Kapadokya Haberleri

Kapadokya haber, Kapadokya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapadokya - 29.01.2021
Çeşme'de üniversitelerin desteğiyle matematik atölyesi
Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, yaptığı yazılı açıklamada, projeye Dokuz Eylül, Eskişehir Osmangazi, Bayburt, Kapadokya üniversiteleri matematik bölümlerinin destek vereceğini bildirdi.
Kapadokya - 29.01.2021
Sivil toplum kuruluşları Kırşehir'in kültürel değerlerinin tanıtılmasını talep etti
Bu değerlerin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına ve Kırşehir'in Kapadokya turizm destinasyonuna alınmasına vurgu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik alanında giren ilimizin müzik şehri olduğu UNESCO tarafından tescillenmiş olup, bu kapsamda fırsatları değerlendirerek Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran'ın ulusal ve uluslararası platformunda daha geniş kapsamlı olarak tanınırlığının arttırılması, Karakurt'ta Selçuklu zamanından kalma şifahanenin sağlık turizm destinasyon noktası olarak bölgeye kazandırılması için çalışmalar başlatılmış olup, ihalesi için Vakıflar Genel Müdürlüğünde dosya beklemekte, bununla ilgili bir an önce çalışmaların hızlandırılması ve sonuçlandırılması gerekmektedir.
Kapadokya - 28.01.2021
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi, pandemiye rağmen 1 milyon Ukraynalı turistin Türkiye'ye geldiğini belirtti
Sybiha, dost bir ülkeyi temsil etmenin ve güzel bir kent olan Kayseri'ye gelmenin kendisini oldukça mutlu ettiğini vurguladı. Kayseri ile ilişkilerinin daha çok geliştirilebileceğine dikkati çeken Sybiha, şunları kaydetti: "Gördüğüm şeyleri dikkate alarak diyebilirim ki Ukrayna-Türkiye ilişkileri bağlamında, Kayseri ve Ukrayna arasındaki iş birliğinin potansiyeli tam olarak yansıtılmadı, gerçekleştirilmedi. Bu yüzden işin özüne gelerek size bir teklifte bulunmak istiyorum. Ukrayna'da bir kardeş şehir seçerseniz eminim ki bu kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde ilişki ve iş birliğimizi daha da geliştirebiliriz. Ayrıca güçlü ilinizin potansiyelini gördükten sonra hem Kayseri'yi hem de Kapadokya'yı kapsayacak şekilde bir fahri konsolosluk açmayı düşünmeye başladık.
Kapadokya - 28.01.2021
Erciyes turizmi Latin Amerika pazarına açılıyor
Dünyanın dört bir yanından Erciyes'e talep olduğunu vurgulayan Cıngı, şunları kaydetti: "Kolombiya, Brezilya, Meksika gibi ülkelerden Kapadokya'ya gelen turistleri Erciyes'te de ağırlamak için gayret ediyoruz.
Kapadokya - 26.01.2021
Radisson Blu Hotel Kayseri, "kayak paketi" ile misafirlerini ağırlamaya hazır
Her türlü ihtiyacı ve beklentiyi fazlasıyla karşılayabilen Erciyes'de; bir gün balonla uçuş yaparken, ertesi gün kayak yapma opsiyonunu veya Kapadokya'ya olan yakınlığı ile kültür turizmini gerçekleştirebilirsiniz.
Kapadokya - 22.01.2021
Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi İkbal, ülkesinin Türkiye'ye uzak olmadığını söyledi
İkbal, ayrıca turizm açısından Endonezya'da gayrimüslimler ve Hristiyanlar olduğunu işaret ederek, "Bunlar sürekli Vatikan'a gidiyorlar. Türkiye'de de hep İstanbul, Bursa, Kayseri, Kapadokya, Ankara yapıp geri dönüyorlar.
Kapadokya - 22.01.2021
Enuygun'dan sömestirde "ailecek gidilecek yerler" önerisi
Kapadokya kışın muhteşem doğal güzelliğine, kar yağışının beyazlığını da ekleyince şahane bir yere dönüşüyor.
Kapadokya - 19.01.2021
Bisikletiyle dünya turuna çıkan Brezilyalı, yolda kara yakalanınca yardımına belediye başkanı yetişti
Yolculuğuna Portekiz'den başladığını ve 15 ülke gezdiğini ifade eden Cantrelli, şöyle konuştu: "Yolculuğumun amacı, kadınların kendi başlarına bir şeyler başarabileceğini göstermek ve kadınlara cesaret vermekti. Buraya ise Kapadokya'dan geldim.
Kapadokya - 19.01.2021
Ihlara Vadisi "Beyaz gelinliğini" giydi
"Kapadokya'nın İncisi" olarak da adlandırılan ve kar yağışıyla adeta beyaz gelinliğini giyen Ihlara Vadisi'ni ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, büyüleyici manzaranın keyfini çıkarıyor.
Kapadokya - 19.01.2021
Tesadüfen ortaya çıkarılan Kayaşehir'e Rus turist ilgisi
Rus turistlerden Aleksander Kopytov, AA muhabirine, Kapadokya gezilerindeki ilk duraklarının Kayaşehir olduğunu, alandaki tarihi dokudan etkilendiğini belirtti.
Kapadokya - 18.01.2021
Kapadokya'da balon turları olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 gündür yapılamıyor
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, olumsuz hava şartları nedeniyle 10 gündür sıcak hava balon turları gerçekleştirilemiyor.
Kapadokya - 17.01.2021
Japon Youtuber Enomoto, eğlenceli kişiliği ve yardımseverliğiyle gönülleri fethediyor
"Japonlar daha kuralcı Türkler daha esnek ve rahat" Türkiye'de yaşadığı süreçte Japonlar ve Türkler arasındaki bazı farklılıkları da keşfettiğini anlatan Enomoto, şöyle devam etti: "Japonlar toplumsal kurallar konusunda daha sert. Türkiye bu konuda daha rahat ve esnek. O yüzden burada rahatım. Japonya'ya gidersem daha zor. Örneğin geç kalırsam, maske takmazsam. Orada mesela maske takma zorunluluğu olmadığında bile insanlar maske takıyorlar, diğer insanlara bulaştırmamak için. Japonya'da genelde tren beklerken insanların nasıl güzel sıraya girdiğini gösteren videolar görmüşsünüzdür. Burada maalesef böyle olmuyor. Benim önüme biri pat diye geçiyor. 'Yani neden bunu yapıyorsun? Sıra var' diyorum. Benzerlikler de var tabii ki. Burada otobüslerde yaşlılara falan daha fazla yer veriliyor. Türkiye daha çok yardımsever diyebilirim." İstanbul'u dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak gördüğünü söyleyen Enomoto, sözlerini, "İstanbul'un Boğaz havası çok güzel. Feribotla Asya Avrupa arasında gitmek, martılara simit atmak falan çok güzel. Dünyada bu güzellik sadece burada olduğu için çok seviyorum. Türkiye'de başka şehirlere de gittim Bursa, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa hatta Tokat'a bile gittim. Türkiye'de keşfetmek istediğim çok yer var daha. Çok seviyorum burayı. Japonlar da Kapadokya'yı merak ediyorlar.
Kapadokya - 16.01.2021
Kapadokya Havalimanı'nda 13 Ağustos 2020'de yaşanan "hava aracı ciddi olayı"na ilişkin rapor tamamlandı
Vizyon Havacılık'a ait hava aracıyla Kapadokya Havalimanı'nda 13 Ağustos 2020'de yaşanan kazaya ilişkin rapor hazırlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapadokya Haberleri | Kapadokya Haber - Haberler - Sayfa 2 - Kapadokya haberleri, son dakika kapadokya haber ve gelişmeleri burada. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, canlı yayında soruları yanıtladı: (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 13:00:50. #1.14#
title