Kanalizasyon İnşaatında Göçükte Hayatını Kaybeden İşçi Toprağa Verildi

Kanalizasyon İnşaatında Göçükte Hayatını Kaybeden İşçi Toprağa Verildi

Balıkesir'in Edremit İlçesine Bağlı Çıkrıkçı Köyünün Kanalizasyon İnşaatında Meydana Gelen Göçükte Hayatını Kaybeden, Evli, Bir Çocuk Sahibi Hüseyin Özkan Gözyaşları İçinde Toprağa Verildi.

Kanalizasyon İnşaatında Göçükte Hayatını Kaybeden İşçi Toprağa Verildi

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Çıkrıkçı köyünün kanalizasyon inşaatında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden, evli, bir çocuk sahibi Hüseyin Özkan gözyaşları içinde toprağa verildi.

Bursa Adli Tıp Kurumu'ndan akşam saatlerinde alınan Hüseyin Özkan'ın cenazesi önce Ağa Camii'ne getirildi. Burada yıkanan Özkan'ın cenazesi evinin önüne getirilerek ailesinden ve sevenlerinden helallik alındı. Daha sonra Gümrük Camii'nde kılınan cenaze, namazdan sonra sevenlerinin omuzlarında cenaze arabasına kadar taşınarak, toprağa verilmek üzere kabristanlığa götürüldü.

Göçükte toprak altında kalan işçilerden Hüseyin Özkan (41) hayatını kaybederken, İlhan isimli diğer işçi ise yaralı olarak kurtulmuştu. Ölen işçinin dört ay önce bu işe girdiği öğrenildi. Bir inşaat firmasına bağlı olarak yaklaşık bir haftadır Çıkrıkçı kanalizasyonunda çalışan Hüseyin Özkan, İlhan isimli mesai arkadaşıyla birlikte, önceden kazılmış yaklaşık 2 metre derinliğindeki çukura girdikten bir süre sonra bir kum kütlesi, gürültüyle üzerlerine düşmüştü. Hüseyin Özkan, kumların altında can verirken, arkadaşı hafif yaralı olarak çıkmayı başardı.

Köylülerin olay yerine gelmesiyle arama kurtarma çalışmaları sonrası ulaşılan Hüseyin Özkan'ın cesedi, cankurtaranla önce hastane morguna, oradan da Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti. Çalışılan yerde hiçbir tedbir alınmadığını öne süren yakınları, Adli Tıp Raporu doğrultusunda yetkililer hakkında suç durusunda bulunacaklarını söyledi.