Kanada Haberleri

Kanada haber, Kanada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanada - 22.10.2021
Bilim insanları Vikingler'in Kuzey Amerika'ya geldiği tarihi belirledi
Kanada, Hollanda ve Almanya'dan bir grup bilim insanının yaptığı araştırmaya göre, Vikingler, Kristof Kolomb'un Amerika'yı keşfinden yüzlerce yıl önce Kanada'nın Newfoundland eyaletine geldi.
Kanada - 21.10.2021
Huawei, Biden'a yönelik lobi faaliyetleri için Demokrat lobici Podesta'ya 500 bin dolar ödedi
Huawei'nin lobicilik faaliyetlerinin, getirilen kısıtlamaları kaldırmanın yanı sıra ABD'deki dolandırıcılık suçlamalarıyla Kanada'da tutuklu bulunan Huawei yöneticisi Meng Wanzhou'nun serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik olduğu ifade ediliyordu.
Kanada - 21.10.2021
Huawei, Viyana'da yeni cihazlarını tanıttı, finansal sonuçlarını açıkladı
Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Orta Doğu Avrupa, İskandinavya ve Kanada Başkanı Derek Yu, şirketin son iş sonuçlarını sundu.
Kanada - 21.10.2021
Zengin ülkeler Kovid-19'a karşı aşı sözünü tutmadı
Kanada ve İngiltere gibi ülkelerin COVAX programındaki aşıları aldığı belirtilirken bu ülkelerin, ihtiyaçlarından fazla olan aşıları yoksul ülkelerle paylaşmadığına işaret edildi.
Kanada - 20.10.2021
Kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Türkiye'de 59 bin 764 kooperatifin 6 milyon 328 bin 945 ortağıyla faaliyette bulunduğunu, bunun nüfusun yaklaşık yüzde 7'sine tekabül ettiğine dikkati çeken Başkan, "Almanya, Japonya, Kanada, İspanya, Polonya ve İtalya'da başarılı örnekleri bulunan kooperatiflere yönelik zorunlu dış denetim sistemi ülkemizde uygulamaya geçiriliyor.
Kanada - 20.10.2021
BM: En büyük fosil yakıt üreticilerinin 2030 planları ikim hedefleriyle örtüşmüyor
Raporda, ABD, Çin, Rusya, Suudi Arabistan, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 15 ülkenin fosil yakıt üretim planları analiz edildi.
Kanada - 20.10.2021
Paris Anlaşması'na rağmen hükümetler fosil yakıt üretimini artırmayı planlıyor
Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD olmak üzere en fazla fosil yakıt üretimi yapan 15 ülke profilinin incelendiği rapora göre, gelecek 20 yılda hükümetler, küresel çapta petrol ve doğal gaz üretiminde artış, kömür üretimin de ise az miktarda düşüş öngörüyor.
Kanada - 19.10.2021
Son dakika haberleri! Bakanlığa çağırılan 10 büyükelçiye "Kavala açıklamasının hadsiz ve kabul edilemez olduğu" iletildi
Bakanlıktan yapılan açıklamada Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçileri, bu sabah Bakanlığa çağırıldı.
Kanada - 19.10.2021
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan 10 ülkenin diplomatik misyon şefi Bakanlığa geldi
Bakanlığa çağrılan Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın diplomatik misyon şefleriyle Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Faruk Kaymakcı görüşecek.
Kanada - 19.10.2021
Son dakika haberleri! 10 ülkenin büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara büyükelçileri, Osman Kavala'nın yargılandığı davayla ilgili açıklamalarından dolayı Bakanlığa çağrıldı.
Kanada - 17.10.2021
Çin, Tayvan Boğazı'na savaş gemisi gönderen ABD ve Kanada'yı kınadı
Çin Halk Kurtuluş Ordusu (PLA), ABD ve Kanada'yı geçen hafta Tayvan Boğazı'na savaş gemisi gönderdikleri gerekçesiyle kınadı.
Kanada - 17.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Kanada'nın Quebec eyaletinde kadınların otobüsler dahil kamu alanlarında peçe takmaları yasaklandı.
Kanada - 17.10.2021
Yeni av sezonunda hamsi ihracatından 1 ayda 1,5 milyon doların üzerinde döviz girdisi sağlandı
En az hamsi ihracatı 72 kilogram karşılığı 408 dolar ile Gürcistan'a yapılırken, Fransa, Belçika, Birleşik Devletler, Birleşik Krallık, Yunanistan, İspanya, KKTC, Almanya, Lübnan, Kanada, İsviçre, Katar ve Irak olmak üzere 14 ülkeye toplam 273 bin 173 kilogram karşılığı bir milyon 531 bin 562 dolar döviz girdisi sağlandı.
Kanada - 16.10.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 16 Ekim 2021, 12: 49 Hatay Büyükşehir Belediyesi ile World17 Group arasında Hatay'ın Kuzey Amerika başta olmak üzere yurt dışındaki marka değerine büyük katkı sunacak iş birliği protokolü imzalandı. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, şehrin kadim tarihini ve mutfak kültürünü tüm dünyaya tanıtmak için merkezi Kanada'da bulunan markalaşma şirketi ile el sıkıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kanada Haberleri | Kanada Haber - Haberler - Sayfa 8 - Kanada haberleri, son dakika kanada haber ve gelişmeleri burada. Osman Kavala çağrısı yapan 10 ülkenin büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı tarafından yok sayılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:55:05. #1.14#

title