Kapalıçarşı'da Çalıntı Halı Satıcısıyla Birlikte 2 Suç Ortağı Yakalandı

Kapalıçarşı'da Çalıntı Halı Satıcısıyla Birlikte 2 Suç Ortağı Yakalandı

Kapalıçarşı'da Arkadaşı Aracılığıyla Çaldığı 13 Bin Dolar Değerindeki Halıları Satmak İsteyen Şahıs, Polis Ekipleri Tarafından Suçüstü Yakalandı. Hırsız Zanlısının İfadesi Doğrultusunda Çalıştığı Dükkandan Halıları Arkadaşına Verdiği İleri Sürülen 1 Kişiyle Birlikte İhbarda Bulunmamak Karşılığında 2 Halı Alan 1 Kişi Gözaltına Alındı.

Kapalıçarşı'da Çalıntı Halı Satıcısıyla Birlikte 2 Suç Ortağı Yakalandı

Kapalıçarşı'da arkadaşı aracılığıyla çaldığı 13 bin dolar değerindeki halıları satmak isteyen şahıs, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Hırsız zanlısının ifadesi doğrultusunda çalıştığı dükkandan halıları arkadaşına verdiği ileri sürülen 1 kişiyle birlikte ihbarda bulunmamak karşılığında 2 halı alan 1 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kapalıçarşı'da halıcılık yapan Hakan E., yanında çalışan E.E. tarafından soyuldu. İddiaya göre, 13 bin dolar değerinde olan İran, Çin ve Konya dokuması ipek halıları çalan E.E., maddi değeri yüksek olan halıları satması için arkadaşı M.Ç'ye verdi. Arkadaşıyla işbirliği yaptığı iddia edilen M.Ç., 150 bin YTL değerinde olan halıları evi götürmek için yola koyuldu. Bu sırada M.Ç., kendisini fark eden arkadaşı Ü.P'nin "Seni polise ihbar edeceğim" şeklindeki tehdidiyle karşılaştı. M.Ç,

Ü.P'ye konuşmaması karşılığında 2 tane halı verdi. Bir süre sonra halılardan bir kaçını sırtlayan M.Ç., çalıntı halıları satmak için Kapalıçarşı'ya gitti. Polis ekipleri halıları pazarlamak isteyen M.Ç.'yi şüphe üzerine gözaltına aldı. Halıları nereden aldığını soran polis ekiplerine her şeyi itiraf eden M.Ç.'nin ifadesi üzerine E.E. ve Ü.P de gözaltına alındı. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgu ve işlemleri tamamlanan zanlılar, Sultanahmet Adliyesi'ne sevk edildi.

(İST-RA-MEF-Y)

Kaynak: İHA