KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HABERLERİ

Kanuni Sultan Süleyman haber, Kanuni Sultan Süleyman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanuni Sultan Süleyman - 04.04.2021
Havza'da ağaçlandırma çalışması
Havza'da Mısmılağaç ve Üniversite mahallelerinde ağaçlandırma çalışması yapıldı.
Kanuni Sultan Süleyman - 31.03.2021
İngiltere'de Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi 350 bin sterline satıldı
İngiltere'de müzayede evi Sotheby's'in yaptığı açık artırmada 16. yüzyıla ait, Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi, 350 bin sterline (4 milyon TL) satıldı.
Kanuni Sultan Süleyman - 31.03.2021
İngiltere'de müzayede evi Sotheby's'in yaptığı açık artırmada Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi 350 bin sterline (4 milyon TL)...
İngiltere'de müzayede evi Sotheby's'in yaptığı açık artırmada Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi 350 bin sterline (4 milyon TL) satıldı.
Kanuni Sultan Süleyman - 30.03.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "57. Kütüphane Haftası Açılış ve Ödül Töreni"nde konuştu Açıklaması
Abbasi, Emevi, Endülüs, Selçuklu ve Osmanlı gibi medeniyete yön veren devletlerin vasfının ilme, kaleme ve kitaba atfettikleri değer olduğunu belirten Oktay, şunları dile getirdi: "800'lü yılların başında Bağdat'ta kurulan Beyt'ül Hikme'nin, insanlık tarihinin en önemli kütüphane ve çeviri merkezlerinden biri olmuştur. Beyt'ül Hikme'ye rakip olarak kurulan Dar'ül Hikme de yine zengin kütüphaneleriyle nam salmıştır. Büyük Selçuklular, 10 adet devasa kütüphane ihdas ederek bu konudaki hassasiyetlerini göstermişlerdir. Kütüphane geleneğini, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar da güçlendirerek devam ettirmiştir. Osmanlı sultanları arasında özellikle Fatih Sultan Mehmet, kitaba ve kütüphaneye büyük kıymet vermiş ve ilim erbabını baş tacı etmiştir. İstanbul'da ilk önce Bayezid Meydanı'ndaki eski sarayda kütüphane kuran Fatih sonradan bunu Topkapı Sarayı'na taşımış, başına da devrin en ünlü alimlerinden Molla Lütfi'yi getirmiştir." "Millet Kütüphanesi ile ecdadın bu geleneğini devam ettiriyoruz" Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, İkinci Abdülhamit Han gibi Osmanlı padişahlarının da kitap ve kütüphaneyle bağlarını daima güçlü tuttuklarını hatırlatan Oktay, 1895'e gelindiğinde Osmanlı'da 323 kütüphanenin olduğunu söyledi.
Kanuni Sultan Süleyman - 30.03.2021
Türkiye Adalet Akademisi bünyesinde "Kanuni Kütüphanesi" kurulacak
Adalet Bakanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, projesi tamamlanan kütüphaneye adaletiyle dünyada nam salan Kanuni Sultan Süleyman'ın isminden esinlenerek "Kanuni Kütüphanesi" ismi verilecek.
Kanuni Sultan Süleyman - 29.03.2021
İngiltere'de Kanuni Sultan Süleyman portresi, 2 gün sonra açık artırmayla satılacak
İngiltere'de müzayede evi Sotheby's, aralarında 16. yüzyıla ait Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın portresinin de yer aldığı İslam dünyası ve Hindistan ile ilgili bazı sanat eserlerini açık artırmayla satacak.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.03.2021
Bodrum Halk Eğitim Merkezi yeni hizmet binası açıldı
Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi'nde 1994'te Galip Özmeral tarafından yaptırılan ancak yıllar içinde atıl duruma düşen bina yenilendi.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.03.2021
Fatih'te 476 Yıllık medrese harabeye döndü
Kanuni Sultan Süleyman dönemindeki ulemalarından Kepenekçi Hoca Sinan Efendi tarafından Mimar Sinan'a 1545 yılında yaptırılan medrese harabeye döndü.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.03.2021
Amasya Valisi, vatandaşı Kanuni'nin sözüyle uyardı: "Her şeyin başı sağlık"
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, pazar ziyaretinde vatandaşa "Kanuni Sultan Süleyman bile 'Her şeyin başı sağlık' demiş.
Kanuni Sultan Süleyman - 22.03.2021
İngiltere'de Kanuni Sultan Süleyman portresi açık arttırmayla satılacak
İngiltere'de müzayede evi Sotheby's, aralarında 16. yüzyıla ait Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın portresinin de yer aldığı İslam dünyası ve Hindistan ile ilgili bazı sanat eserlerini açık artırmaya çıkaracağını duyurdu.
Kanuni Sultan Süleyman - 17.03.2021
Bakır ustası Ali Çavuş, Seyit Onbaşı anısına 2 metre 61 santimetrelik top mermisi yaptı
Maharetli usta, ilk olarak 2011 yılında Trabzon'da düzenlenen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları anısına 1,4 metre boyunda hamsi logolu demlik imal etti. Bu yöndeki çalışmalarını 2012'de dönemin ABD Başkanı Barack Obama'ya hediye etmek üzere 4 aylık çalışma ve tamamen el işçiliğiyle 2 metre boyunda ve 80 kilogram ağırlığında demlik, Sümela Manastırı anısına salep kazanı, Trabzon'daki Osmanlı padişahları Kanuni Sultan Süleyman ve Yavuz Sultan Selim ile Hürrem Sultan anısına ibrikler yaparak sürdürdü.
Kanuni Sultan Süleyman - 14.03.2021
Son dakika haber... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 14 Mart Tıp Bayramı Töreni'nde konuştu Açıklaması
Bazı mesai arkadaşlarının koronavirüse yakalandığını, bazılarının ailelerine ve çocuklarına hastalığı bulaştırmamak için büyük çaba sarf ettiğini, çocuklarından, sevdiklerinden ayrı kaldığını anlatan Doç. Dr. Derya Gökçınar, şunları kaydetti: "Bütün bunları bir başkasına nefes sağlamak için gönüllü yapıyorlar. Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' mısraları bu zorlu süreçte tekrar anlam kazandı.
Kanuni Sultan Süleyman - 14.03.2021
14 Mart Tıp Bayramı
Tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Günay, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tarih sizleri 'kahramanlar' olarak yazacak. Verdiğiniz mücadele gelecek nesillere örnek olacak. Teşekkürümüzü sadece bir gün hatırlayarak değil, en büyük teşekkürümüzü kurallara uyarak yapabilir, tüm sağlık çalışanlarımıza en büyük desteği verebiliriz. Lütfen bireysel sorumluluğumuzu unutmayalım. Her birey güvende, sağlıklı olmadan hiç kimse güvende olmayacak." Ali Acar ise şunları kaydetti: "Cihan hükümdarı Kanuni Sultan Süleyman'ın ifade ettiği, 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' sözünün önemini özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hep birlikte bir kez daha anlamış bulunduk.
Kanuni Sultan Süleyman - 14.03.2021
Rektör Aydın: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın"
SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, "14 Mart 1827 ülkemizde modern tıp eğitiminin verildiği ilk okul olan Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire'nin açılış tarihidir ve 1919 yılından bugüne her yıl bu okulun açılış tarihi olan 14 Mart 'Tıp Bayramı' olarak kutlanmaktadır. İlk tıp bayramı 14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da tıp okulu öğrencilerinin işgali protesto etmek üzere toplanmasıyla kutlanmıştır. Şeyh Edebali'nin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' sözü, Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi/Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' sözü insanın devlet için, sağlığın da insan için vazgeçilmez olduğunu vurgulamaktadır.
Kanuni Sultan Süleyman - 13.03.2021
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 14 Mart Tıp Bayramı mesajı yayımladı Açıklaması
Her alanda müreffeh, çağdaş toplum ve güçlü devletin sağlıklı bireylerle gerçekleşebileceğine dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti: "Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' sözüyle vurguladığı gibi sağlık, insanoğlunun sahip olduğu en değerli zenginliklerin başında gelmektedir.
Kanuni Sultan Süleyman - 10.03.2021
Marmaris'teki Hafsa Sultan Kervansarayı, müzeye dönüştürülecek
Kanuni Sultan Süleyman'ın, annesi Ayşe Hafsa Sultan adına Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaptırdığı kervansarayın aslına uygun şekilde müzeye dönüştürülmesi için girişimlere başlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kanuni Sultan Süleyman Haberleri | Kanuni Sultan Süleyman Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Kanuni Sultan Süleyman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kanuni Sultan Süleyman kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakan Ersoy, Mimarların Piri Sinan belgesel filminin galasında konuş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 09:22:31. #1.14#

title