Kapadokya Haberleri

Kapadokya haber, Kapadokya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapadokya - 25.12.2020
Kapadokya'da balon turizmcileri öğrencilere 100 tablet hediye etti
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü öncülüğünde Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren sıcak hava balon firmaları tarafından uzaktan eğitim gören öğrencilere 100 adet tablet hediye edildi.
Kapadokya - 18.12.2020
30 yıldır mağarada yaşıyor
Mağaranın isminin 1993 yılında Kültür Bakanlığı yapan Fikri Sağlar tarafından verildiğini anlatan Öztürk, şöyle devam etti: "60 yaşındayım. Mesleğim marangozluktu. Mesleğimi bırakarak 1989 yılının kasım ayında bu mağaraya geldim. Mağarada yaşamaya karar verdim. Bu mağarada o yıllarda keçiler yatıyordu. Burasını çobanlar ağıl olarak kullanıyorlardı. Mağarayı zaman içerisinde temizledim. 1993 yılında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar buraya gelerek buranın ismini Menekşe Mağarası koyalım dedi. Fikri Sağlar buranın ismini Menekşe Mağarası koydu. Yine 1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Halil Cin tarafından 1993 yılında mağaranın Menekşe Mağarası olarak açılışı yapıldı. 1994 yılında Kleopatra resmini kayalara oydum. Burası 537 metrekare. Burayı tabiata uygun olarak çıkartmalar yaptım. Halen yapmaya devam ediyorum." Askerliğini Nevşehir'de yaptığını söyleyen Öztürk, "Kapadokya bölgesindeki oyma taşlar hep ilgimi çekerdi.
Kapadokya - 17.12.2020
KAEÜ, Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi'ne ev sahipliği yapacak
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi'ne gelecek yıl ev sahipliği yapacaklarını belirtti.
Kapadokya - 16.12.2020
Ayasofya'da çıplak fotoğraf çektiren manken hakkında dava
Ayasofya'da çıplak fotoğraf çektiren ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "hayasızca harekette bulunma" ve "müstehcenlik" suçlarından 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Kapadokya - 16.12.2020
"II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi" başladı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) ev sahipliğinde düzenlenen "II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi" (KAPSOSBİL 2020) başladı.
Kapadokya - 16.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Erdoğan, son testin atışının birkaç ay geciktiğini de hatırlatarak, bunun nedenin de yurt dışından tedarik edilen parçaya ambargo konulduğunu ve bunun üzerine yerli parçanın kısa sürede geliştirilip, füzeye entegre edildiğini söyledi. Erdoğan, "Bu zamana kadar gizli yaptırımlarla, dolaylı müdahalelerle, engellemeye çalıştıkları bu işi yerli ve milli ürünlerle envantere almaya hazır hale getirdik. Hisar-A+ füzemizin seri üretimi hayırlı olsun" dedi.  BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: TÜRKİYENİN EN AKILLI YOLU OLARAK HİZMET VERECEK  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Ankara- Niğde Otoyolu'nun 1 ve 3'üncü kesimlerinin 4 Eylül 2020 tarihinde açıldığını hatırlattı. 152 kilometre uzunluğundaki otoyolun 2'nci kesimini de tamamladıklarını belirten Karaismailoğlu, "Bugün açılışını yaptığımız 2'nci kesimle Aksaray, Kırşehir, Nevşehir illeri ile Tuz Gölü, Derinkuyu, Göreme ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezleri de otoyol bağlantısına kavuşmuştur.
Kapadokya - 14.12.2020
Kapadokya'da 1 kaçak yapı yıkıldı
Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından yapılan çalışmaların ardından Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde 1 kaçak yapımının yıkımı gerçekleştirildi.
Kapadokya - 14.12.2020
Kapadokya'da peribacaları yakınındaki 2 yapının yıkımı gerçekleştirildi
Kapadokya'da peribacalarına yakın olduğu gerekçesiyle 2 yapının daha yıkımı tamamlandı.
Kapadokya - 12.12.2020
Uçma hayalini paraşütle gerçekleştiren genç ülke semalarında süzülüyor
Ürgüp ilçesindeki Kapadokya Üniversitesinde Uçak Teknolojisi Programında öğretim görevlisi olarak çalışan 25 yaşındaki Kekeç, "Benim için bir tutku" dediği paraşütle, sıcak hava balonu, kayalık yamaç ve dağlık alanlarda uçurumlardan atlayış gerçekleştiriyor.
Kapadokya - 10.12.2020
Kapadokya'da sis ve balonlar masalsı görüntü oluşturdu
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde etkili olan sis, sıcak hava balonlarıyla güzel görüntü oluşturdu.
Kapadokya - 09.12.2020
Yolcu uçağı Kayseri'deki yoğun sis nedeniyle Nevşehir'e indi
Kayseri'de sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle bir yol uçağı Kapadokya Havalimanı'na iniş yaptı.
Kapadokya - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi
Genel Kurul görüşmelerinin birinci turunda, TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Kapadokya Alan Başkanlığının 2021 yıl bütçeleri ile 2019 yılı kesin hesapları ele alındı.
Kapadokya - 08.12.2020
Son Dakika | Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (2)
Ersoy, Kapadokya'da gittikçe artan kaçak yapılaşmanın önüne geçmek ve bölgenin eşsiz doğal zenginliklerini korumak amacıyla kurdukları Kapadokya Alan Başkanlığı'nın, 2020 yılının ilk 11 aylık döneminde 28 komisyon toplantısı yaptığını ve 795 konuyu karara bağladığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapadokya Haberleri | Kapadokya Haber - Haberler - Sayfa 4 - Kapadokya haberleri, son dakika kapadokya haber ve gelişmeleri burada. Kapadokya'da peribacalarının yakınındaki yapıların yıkımı sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 04:23:42. #1.14#
title