Kanadalı Genç Doğaseverler Artvin'de - Haberler
Haberi Paylaş

Kanadalı Genç Doğaseverler Artvin'de

AA - Haberler | Güncel
Kanadalı Genç Doğaseverler Artvin'de

15.02.2011 - Sınır Ötesi Doğa Koruma Alanlarıyla İlgili Bir Yıllık Araştırma Yapmak Üzere Bisikletleriyle İstanbul'dan Yola Çıkan Kanadalı 2 Genç, Artvin'e Ulaştı.

15.02.2011 - Sınır ötesi doğa koruma alanlarıyla ilgili bir yıllık araştırma yapmak üzere bisikletleriyle İstanbul'dan yola çıkan Kanadalı 2 genç, Artvin'e ulaştı.

İpek Yolu'nu izleyerek güzergah üzerindeki bakir dağlık bölgelerde, sınır ötesi doğa koruma alanlarıyla ilgili bir yıllık araştırma yolculuğuna, 32 gün önce İstanbul'dan başlayan Kanadalı Kate Harris ve Melissa Yule Artvin'e geldi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Harris ve Yule, amaçlarının bu güzergah üzerindeki sınır bölgelerinde, doğa koruma değeri yüksek alanları keşfetmek ve bu konuda farkındalık yaratmak olduğunu söylediler.

İstanbul'dan 32 gün önce bisikletleriyle yola çıktıklarını belirten Harris ve Yule, bugüne kadar toplam bin 524 kilometre yol kat ederek Artvin'e ulaştıklarını ifade ettiler.

Harris ve Yule, çeşitli kuruluşların sponsorluğunda gerçekleştirdikleri etkinliğin, Dünya Doğayı Koruma Birliği (IUCN) tarafından da desteklendiğini kaydettiler.

Dün geceyi Artvin'de geçiren ve bu sabah Şavşat ilçesine doğru yola çıkan Kate Harris ve Melissa Yule, Şavşat'ta bir gün kalacaklarını ardından Ardahan, Kars ve Posof'tan Gürcistan'a, daha sonra Azerbaycan'a ulaşacaklarını, son duraklarının ise Hindistan olacağını söylediler.

Yolculukları sırasında Milli Parkları ve doğa koruma alanlarını ziyaret edecek doğaseverlerin, vardıkları sınır bölgelerinde bir süre kalarak bölgeyi keşfedecekleri, yöre halkı, yerel yetkililer, doğa korumacılar ve yöredeki uzmanlarla söyleşiler yapacakları öğrenildi. - ARTVIN

Kanadalı Genç Doğaseverler Artvin'de

Kanadalı Genç Doğaseverler Artvin'de

Kanadalı Genç Doğaseverler Artvin'de

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım