Kapadokya Haberleri

Kapadokya haber, Kapadokya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapadokya - 18.01.2021
Kapadokya'da balon turları olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 gündür yapılamıyor
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, olumsuz hava şartları nedeniyle 10 gündür sıcak hava balon turları gerçekleştirilemiyor.
Kapadokya - 17.01.2021
Japon Youtuber Enomoto, eğlenceli kişiliği ve yardımseverliğiyle gönülleri fethediyor
"Japonlar daha kuralcı Türkler daha esnek ve rahat" Türkiye'de yaşadığı süreçte Japonlar ve Türkler arasındaki bazı farklılıkları da keşfettiğini anlatan Enomoto, şöyle devam etti: "Japonlar toplumsal kurallar konusunda daha sert. Türkiye bu konuda daha rahat ve esnek. O yüzden burada rahatım. Japonya'ya gidersem daha zor. Örneğin geç kalırsam, maske takmazsam. Orada mesela maske takma zorunluluğu olmadığında bile insanlar maske takıyorlar, diğer insanlara bulaştırmamak için. Japonya'da genelde tren beklerken insanların nasıl güzel sıraya girdiğini gösteren videolar görmüşsünüzdür. Burada maalesef böyle olmuyor. Benim önüme biri pat diye geçiyor. 'Yani neden bunu yapıyorsun? Sıra var' diyorum. Benzerlikler de var tabii ki. Burada otobüslerde yaşlılara falan daha fazla yer veriliyor. Türkiye daha çok yardımsever diyebilirim." İstanbul'u dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak gördüğünü söyleyen Enomoto, sözlerini, "İstanbul'un Boğaz havası çok güzel. Feribotla Asya Avrupa arasında gitmek, martılara simit atmak falan çok güzel. Dünyada bu güzellik sadece burada olduğu için çok seviyorum. Türkiye'de başka şehirlere de gittim Bursa, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa hatta Tokat'a bile gittim. Türkiye'de keşfetmek istediğim çok yer var daha. Çok seviyorum burayı. Japonlar da Kapadokya'yı merak ediyorlar.
Kapadokya - 16.01.2021
Kapadokya Havalimanı'nda 13 Ağustos 2020'de yaşanan "hava aracı ciddi olayı"na ilişkin rapor tamamlandı
Vizyon Havacılık'a ait hava aracıyla Kapadokya Havalimanı'nda 13 Ağustos 2020'de yaşanan kazaya ilişkin rapor hazırlandı.
Kapadokya - 11.01.2021
Türkiye, Ukraynalılar için 2020'de bir numaralı turizm durağı oldu
Oleskiv, şu anda birçok arkadaşının İstanbul'a gittiğini aktararak, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bence başka şehirleri de hafta sonu için ya da 3-4 günlüğüne böyle bir durak haline getirebilirsiniz. İnsanlar bütçe dostu hava yollarıyla Avrupa şehirlerine gidiyordu ama şu an AB kapıları kapalı. Bu Türkiye için bir fırsat. Kapadokya, Ukraynalıların pek bilmediği bir bölgeydi ama 2020'de sosyal medyadan oraya ait birçok fotoğraf gördüler ve ilgileri arttı.
Kapadokya - 11.01.2021
Belediye başkanları Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti
Bütün kurumlar ve kuruluşlarla Kayseri'nin tanıtımı için el ele verilmesi gerektiğine vurgu yapan Büyükkılıç, şöyle konuştu: "Pandemi sürecinde iyi bir noktaya geldik. Ancak daha da dikkatli olup arzu ettiğimiz rakamlara ulaşmamız lazım. Bu konuda basınımıza büyük iş düşüyor. Bugüne kadar gösterilen duyarlılığın bundan sonra da devam edeceğinden hiç şüphem yok. Yerel bağlamda basın camiasının her zaman arkasındayız. Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Basın müzesi konusunda da üzerimize düşeni yapacağız." Büyükkılıç, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın "Erciyes ve Kayseri" açıklamasıyla ilgili de şunları kaydetti: "Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Aksaray Kapadokya'nın 4 önemli şehridir.
Kapadokya - 11.01.2021
Kapadokya'da balon turları hava koşulları nedeniyle 3 gündür yapılamıyor
Kapadokya'da, sıcak hava balon turları, bölgedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 gündür gerçekleştirilemiyor.
Kapadokya - 08.01.2021
Nevşehir Belediye Başkanı Arı'dan "Erciyes ve Kayseri" açıklaması Açıklaması
Erciyes ve Kapadokya Turizmi İşbirliği Toplantısına kendisinin davet edilmediği hatırlatılarak düşüncelerinin sorulması üzerine gazeteciye cevap verdiğini ifade eden Arı, şunları kaydetti: "Soru üzerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç ile aramızda geçen bir diyaloğu gazeteci arkadaşlarımızla paylaştım.
Kapadokya - 31.12.2020
Başkan Arı, "Eleştiri Meclisi"nde vatandaşı dinledi
Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezindeki etkinlikte, halkın taleplerini dinleyip sorularını cevaplayan Arı, "Her zaman doğruyu yapmayabiliriz.
Kapadokya - 30.12.2020
Nevşehir "2021 Avrupa Spor Kenti" ilan edildi
Kararın Nevşehir'e, Kapadokya bölgesine ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Rasim Arı, bu unvan ile birlikte dünyanın turizm destinasyonu olan Kapadokya ve Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir'in spor turizminde Avrupa'nın en önde şehirleri arasında yer alacağını kaydetti.
Kapadokya - 29.12.2020
Son dakika haberleri | Müzeler, kapılarını sanal ortamda 24 saat açık tuttu
Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Anıtkabir, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Burdur Arkeoloji Müzesi, Konuralp Müzesi, Muğla Müzesi, Kariye Müzesi, Jandarma Müzesi, Konya Mevlana Müzesi, 15 Temmuz Hafıza Müzesi, Side Müzesi, Myra Örenyeri Demre, Azis St. Nicholas Kilisesi, Alanya Kalesi, Pamukkale Travertenleri (Hierapolis), Nevşehir Yeraltı Şehirleri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Oyuncak Müzesi, Kapadokya Karanlık Kilise, Anamur Müzesi, İstanbul Kız Kulesi, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ve Bursa Vakıf Kültür Müzesi de sitede gezilecek sanal müzeler arasında bulunuyor.
Kapadokya - 28.12.2020
Göreme Belediye Başkanı, oğlunun kaçak yapısını yıktırdı
Kapadokya'da peribacalarına yakın olduğu gerekçesiyle haklarında yıkım kararı alınan yapıların yıkımına devam ediliyor.
Kapadokya - 28.12.2020
TÜRSAB, salgın sonrası için yol haritası çıkarıyor
Dale, "İnsanlar, pandemi sürecinde dikkatli olduğunu bildiği küçük aile ya da arkadaş gruplarıyla seyahat edince kendini güvende hissediyor. 5-6 kişilik küçük gruplar, açık havada farklı deneyimler yaşamak istiyorlar. Ürünlerinizi bu tercihe göre geliştirmek önemli. Ben Türkiye'ye ilk seyahatimi 10 yıl önce yapmıştım. Hayatımın en güzel günlerini 12 günlük o turda yaşadım. Sonrasında defalarca ülkenize geldim. Kapadokya bölgesi, gezginlerin aradığı her şeyi sunuyor.
Kapadokya - 25.12.2020
Yapı sektörünün 25 milyar dolarlık potansiyeli bulunuyor
Yabancılara konut satışında yeni bölgelerin varlığına dikkati çeken Elmas, şunları kaydetti: "Doğu Karadeniz Bölgesi, bundan 5 sene öncesine kadar hiçbir yabancının bilmediği, gelmediği bir bölgeydi. Bazı gayretlerle şu an yabancılar için önemli konut satışlarının yapıldığı bir bölgeye dönüştü. Özellikle Körfez ülkeleri büyük bir ilgi duyuyor. Kapadokya ise özellikle Uzak Doğu ülkelerinden ilgi görüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapadokya Haberleri | Kapadokya Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kapadokya haberleri, son dakika kapadokya haber ve gelişmeleri burada. Ayasofya'da çıplak poz veren mankenden yeni açıklama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 04:19:28. #1.15#
title