Kapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyor
Haberler » Kültür Sanat » Kapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyor - Haberler

Kapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyor

İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, Kapadokya standı yoğun ilgi görüyor.

Kapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyor

Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, standı yoğun ilgi görüyor.


28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen fuar, yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı. Dünya ve Türkiye’de bulunan turizmciler ve ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda, birçok şirket, kurum ve kişiler yer alıyor. Kapadokya bölgesinden de çok sayıda kamu kurum ve kuruluşların yer aldığı fuara başta Nevşehir Valiliği olmak üzere , Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar, Kozaklı ve Avanos belediyeleri katılıyor. Nevşehir Valiliği ve Belediyeler Kapadokya standı içerisinde kendilerine ayrılan alanlarda bölgelerini ve işletmelerini tanıtıyor. Stantta ayrıca KAPTİD, KAPHİB ve Ahiler Kalkınma Ajansı da yer alıyor.


Fuara Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç ve Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan katıldı.

Nevşehir’in turistik Göreme belde Belediye Başkanı Nuri Cingil, EMİTT Fuarı'nın geri dönüşü güçlü olan fuarlardan birisi olduğunu vurgulayarak, “Biz 2016 yılı EMİTT Fuarı’nda Kapadokya’yı tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. EMİTT Fuarı İstanbul merkezli olmak kaydıyla her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Biz her yıl düzenlenen EMİTT Fuarı’na Kapadokya ve Göreme olarak katılıyoruz. Buradaki amaç, iç turizmle beraber, dış turizmin de içinde yer aldığı bir tanıtım yaparak bölgemize daha çok ziyaretçi çekmek. Bu organizasyonda emeği geçenlere biz teşekkür ediyoruz.” dedi.


Renkli görüntülerin ve etkinliklerin yer aldığı EMİTT Fuarı 31 Ocak Pazar günü sona erecek.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler

Kültür Sanat

Son Dakika Haberleri