Ortaokul Öğrencilerini Taciz Eden Kantinci Gözaltına Alındı

Ortaokul Öğrencilerini Taciz Eden Kantinci Gözaltına Alındı

Manisa'da ortaokulda kız öğrencileri "Canım, aşkım, bebeğim tatlım, seninle evleneceğim" diyerek taciz eden kantinci gözaltına alındı.

Ortaokul Öğrencilerini Taciz Eden Kantinci Gözaltına Alındı

Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu'nda kantin çalışanı kız öğrencilere "Canım, aşkım, bebeğim tatlım, seninle evleneceğim" diyerek sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alındı.

SÜREKLİ, "CANIM, AŞKIM, BEBEĞİM" DİYORMUŞ

Olay, Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Osmancalı Mahallesinde meydana geldi. İddiaya bilgiye göre Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu kantininde çalışan İ.B. (35) okuldaki 5. ve 8. sınıftaki kız öğrencilere sözlü tacizde bulundu. Okuldaki bir kız öğrenci annesine kantin çalışanı İ.B.'nin kız öğrencilere sürekli olarak "Canım, aşkım, bebeğim tatlım" şeklinde konuştuğunu anlattı.

ÖĞRENCİ VELİSİ REHBER ÖĞRETMENİ HABERDAR ETTİ

Öğrenci velisinin durumu rehber öğretmene bildirmesinin ardından 16 Kasım'da okul idarecilerinin rehber öğretmenler eşliğinde konu hakkında ifadelerine başvurması ve diğer kız öğrencilerin de aynı ifadelere yer vermesiyle birlikte durum Yunusemre Jandarma Komutanlığına bildirildi.

GÖZALTINA ALINDI

Kantin çalışanı İ.B., 16 Kasım günü gözaltına alınırken okula Manisa Barosundan 5 avukat ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden psikolog ve rehber öğretmenler gönderildi. Gönderilen öğretmenler eşliğinde okuldaki 5. ve 8. sınıf 32 kız öğrencinin ifadeleri alındı. Bir öğrenci ise İ.B.'nin kendisine "Seninle evleneceğim. Seni eve götüreceğim" şeklinde tacizde bulunduğu yönünde ifade verdi.

Öte yandan, jandarma tarafından gözaltına alınan İ.B.'nin sorgusu devam ederken, İ.B.'nin daha önce de aile içi şiddetten dolayı ertelenmiş cezasının bulunduğu öğrenildi.