Kapadokya Haberleri

Kapadokya haber, Kapadokya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapadokya - 20.11.2020
Kayseri'de çiftçiler ekolojik tarımla 722 bin lira gelir elde etti
Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği (KAPTAR), Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Kocasinan Belediyesi iş birliği ile 2013 yılından beri mevsimlik olarak hizmet veren "Kocasinan Yüzde 100 Ekolojik Pazarı" 8.
Kapadokya - 19.11.2020
Kanadalı Müslüman gezgin Türkiye'nin inanç merkezleri ve tarihi yapılarına hayran kaldı
İstanbul'un ardından turuna otobüsle devam eden Adams, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kapadokya'ya geçti.
Kapadokya - 17.11.2020
11. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali yarın başlıyor
Ankara, Kapadokya, Aydın ve Tarsus'ta gerçekleştirilecek festivale, Portekiz, Azerbaycan ve Türk Cumhuriyetleri ile Türkiye'den sanatçılar katılacak ve Şefika Kutluer'in yeni çıkacak solo CD'sinin dünya prömiyeri yapılacak.
Kapadokya - 17.11.2020
"Güzel atlar ülkesi" Kapadokya'nın atlarına mikroçip takılıyor
Kapadokya'da, peribacaları arasında turistlere yönelik tur etkinliğinde kullanılan atlar, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince ilk defa kayıt altına alınarak deri altına mikroçip yerleştiriliyor.
Kapadokya - 17.11.2020
Kapıkule'den Akdeniz'e ulaşacak kesintisiz otoyol ağının son halkasına ilk kazma vuruldu
"18 yıl içinde karayolları için 563,4 milyar lira harcadık" "Projelerin yıllarca sonunu getiremeyip, elden ele aktaran bir anlayışla, özkaynak dışında alternatif sermaye modeli üretemeyen kısır zihinlerle hiçbir işi vaktinde bitiremezsiniz" diyen Karaismailoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz, hızlı ve etkili çalışarak, yaklaşan yeniçağa uygun bir yük ve yolcu taşıma altyapısını en kısa sürede tamamlayıp, geri kalmış değil, gelişmekte olan da değil, gelişmiş dünyanın parçası olmaya ant içtik. Bu bakış açısıyla, 2002 yılından itibaren Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok büyük işlere imza attık. 18 yıl içinde karayolları için 563,4 milyar lira harcadık. 6 bin 100 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 27 bin 700 kilometrenin üzerine çıkardık. Şehirlerimizin neredeyse tamamını bölünmüş yollarla birbirine bağladık. 2003 öncesi 50 kilometre olan tünel uzunluğunu, 600 kilometreye çıkardık. 311 kilometre olan toplam köprü ve viyadük uzunluğunu ise 680 kilometreye yükselttik. Başlatmış olduğumuz otoyol seferberliği çerçevesinde 2003 öncesi bin 714 kilometre olan otoyol ağımız ise son 18 yılda yapılan bin 611 kilometre ile birlikte 3 bin 325 kilometreye ulaştı. Ege'den Doğu Anadolu'ya, Karadeniz'den Akdeniz'e konforlu ve hızlı ulaşımı tüm modlarda sağladık.Yollarımızdaki seyir hızımız 2 katına çıktı, seyahat süreleri ise yarı yarıya kısaldı. Dünyada Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan en büyük projelerden biri olan İstanbul-İzmir Otoyolunu hizmete açtık. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ile ülkemizin en büyük petrokimya ve ağır sanayi tesislerinin içinde bulunduğu Aliağa Endüstri Bölgesi'yle, Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ni otoyol konforuyla tanıştırdık. 4 Eylül'de 1. ve 3. kesimlerini açtığımız Ankara-Niğde Otoyolu ile Ankara'yı; Aksaray, Nevşehir ve Niğde üzerinden Akdeniz ve Güneydoğu Bölgesine bağlıyoruz. Dünya ölçeğinde bir turizm merkezi olan Kapadokya'ya ulaşımı, bu otoyolla daha konforlu hale getiriyoruz.
Kapadokya - 16.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
"KAPADOKYA'YA ULAŞIMI, DAHA KONFORLU HALE GETİRİYORUZö Otoyol yapım çalışmalarının kararlılıkla sürdüğünü ifade eden Bakan Karaismailoğlu, "Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ile ülkemizin en büyük petrokimya ve ağır sanayi tesislerinin içinde bulunduğu Aliağa Endüstri Bölgesi'yle, Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ni otoyol konforuyla tanıştırdık.
Kapadokya - 11.11.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığının "Güvenli Turizm Programı" olumlu sonuç verdi
Bakanlık tarafından son yapılan tanıtım çalışmalarıyla Türkiye'nin sadece sahil bölgelerinden ibaret olmadığı vurgulanarak İstanbul, Kapadokya, Ankara, İzmir ve Kayseri gibi destinasyonlara da yer veriliyor.
Kapadokya - 10.11.2020
Kızılırmak'ta gondol turu keyifli dakikalar yaşatıyor
Nevşehir'in Avanos ilçesinden geçen, Türkiye'nin en uzun akarsuyu Kızılırmak'ta düzenlenen gondol turları, Kapadokya bölgesini ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlere keyifli dakikalar yaşatıyor.
Kapadokya - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Kapadokya, dünyadaki en büyük seyahat rehberi yayımcısı "Lonely Planet" tarafından, "en iyi balayı güzergahı" seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapadokya Haberleri | Kapadokya Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kapadokya haberleri, son dakika kapadokya haber ve gelişmeleri burada. 2020'nin en lüks otel restoranı ödülü Kapadokya'ya gitti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 03:00:56. #1.16#
title