Kandil Gecesi Haberleri

Kandil Gecesi haber, Kandil Gecesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kandil Gecesi - 24.5.2012
Çan'dan Kısa Kısa
Bayrak, mesajında şunları kaydetti: "Hızlı dünyevileşmenin kararttığı iç dünyamızı, içinde bulunduğumuz mübarek üç aylar ve idrak edeceğimiz Regaip Kandili'nin nurlu ikliminde arındırmak dilek ve temennisiyle, değerli halkımızın kandil gecesini tebrik eder, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini yüce Allah'tan dilerim.
Kandil Gecesi - 24.5.2012
Müftü Bulut, Regaip Kandilini Kutladı
Üç aylara girilmesinin ardından ilk kandilin kutlanılacak olması nedeniyle Zonguldak İl Müftüsü Refik Bulut, bütün Müslümanların Regaip Kandilini kutladı. Bulut, "Sağlık sığat içinde bir üç aylara yine kavuşmuş bulunuyoruz. Müslümanların hayatında bu ayların çok büyük yeri vardır. Recep, Şaban ve Ramazan ayları içerisinde 4 tane kandil gecesi var.
Kandil Gecesi - 24.5.2012
Arınç: Kandil Geceleri Yaşamımızın Sigortaları Gibidir
Arınç, Regaib Kandili nedeniyle Twitter hesabından kutlama mesajı yayınladı. Arınç mesajında şunları dile getirdi: "Yılın çeşitli dönemlerine serpilerek; o kutsal, aydınlık ve bereketli özellikleri ile dünyanın hengamesi içerisinden bizleri çekip alırlar. Bizlere, sevgiyi, güzelliği, sevabı, doğruyu, hakkı ve hakikati hatırlatan birer elçi gibidirler. Bu geceler vesilesi ile ellerimizi dualar için açarız, bu geceler hatırına inen rahmet ve merhamet sayesinde kalplerimizden merhamet pınarları çağıldar. Bu gecelerde hatırlarız, anneyi, babayı, yetimi-düşkünü, yoksulu, mağduru… Hepinize, sevdiklerinizle beraber, huzur içerisinde geçireceğiniz ve rahmeti bol bir kandil gecesi diliyorum.
Kandil Gecesi - 24.5.2012
Başkan Polat ve Elçi'den Kandil Mesajı
Başkan Polat mesajında şunları kaydetti; "Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği zaman dilimidir ve üç ayların ilk kandil gecesidir.
Kandil Gecesi - 24.5.2012
Arınç, Regaip Kandili'ni Kutladı ‎
Arınç, şöyle devam etti: "Bizlere, sevgiyi, güzelliği, sevabı, doğruyu, hakkı ve hakikati hatırlatan birer elçi gibidirler. Bu geceler vesilesi ile, ellerimizi dualar için açarız. Bu geceler hatırına inen rahmet ve merhamet sayesinde kalplerimizden merhamet pınarları çağıldar. Bu gecelerde hatırlarız, anneyi, babayı, yetimi, düşkünü, yoksulu, mağduru. Bolluk ve bereketin simgesi olan bu gecemizi Allah bereketli kılsın. Hepinize, sevdiklerinizle beraber, huzur içeresinde geçireceğiniz ve rahmeti bol bir kandil gecesi diliyorum.
Kandil Gecesi - 23.5.2012
Orhangazi Kültür Merkezi'nde Kandil Gecesi Programı
Mübarek 3 Aylar'ın başlangıcı olan Regaib Kandili Sakarya'da özel bir programla kutlanacak.
Kandil Gecesi - 23.5.2012
Gto Başkanı Nail Çiler'den Regaib Kandili Mesajı
Nail Çiler mesajında; "Ramazan Ayı'nın müjdecisi olan Regaip Kandili'ne ulaşmanın sevinicini yaşıyoruz. Bu gece ile birlikte, bereketin, iyiliğin ve sevginin ön plana çıktığı mübarek üç aylara ulaşmış oluyoruz. Manevi duyguların yaşandığı kandil gecesinde, tüm duaların kabul olmasını diliyorum.
Kandil Gecesi - 21.5.2012
Ragaip Kandili...
24 Mayıs'ı 25 Mayıs'a bağlayan gecenin üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili gecesi olduğu anımsatılan açıklamada, kandil gecesinde, ilçe genelinde patlayıcılarla üç ayların karşılanması, kutlaması adı altında atılan patlayıcıların, çocuklarda ve insanlarda telafisi mümkün olmayan yaralar bıraktığı düşüncesiyle, vatandaştan bu tür kutlamalarda bulunmamaları istendi.
Kandil Gecesi - 13.4.2012
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması
-"İş orada bitmiştir"- Arınç, tezkereye ret oyu vermiş bir meclisin başkanı olarak Suriye Çarşısı'nda binlerce insanın kendisine 'milli kahraman' diye tezahürat yaptığını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ne oldu da bu işler bozuldu- Hiç başka bir şey düşünmeye gerek yok. Biz 7-8 senedir Suriye ile bu ilişkilerimizi en üst düzeyde ve dostça götürürken günde bin kişi ölmüyordu. 20 bin kişi şu ana kadar katledildi. Bir kandil gecesinde 345 kişi, 4-5 tane şehir kuşatılarak tanklarla bombalandıktan sonra -resmi rakamlarla en iyimser diyelim 15 bin civarında ama içeride olayları yaşayanlar 20 bin civarında insanın öldürüldüğünü, kaçırıldığını, cezaevine atıldığını söylüyor- iş orada bitmiştir.
Kandil Gecesi - 13.4.2012
Arınç'a Öğrencilerden 'Sen Ağlama' Şarkılı Protesto (2)
"BİZ ONLARLA İYİYKEN ONLAR İNSAN ÖLDÜRMÜYORDU" Suriye ile ilişkileri en düzeyde dostça götürürken günden bin kişinin ölmediğini hatırlatan Arınç, şöyle devam etti: "Bir kandil gecesinde 345 kişi, 4-5 şehir kuşatılarak tanklarla bombalandı.
Kandil Gecesi - 13.4.2012
Arınç: Biz Suriye Halkı ile Dostuz, Katliam Yapan Yönetimle Değil
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye ile ilişkilerin Esed yönetiminin tavrı sebebiyle bozulduğunu söyledi. Arınç, "Hiç başka bir şey düşünmeye gerek yok. Biz 8 senedir Suriye ile bu ilişkileri en yüksek seviyede dostluk içinde götürürken günde bin kişi ölmüyordu. 20 bin kişi şu ana kadar katledildi. Bir kandil gecesinde 345 kişi, 5 şehir kuşatılarak tanklarla bombalandıktan sonra 20 bin civarında insanın öldürülmüyordu.
Kandil Gecesi - 13.4.2012
Arınç'tan Muhalefete Suriye Sitemi: "Allah'tan Korkun"
"ZALİMLE DOSTLUĞUMUZ SÖZ KONUSU OLAMAZ" Suriye ile ilişkilerinin iyi olduğu dönemlerde o ülkede 20 bin kişinin katledilmediğini ifade eden Arınç, "Bir kandil gecesinde 300 kişi katledildi.
Kandil Gecesi - 13.4.2012
Başbakan Yardımcısı Arınç."Ne Oldu da Bu İşler Bozuldu- Hiç Başka Bir Şey Düşünmeye Gerek Yok."
Bülent Arınç, panelin öncesindeki açılış oturumunda yaptığı konuşmada Suriye'de yaşananları değerlendirdi. "Ne oldu da bu işler bozuldu- Hiç başka bir şey düşünmeye gerek yok. Biz 7-8 senedir Suriye ile bu ilişkilerimizi en üst düzeyde ve dostça götürürken günde bin kişi ölmüyordu. 20 bin kişi şu ana kadar katledildi" diyen Arınç, şöyle devam etti: "Bir kandil gecesinde 345 kişi, 4-5 tane şehir kuşatılarak tanklarla bombalandıktan sonra -resmi rakamlarla en iyimser diyelim 15 bin civarında ama içeride olayları yaşayanlar 20 bin civarında insanın öldürüldüğünü, kaçırıldığını, cezaevine atıldığını söylüyor- iş orada bitmiştir.
Kandil Gecesi - 9.3.2012
'Aslan Hüseyin' Adlı Kitap İçin İmza Töreni Yapıldı
İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş da, kitapta emeği geçenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu: "Hüseyin dostumuzdu öyle de kalacak. Saf, duru ve temiz kişiliği ile zihinlerimizde yer edinen merhum kardeşimizi gün geçtikçe daha çok özlüyor ve eksikliğini hissediyoruz. Olduğu gibi görünen, yaşam çizgisinde zikzaklara yer vermeyen dosdoğru bir Hüseyin. Birlikte çalıştığımız Sağlık Ocağı döneminden itibaren görev ve sorumluluklarını bilen, uhdesine verilen işi takip edip en iyi şekilde sonuçlandıran, çalıştığı kuruma artı değer katan bir kardeşimizdi." Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise, şunları kaydetti: "Üstat Necip Fazıl'ın güzel bir sözü var. Diyor ki 'insanlar ismi ile müsemma' Kardeşimizin ismi Hüseyin. Hüseyin güzel demektir. Resulullah'ın torunu, Kerbela şehidi, şehitlerin efendisi, onun da ismi Hüseyin. Hz. Ali'nin diğer ismi Aslan'dır. Allah'ın Aslanı. Vefat ettiği günün gecesi Kandil gecesiydi.
Kandil Gecesi - 18.2.2012
"Ben Aynı Durumda Olsaydım Yapmak İstemezdim"
CHP'nin de, MHP'nin de Suriye'de yaşanan olaylar konusunda kendilerinin tavrını eleştirdiğini hatırlatan Arınç, "Suriye'nin iç işlerine karışmayın' dediler. Suriye'nin iç işleri, bir kandil gecesinde bir şehrin bombalanıp 500'e yakın ölü verilmesiyse, bu Suriye'nin iç meselesi değil, bir insan hakları sorunudur.
Kandil Gecesi - 7.2.2012
Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı
Suriye'de kandil gecesi öldürülen yüzlerce kişi için Bursa'da gıyabi cenaze namazı kılındı.
Kandil Gecesi - 7.2.2012
Kandil Gecesi Suriye'de Öldürülenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Suriye'deki masum ve sivil halkı hedef alan saldırılar Türkiye'de tepkilere sebep oluyor.
Kandil Gecesi - 7.2.2012
Mazlumder'den Beşar Esad'a Tepki
Cumhuriyet Meydanı'nda gösterilen tepiye katılanlar, Beşar Esad'ı protesto eden pankartlar taşıdı. Katılımcılar adına açıklama yapan Mazlumder Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Yakışıklı, "Komşu ülke Suriye'de bir yıldır kan akmaya devam ediyor. Kan dökücülüğü babasından miras kalan Beşar Esad, kandil gecesi, Humus'a yaptığı kanlı saldırıda 500 Suriyeli Müslüman'ı şehit etti.
Kandil Gecesi - 6.2.2012
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Açıklaması
Suriye'deki olaylarla ilgili bir soru üzerine ise Çelik, bu ülkede bir katliam olduğunun herkes tarafından görüldüğünü vurgulayarak, sadece kandil gecesinde 300'ün üzerinde kişinin öldüğü bir katliam meydana geldiğini ifade etti.
Kandil Gecesi - 6.2.2012
"Bakana Dava Açmak Haddine Düşmez"
Çelik, Suriye'ye ilişkin bir soru üzerine, bu ülkede bir katliam olduğunun herkes tarafından görüldüğünü ifade etti. Sadece Kandil gecesinde 300'ün üzerinde kişinin öldüğü bir katliam meydana geldiğini dile getiren Çelik, şöyle devam etti: "Suriye rejimi eski alışkanlıklarına devam etmektedir ve bu uluslararası toplumun gözü önünde olmaktadır.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Arınç'tan İran'a "Suriye" Eleştirisi
'Suriye bizim aynı zamanda iç meselemizdir, komşumuzdur, aynı coğrafyadayız, bin seneden beri bu coğrafyada kardeşçe yaşıyoruz, orada halka kurşun sıkılmasına, insanların zalimce öldürülmesine tahammül edemeyiz' dedik, sesimizi yükselttik, 'bizim dostlarımız zalimler olmaz, onlara sırt çeviririz, dostluğumuz biter' dedik." Arınç, bunları söyleyip ikaz vazifesini yerine getirirken maalesef CHP'nin kendilerini tenkit ettiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne işiniz var sizin Suriye'de, niye Suriye'yi konuşuyorsunuz, Suriye'yi nasıl gündeminize alıyorsunuz dediler. Milletvekillerinden heyet gitti, döndüklerinde 'Suriye'deki olaylar abartıldığı gibi değil' dediler. 'Suriye'ye, Türkiye hükümeti karışmasın' dediler, bizi eleştirdiler. MHP, 'Ne bu ikide bir Suriye'den bahsediyorsunuz, Suriye'ye Türkiye nasıl bu kadar müdahil olabilir' bizi eleştirdiler. Diğer partiler de bunu yaptı. Hiç ummazdık, Saadet Partisi Genel Başkanı yanına bir heyet aldı, Esad ile yan yana pozlar verdi. Herhalde kendi partileri de eleştirmiş olmalı ki 'biz oraya onlara destek olmak için gitmedik, ikaz vazifemizi yapmak için gittik' dediler." Bu olayların yaşanmaması için elinden gelen bütün imkanlarla bütün gücünü kullanan Türkiye'nin ne kadar haklı olduğunu bu son olayın da gösterdiğini belirten Arınç, şöyle konuştu: "Sayın Kılıçdaroğlu'ndan Humus'ta yaşanan olaylar konusunda bir üzüntü ifade eden söz duydunuz mu iki günde- MHP'den iki günden bu yana bir kandil gecesinde kahpece öldürülen o kardeşlerimizin acısına ortak olan bir söz duydunuz mu- Ey İran İslam Cumhuriyeti, İslam kelimesini taşıyorsun, ona ne kadar layıksın bilmiyorum ama iki günden bu yana Suriye'de yaşanan olaylar konusunda bir cümle sarf ettin mi- Ey Lübnan, ey Irak'taki yönetim, bir kandil gecesinde kucağında çocuğuyla öldürülen Müslüman kardeşlerimiz için bir üzüntü kelimesi ifade ettiniz mi- Yok.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
"Yaşasın, Zalimler İçin Cehennem"
MUHALEFET PARTİLERİNE SURİYE ÜZERİNDEN ELEŞTİRİ Suriye'nin, aynı zamanda Türkiye'nin iç meselesi olduğunu ifade eden Bülent Arınç, şunları söyledi: "Suriye bizim komşumuz, aynı coğrafyadayız. Bin seneden beri aynı coğrafyada yaşıyoruz. Orada insanların öldürülmesine, insanlara kurşun sıkılmasına tahammül edemeyiz, dedik sesimizi yükselttik. Bizim dostlarımız zalimlerle olmaz. Onlara sırt çeviririz, dostluğumuz biter dedik. İkaz vazifemizi yerine getirdik. Maalesef CHP bizi tenkit etti, 'ne işiniz var Suriye'de, niye Suriye'yi konuşuyorsunuz. Suriye'yi nasıl gündeminize alıyorsunuz' dediler. Milletvekillerinden heyet gitti, döndüklerinde 'Suriye'deki olaylar abartıldığı gibi değil' dediler. 'Suriye'ye Türk hükümeti karışmasın' diye bize eleştirdiler. MHP, 'ne ikide bir Suriye'yi eleştiriyorsunuz, Suriye ile Türkiye nasıl bu kadar müdahil olur' diye bizi eleştirdi. Hatta hiç ummazdık Saadet Partisi genel başkanı yanına bir heyet aldı ve Esed'le yan yana pozlar verdi. Kendi partilileri de eleştirdi ki 'biz onlara destek olmak için gitmedik, ikaz vazifemizi yapmak için gittik' dediler." Türkiye'nin, son olaylarla ne kadar haklı olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını anlatan Bülent Arınç, "Sayın Kılıçdaroğlu'ndan, Humus'ta yaşanan olaylar konusunda bir üzüntü ifade eden bir söz duydunuz mu iki gündür? MHP'den bir kandil gecesinde kahpece öldürülen o kardeşlerimizin acısına ortak olan bir söz duydunuz mu?" şeklinde sordu.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Arınç: Suriye'nin Tek Ümidi Türkiye ve Türk Milletidir
"SURİYE'NİN TEK ÜMİDİ TÜRKİYE'DİR" Suriye'de bu olayların ardından Türkiye'nin ne kadar haklı olduğunun ortaya çıktığını vurgulayan Arınç, "CHP'den ve MHP'den üzüntü ifade eden bir söz duydunuz mu? İki günden bu yana kandil gecesinden o kardeşlerimizin o acısına ortak olan bir söz duydunuz mu? Ey İran İslam Cumhuriyeti İslam kelimesini taşıyorsun.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Suriye Konsolosluğu'na Girmek İsteyen Gruba Polis Müdahale Etti (2)
Suriye ordusunun kandil gecesi gerçekleştirdiği saldırıya tepki amacıyla İstanbul'da yapılan gösteride olaylar çıktı.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
"Muhalefet Ne Söyleyecek"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Son Kandil gecesinde Suriye'de yaşanan vahşeti gördükten sonra Sayın Kılıçdaroğlu'nun da Sayın Bahçeli'nin de bu konuda neler söyleyeceğini merak ediyorum." dedi.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Arınç'tan Açıklamalar
Arınç, Suriye'nin Humus kentinde yaşanan katliamla ilgili soru üzerine olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Hükümet olarak. Suriye'de yaşanan bu olaylara seyirci kalmayacaklarını ve mevcut yönetimin vazgeçmesini, halka baskı uygulamamasını öldürme olaylarının bir an evvel son bulmasını her defasında ısrarla söylediklerini kaydeden Arınç şöyle devam etti: KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ'NİN NELER SÖYLEYECEĞİNİ MERAK EDİYORUMö Ne yazık ki ana muhalefet partisi de muhalefet partisi de Suriye'nin içişlerine karışmamak gerektiğini Türkiye'nin böyle bir meselesi olmadığını bize söylüyorlardı. Son Kandil gecesi yaşanan vahşeti gördükten sonra Sayın Kılıçdaroğlu'nun da Sayın Bahçeli'nin bu konuda neler söyleyeceğini merak ediyorum.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Arınç'tan Muhalefete "Suriye" Eleştirisi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hükümet olarak Suriye'de yaşanan bu olaylara seyirci kalmayacaklarını, mevcut yönetimin halka baskı uygulamasını ve öldürme olaylarının bir an evvel son bulması gerektiğini her defasında ısrarla söylediklerini belirterek, "Ne yazık ki ana muhalefet partisi de muhalefet partisi de Suriye'nin iç işlerine karışmamak gerektiğini, Türkiye'nin böyle bir meselesi bize söylüyordu. Son Kandil gecesinde yaşanan vahşeti gördükten sonra sayın Kılıçdaroğlu'nun da sayın Bahçeli'nin de bu konuda neler söyleyeceğini merak ediyorum" dedi.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hükümet olarak Suriye'de yaşanan bu olaylara seyirci kalmayacaklarını, mevcut yönetimin halka baskı uygulamasını ve öldürme olaylarının bir an evvel son bulması gerektiğini her defasında ısrarla söylediklerini belirterek, "Ne yazık ki ana muhalefet partisi de muhalefet partisi de Suriye'nin iç işlerine karışmamak gerektiğini, Türkiye'nin böyle bir meselesi bize söylüyordu. Son Kandil gecesinde yaşanan vahşeti gördükten sonra sayın Kılıçdaroğlu'nun da sayın Bahçeli'nin de bu konuda neler söyleyeceğini merak ediyorum" dedi.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Arınç: Suriye'deki Olaylara Sessiz Kalan Ülkeler İslam Kelimesinden Kurtulsun
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suriye'de Kandil gecesinde yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu belirterek, Türkiye'nin Suriye halkı için adımlar atmaya devam edeceğini söyledi.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Arınç: Türkiye'nin Haklılığı Bir Kez Daha Ortaya Çıktı
Seçim bölgesi olan Bursa'da gezisini sürdüren Arınç, işadamlarıyla yaptığı kahvaltılı toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç, Suriye'nin Humus kentindeki katliamla ilgili soru üzerine olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Hükümet olarak. Suriye'de yaşanan bu olaylara seyirci kalmayacaklarını ve mevcut yönetimin vazgeçmesini, halka baskı uygulamamasını öldürme olaylarının bir an önce son bulmasını her defasında ısrarla söylediklerini anlatan Arınç, şöyle devam etti: "Ne yazık ki, ana muhalefet partisi de, muhalefet partisi de Suriye'nin içişlerine karışmamak gerektiğini Türkiye'nin böyle bir meselesi olmadığını bize söylüyorlardı. Son Kandil gecesi yaşanan vahşeti gördükten sonra Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli'nin bu konuda neler söyleyeceğini merak ediyorum.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
Suriye'deki Katliam
Yeni Cami Soykan Meydanı'nda Mazlumder'in organize ettiği birçok dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşunun destek verdiği basın açıklamasında, ilk önce Mazlumder Malatya Şube Başkanı Kadir Yılmaz konuştu. Kandil gecesi, Suriye'de insanların katledildiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu: "İnsanlığın bu katliama artık dur demesi gerekir.
Kandil Gecesi - 5.2.2012
"Üzerimize Düşeni Yaparız"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suriye'de Kandil gecesinde yaşanan olayları değerlendirdi.
Kandil Gecesi - 4.2.2012
Küçük Çocukların Büyük Davranışı, Komşudan Tam Not Aldı
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaşayan apartman sakinleri, kandil gecesi kapılarını çalan çocukların kandillerini kutlamalarını takdir etti.
Kandil Gecesi - 4.2.2012
Suriye Humus'u Kandil Gecesi Kana Buladı
Suriye rejimi Mevlid Kandili gecesi ülkeyi kana buladı.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
"Es-Sadık" Temalı Kandil Programı Coşkuyla Kutlandı
Sunuculuğunu Cemalettin Tül'ün yaptığı programda, Kur'an-ı Kerim ve meal ziyafeti, Mevlid ve salat-ü selam ile program öncesinde BİNDER tarafından başlatılan "7 Milyar Ümmet İçin 7 Milyar Salavat" kampanyasının dua bölümleri yer aldı. Doç. Dr. Ekrem Demirli'nin hitabeti ve Es-Sadık (sas) belgeselinin yer aldığı programda, Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetiminde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu ve Yard. Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli'nin katılacağı konserle Peygamber aşığı misafirler, yine çok özgün ve özel bir kandil gecesini idrak etti.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
) Mevlit Kandili Eyüp Sultan Camii'nde Kutlandı
Hz.Muhammed(sav)?in doğum günü olarak kabul edilen Mevlit Kandili bu akşam Eyüp Sultan Camii'nde Kuran-ı Kerim ve mevlit okutularak kutlandı.*Kandil gecesi nedeniyle Eyüp Sultan Camii'nin güzergahındaki yollarda trafik yoğunluğu yaşandı.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Vatandaşlar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Ettiler (1)
Hz. Muhammed(sav)'in dünyaya gelişinin 1441'inci yıl dönümü olarak kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Kandil dolayısıyla Sultanahmet Camii'nde özel kandil gecesi düzenledi.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Vatandaşlar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Ettiler
Sultanahmet Cami'sini dolduran vatandaşlar geceyi dua ederek geçirdiler Haber-Kamera: Hasan YILDIRIM İstanbul DHA Hz. Muhammed(sav)'in dünyaya gelişinin 1441'inci yıl dönümü olarak kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Kandil dolayısıyla Sultanahmet Camii'nde özel kandil gecesi düzenledi.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Mevlit Kandili
Özdemir, Mevlit Kandili'nin Hz. Muhammed'in getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsat olduğunu anımsatarak, "Yüce rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, beldemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de dua etmeliyiz. Bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim" ifadesini kullandı.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Mevlit Kandili
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, kandil gecesinin, insanlara düşünme ve günahlarla kirlenen gönül dünyalarını temizleme fırsatı sunduğunu bildirdi.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Mevlid Kandili Kutlaması
Peygamberimiz mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir.Bu nedenle Mevlid Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, Şehrimiz, Ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz , şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Mevlid Kandili
Mevlid Kandili'nin Hz. Muhammed'in doğum yıl dönümü olduğunu belirten Okuş, mesajında şunları kaydetti: "Bu kutlu gece Peygamberimizin doğum yıl dönümüdür. Alemlere rahmet olarak gönderilen efendimiz, günlerimizi ve gecelerimizi şereflendirmeye devam ediyor. Onun rahmetinden istifade şerefine nail olalım, ahlakıyla ahlaklanalım, sevgi ve muhabbetiyle hayatımızı güzelleştirelim istiyorum. Hz. Muhammed'e ümmet olmak, insanlığa yeniden umut olabilmek adına kandil gecesinin İslam kardeşliğine şu soğuk günleri ısıtacak bir ümit olması dileklerimle, kandilinizin kutlu olmasını, hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Mevlid Kandili Mesajı
Başkan Bulut, bu gece idrak edilecek olan mübarek Mevlid Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda tüm İslam aleminin kandilini kutlayarak, "Bu gece Mevlid Kandili, alemlerin efendisi, gönüller sultanı Hz. Muhammed'in (SAV) dünyayı şereflendirdiği gece. Peygamberimiz mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Bu nedenle Mevlid Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cebab-ı Allah'tan niyaz eder saygılar sunarım" dedi.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Kilis Belediye Başkanı Bulut'un Kandil Mesajı
Hazreti Muhammed'in mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğunu ifade eden Bulut, şunları kaydetti: "Bu nedenle Mevlit Kandili, onun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsat. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de dua etmeliyiz. Bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.
Kandil Gecesi - 3.2.2012
Mevlid Kandili Kutlaması
Kilis Belediye Başkanı Av.M.Abdi BULUT 03 Şubat 2012 Cuma gecesi idrak edilecek olan mubarek Mevlid Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda tüm İslam Aleminin kandilini kutladı Bu gece Mevlid Kandili. Alemlerin Efendisi, gönüller sultanı Hz. Muhammed'in (sas) dünyayı şereflendirdiği gece. Peygamberimiz mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Bu nedenle Mevlid Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, Şehrimiz, Ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cebab-ı Allah'tan niyaz eder saygılar sunarım.
Kandil Gecesi - 2.2.2012
Yarın Mevlit Kandili
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, kandil gecesi tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Hz.
Kandil Gecesi - 2.2.2012
Müftü Öztürk'ten Mevlid Kandili Mesajı
Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, yarın Mevlid Kandilinin idrak edileceğini belirterek, vatandaşlara kandil gecesini ibadetle geçirmelerini önerdi.
Kandil Gecesi - 27.8.2011
Ökkeş Nevzat Cami Cemaatinden Kızılay'a Kan Bağışı
Pazarcık ilçesinde Ökkeş Nevzat Camisi cemaati, Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına destek verdi. Cami imamı Hatibi Ahmet Koca, yaptığı açıklamada, Peygamber sünneti olan hacamatın şimdiki adının kan vermek olduğu kaydetti. Her insanın yılda en az bir defa kan vermesi gerektiğini belirten Koca, "Daha önceki çalıştığım yerlerde bu gibi etkinlikler yapmıştık. Kızılay görevlileri ile görüştük. Kandil gecesi insanlar sevap işlesinler diye düşündük.
Kandil Gecesi - 26.8.2011
Kandil Gecesi Kutlama Mesajları
Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora, Kadir gecesinin inananlar için fırsat gecesi olduğunu belirtti.
Kandil Gecesi - 25.8.2011
Ünye Belediye Başkanı Arpacıoğlu Açıklaması
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, "Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız" dedi. Arpacıoğlu, makamında Kandil Gecesi nedeniyle gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadir Gecesi'nin önemine işaret etti.
Kandil Gecesi - 25.8.2011
Kadir Gecesi
Denizli Müftüsü Alaadddin Gürpınar, yarın Kadir Gecesini idrak etmenin mutluluğunun yaşanacağını belirterek, "Birbirimiz için hayır dualarımızı ve yardımlaşma, dayanışma duygularımızı, sevgi, saygı ve hoşgörümüzü kuvvetlendirelim" dedi. Gürpınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bin aydan daha hayırlı olarak nitelenen bu mübarek gecede, Kur'an-ı Kerimin indirilmeye başlandığını, Kur'an-ı Kerimin inmesiyle insanlık aleminin ufkunun değiştiğini ve geliştiğini ifade etti. Müftü Gürpınar, şunları kaydetti: "Bu bereketli gece hürmetine biz de Kur'anla ufkumuza genişletelim. Onu okuyarak, dinleyerek, manasını anlamaya çalışarak O'nun müjdelediği ve sevgili peygamberimizin bizzat yaşadığı o örnek ve model hayatı kendimize örnek olarak alalım ve benimseyelim. Birbirimiz için hayır dualarımızı ve yardımlaşma, dayanışma duygularımızı, sevgi, saygı ve hoşgörümüzü kuvvetlendirelim. Kandil gecesi aynı zamanda Ramazan ayının bitmekte olduğunu ve bayram sevinç ve mutluluğu ile kucaklaşmamızın müjdecisidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kandil Gecesi Haberleri | Kandil Gecesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Kandil Gecesi haberleri, son dakika kandil gecesi haber ve gelişmeleri burada. MHP Bartın İl Başkanı Kandil Mesajı Yayınladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 03:51:45. #1.15#
title