran'ın yanında yer almıştır. Biz de zor dönemlerde Türkiye'nin yanında olduk. 15 Temmuz darbe girişimi de buna örneklerden biridir. İki ülkenin ekonomik iş birliği liderlerimizin yaptığı görüşmeler neticesinde gelecek adına hedeflenmiştir. Bu ciddi bir iradedir ve liderlerimiz bunu takip ediyor. Komşu iller arasında bu ilişkilerin güçlü şekilde devam etmesi gerekiyor." Soltanzadeh, İran ile Türkiye arasındaki 560 kilometrelik sınırın 300 kilometresinin Van'ı kapsadığını ve Kapıköy-Razi Sınır Kapısı'nın da önemli bir bağlantı noktası olduğunu vurguladı.
Kapıköy - 19.2.2019
Kapıköy Gümrük Kapısı Modern Yapıya Kavuştu
İran ile en uzun sınır hattına sahip Van'da, komşu ülkeyle ticaretin daha da geliştirilmesi amacıyla modernize edilen Kapıköy Gümrük Kapısı yeni haliyle hizmet veriyor.
Kapıköy - 16.2.2019
Kapıköy Gümrük Kapısı Hizmete Girdi
İran ile en uzun sınır hattına sahip Van'da, komşu ülkeyle ticaretin daha da geliştirilmesi amacıyla modernize edilen Kapıköy Gümrük Kapısı hizmete girdi.
Kapıköy - 15.2.2019
Kaymakam Aydın, Kapıköy Sınır Kapısı'nda İnceleme Yaptı
Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın, İran ile ticaretin daha da geliştirilmesi amacıyla modernize edilen Kapıköy Gümrük Kapısı'nda incelemelerde bulundu.
Kapıköy - 12.2.2019
İran'dan Soğan İthalatı Başladı
Kuru soğan fiyatlarındaki artışın önüne geçilmesi, iç piyasa fiyatlarının makul seviyelerde tutulması ve spekülatif fiyat hareketlerine meydan verilmemesi amacıyla 2018'de yüzde 184 ile fiyatı en çok artan ürün olan kuru soğana ithalat yolu açıldı. İthalat Rejimine Ek Karar ile kuru soğanda gümrük vergisi 28 Şubat'a kadar sıfırlandı. Kararın ardından Van'ın İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan ithal soğanlar da girmeye başladı.
Kapıköy - 11.2.2019
Kapıköy Sınır Kapısında Stabilize Çalışması
Van Büyükşehir Belediyesi, Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısında stabilize çalışması yaptı.
Kapıköy - 8.2.2019
Müsiad'dan İran Başkonsolosluğuna Ziyaret
Gürbulak, Esendere, Kapıköy ve Borualan kapılarında yaşanın sıkıntıların ele alındığı görüşmede, MÜSİAD Başkanı Fuat Demir, gerek taşımacılık yapan şoförler gerekse turizm amaçlı karşılıklı sınırı kullanan insanların bir çok sorunla karşı karşıya kaldığına dikkat çekerek, bu sorunların asgariye indirilmesi noktasında her iki ülke yöneticilerine birer rapor sunulması gerektiğini ifade etti.
Kapıköy - 3.2.2019
Yolcular En Çok 'Sarp'ı, Araçlar 'Kapıkule'yi Kullandı
YOLCU PERON 20'YE ARAÇ PERON SAYISI 12'YE YÜKSELECEK Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki personel sayısı ve x-ray kapasitesi artırılırken, TIR parkının kapasitesinin yükseltilmesi için çalışma başlatıldı. Kapıkule'nin karşısında yer alan Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda TIR kuyruklarını azaltacak 2 ilave peron devreye girdi. Bu sayede, tek yönlü ticari araç geçiş sayısı ortalama 900'den bin 50'ye yükseldi. Kapıkule Sınır Kapısı'nın yükünü hafifletecek alternatif olarak Hamzabeyli Sınır Kapısı'nın genişletilmesi amacıyla da çalışmalar sürdürülüyor. Kapıkule Sınır Kapısı'nın tek durağa uygun şekilde yenilenmesi için projelendirme çalışmaları tamamlandı. Türkiye'nin sınır kapıları arasında yolcu trafiği bakımından ilk sırada yer alan Sarp Sınır Kapısı'nın modernizasyonu tamamlandığında, trafik daha etkin sürdürülecek. Yeni projeyle yolcu giriş-çıkış peron sayısı 20'ye, araç peron sayısı 12'ye yükselecek. Sarp Sınır Kapısı'nın, bu ay modernize edilmiş haliyle hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Gümrük işlemlerinin hızlı gerçekleştirilmesi ve kontrollerde etkinliğin artırılması için gümrük sahasında inşa çalışmalarının tamamlanmasıyla Kapıköy Gümrük Kapısı'nın yakın zamanda 70 dönümlük bir alanda, 3 giriş-3 çıkış olmak üzere toplam 6 peronda hizmet vermesi planlanıyor.
Kapıköy - 9.1.2019
İran Sınırındaki Kapıköy Gümrük Kapısı Hizmete Açılıyor
VAN'ın Saray ilçesinde 2 yıl önce temeli atılan ve 100 milyon liraya mal olan Kapıköy Gümrük Kapısı, ay sonunda hizmete girecek.
Kapıköy - 21.12.2018
İranlıların Artan Gelişleri Van'da Otel Yatırımlarını Artırdı
Yerli ve yabancı turistlerin Van'a gelişlerindeki artışlar kent genelinde konaklama sektöründe yatırımları artırdı. Geçtiğimiz yıl 500 bin İranlı turist, karayoluyla Van'ın Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaparken kent genelinde yeni otel ve eğlence merkezleri açıldı.
Kapıköy - 12.12.2018
Türkiye-İran Sınır Güvenliği Toplantısı
İran'ın Sero kenti Hudut Komiseri Yüzbaşı Rıza Monferid ve beraberindeki 4 kişilik heyet, sınır güvenliği toplantısına katılmak üzere kara yoluyla Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'ndan giriş yaptı.
Kapıköy - 29.11.2018
Uyuşturucu Zulalanmış Araçla Sınırı Geçmek İstedi, Gümrük Muhafazaya Takıldı
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Van Kapıköy Sınır Kapısı'ndan yurda girmek isteyen İran uyruklu bir şüpheliye ait aracın içerisinden 35 kilogram 684 gram eroin ele geçirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapıköy Haberleri | Kapıköy Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kapıköy haberleri, son dakika kapıköy haber ve gelişmeleri burada. İranlıların 'Heftsin' Sofrası Van'da Kuruldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 02:55:46. #1.15#
title