Kangal Köpekleri İçin Gösteri Merkezi

Kangal Köpekleri İçin Gösteri Merkezi

Sivas Yöresinde Yetişen ve Dünya Çapında Üne Sahip Olan Kangal Köpeklerinin Daha İyi Tanıtılması İçin Kent Girişinde Showroom ve Gösteri Merkezi Açılacağı Belirtildi. Projenin Gerçekleştirilmesi Halinde Sivas'tan Transit Geçenler, Kangal Köpeklerini Görme ve Yakından Tanıma İmkanı Bulacak.

Kangal Köpekleri İçin Gösteri Merkezi

Sivas yöresinde yetişen ve dünya çapında üne sahip olan Kangal köpeklerinin daha iyi tanıtılması için kent girişinde showroom ve gösteri merkezi açılacağı belirtildi. Projenin gerçekleştirilmesi halinde Sivas'tan transit geçenler, Kangal köpeklerini görme ve yakından tanıma imkanı bulacak.

Cesaret ve sahibine bağlılığı ile dünyanın sayılı köpekleri arasında gösterilen Kangallar için Sivas Valiliği, proje hazırladı. Hazırlanan projeye göre Sivas girişlerindeki anayol üzerine köpek showroomu ile gösteri merkezi yapılması planlandı. Sivas'a gelen ve transit geçenlerin yörenin en önemli değerlerinden birini tanımasını sağlamaya yönelik proje kapsamında köpeklerin gösteri yapabileceği bir alan ile, isteyenlerin piknik yapacağı bölge ve kafeteryalar oluşturulacak. Proje için önümüzdeki günlerde gerekli detayların ele alınacağı bildirildi. Showroomda çeşitli yaş kategorilerinde Kangal köpeklerinin yer alması düşünülüyor. Projenin araç trafiğinin daha yoğun olduğu Sivas-Ankara karayolu girişinde bör bölgede uygulanması düşünülüyor.

Hilal YÜKSEL/SİVAS, (DHA)