KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HABERLERİ

Kanuni Sultan Süleyman haber, Kanuni Sultan Süleyman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanuni Sultan Süleyman - 03.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Selahaddin-i Eyyubi" mesajı Açıklaması
İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Şark'ın en sevgili sultanı" olarak tarif ettiği Selahaddin Eyyubi'nin sadece Müslümanların kalbinde değil, adaleti, cesareti, merhameti ve kahramanlığı ile rakiplerinin nazarında da daima farklı bir yere sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan şunları kaydetti: "Selahaddin Eyyubi'nin bize en büyük emaneti Haçlı işgalinden kurtararak yeniden hürriyetine kavuşturduğu ikinci kıblemiz Kudüs'tür. Kudüs'ü tekrar ayağa kaldıran, tüm inanç mensupları için tekrar bir eman yurdu haline getiren de bizim ecdadımızdır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde El Halil kapısına kazınan 'La İlahe İllallah, İbrahim Halilullah' ifadesi, medeniyetimizin Kudüs'e bakışının en güzel ifadesidir.
Kanuni Sultan Süleyman - 01.10.2020
Yeni Yasama Yılı başladı
Kudüs meselesinin kendileri için sıradan bir jeopolitik sorun olmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "Her şeyden önce Kudüs'ün kalbi olan eski şehrin şu andaki fiziki görünümü surlarıyla, çarşısıyla, pek çok binasıyla, Kanuni Sultan Süleyman tarafından inşa ettirilmiştir.
Kanuni Sultan Süleyman - 29.09.2020
Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu
Rodos ve Oniki Ada'nın 1522'de Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedildiği bilgisini veren Hayta, Trablusgarp Savaşı'nda İtalya'nın sömürge elde edebilmek için Trablusgarp ve Bingazi'nin kendisine bırakılmasını istediğini kaydetti.
Kanuni Sultan Süleyman - 27.09.2020
Haftanın tarihine bakış
1520- Kanuni Sultan Süleyman tahta çıktı.
Kanuni Sultan Süleyman - 25.09.2020
Sağlık Bakanı Koca, 6 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleriyle görüştü: (1)
Vatandaşlara Kovid-19'u hafife almamaları uyarısında bulunan Koca, "Kanuni Sultan Süleyman'ın meşhur bir sözü var; cihanda bir nefeslik sıhhat gibi saadet yoktur.
Kanuni Sultan Süleyman - 23.09.2020
Osmanlı'nın ilk hutbesinin okunduğu mescidin izlerini arıyorlar
Eskişehir'de, Osman Bey'in 1288 yılında Doğu Romalılardan (Bizans) fethettiği Karacahisar Kalesi'nde, Dursun Fakih tarafından 1299'da ilk hutbenin okunduğu mescidin bulunması amacıyla kazılar sürüyor. Bölgede ilk kez 1999'da, Osmanlı Beyliği'nin kuruluşunun 700'üncü yılında ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık öncülüğündeki ekibin yüzey araştırması olarak başlattığı çalışmalar, 2000'den itibaren Anadolu Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Parman tarafından kazı niteliğiyle yürütüldü. AÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Altınsapan başkanlığında 2010-2014 yıllarında gerçekleştirilen çalışmalar bu yıl, Cumhurbaşkanlığı kararı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile AÜ iş birliğinde AÜ Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Yılmazyaşar'ın başkanlığında yapılıyor. Kazı çalışmalarıyla eş zamanlı kaleye dair Osmanlı arşivlerini inceleyen Yılmazyaşar ve ekibi, Kanuni Sultan Süleyman döneminden kalma bir belgede, Osmanlı kroniklerinde bahsi geçen kiliseden dönüştürülen ilk hutbenin okuduğu mescidin o yıllarda kalede harap durumda olduğunun belirtildiğini fark etti.
Kanuni Sultan Süleyman - 20.09.2020
Haftanın tarihine bakış
27 Eylül 1529- Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu Viyana'yı kuşattı.
Kanuni Sultan Süleyman - 11.09.2020
Kanuni kupası cirit turnuvası
Erzurum'un Banisi olarak da bilinen Kanuni Sultan Süleyman'ın Erzurum'a gelişinin, Erzurum'u Beylerbeyliği ilan edişinin 486.
Kanuni Sultan Süleyman - 08.09.2020
Kanuni Sultan Süleyman - 07.09.2020
Osmanlı'yı cihan imparatorluğu haline getiren hükümdar: Kanuni Sultan Süleyman
Osmanlı İmparatorluğu'nun en uzun süre tahtta kalan ve en büyük padişahı olarak kabul edilen Kanuni Sultan Süleyman, bundan 454 yıl önce 7 Eylül 1566 tarihinde Zigetvar'da sefer esnasında vefat etti.
Kanuni Sultan Süleyman - 06.09.2020
Haftanın tarihine bakış
8 Eylül 1529- Kanuni Sultan Süleyman Budapeşte'yi fethetti.
Kanuni Sultan Süleyman - 05.09.2020
İDSB'den İslamofobik eylemlerin fikir özgürlüğü olarak değerlendirilmeme çağrısı Açıklaması
66 ülkede 354 STK üyemizle her zaman ifade ettiğimiz gibi İslam düşmanlarının canımızı acıtan bu eylemleri, onların çok güçlü olmasından değil, bizim dağınıklığımızdan kaynaklanmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Ben ki Sultanlar Sultanı, Hakanlar Hakanı, hükümdarlara taç veren Allah'ın yer yüzündeki gölgesi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kanuni Sultan Süleyman Haberleri | Kanuni Sultan Süleyman Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Kanuni Sultan Süleyman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kanuni Sultan Süleyman kimdir, hayatı ve biyografisi. Atlı polislerden, Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı'nda denetim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 01:04:04. #1.14#

title