Kanada

Kanada

Kanada'da, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin Ottawa'daki genel merkezine postayla gönderilen başsız insan cesedine ait kafa, Montreal'de bir parkta bulundu.

Kanada

'da, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin 'daki genel merkezine postayla gönderilen başsız insan cesedine ait kafa, 'de bir parkta bulundu.

Montreal polisi, Angringnon Parkı'nda 2 gün önce bir torbada bulunan insan kafasıyla ilgili incelemelerini tamamladı. Kesik insan başının, "Montreal kasabı" lakaplı Luka Rocco Magnotta tarafından öldürüldüğü sanılan 33 yaşındaki Çinli üniversite öğrencisi Jun Lin'e ait olduğu kesinleşti.

Zanlı Luka Rocco Magnotta, 33 yaşındaki Çinli üniversite öğrencisi arkadaşı Jun Lin'i öldürüp, cesedine ait parçaları iktidardaki Muhafazakar Parti ile Liberal Parti'nin Ottawa'daki genel merkezlerine kargoyla yollamıştı.

Olayın ardından Kanada ve İnterpol makamlarının başlattığı yoğun aramalarda, Magnotta'nın önce Fransa'da olduğu saptanmış, ardından da Almanya'nın başkenti Berlin'de bir markette yakalanmıştı. "Birinci derece cinayet ve Kanadalı politikacıları tehdit" suçlarını işlediği iddiasıyla yargılanacak Luka Rocco Magnotta, ilk sorgusunda Jun Lin'i öldürme suçunu reddetmişti.

Muhabir: Montreal

Yayıncı: Tarkan Demir - MONTREAL

Kaynak: AA

Manşet

Haberler