Advertisement

Kamuda Görevden Almalar

Kamuda Görevden Almalar
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kocaeli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 15 Temmuz'dan bu yana bin 820 kamu çalışanı ve askeri personel görevden uzaklaştırıldı.

Kocaeli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 15 Temmuz'dan bu yana bin 820 kamu çalışanı ve askeri personel görevden uzaklaştırıldı.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, darbe girişimiyle ilgili kent genelinde inceleme ve soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Emniyet, askeri birlikler, üniversite ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında 8 kişinin daha görevden uzaklaştırıldığı ifade edilen açıklamada, böylelikle görevden el çektirilen kişi sayısının bin 820'ye yükseldiği kaydedildi.

Açıklamaya göre, 4'ü Kocaeli Valiliği, 10'u Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 6'sı Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, 2'si MTA Marmara Bölge Müdürlüğü, 1'i Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, 1'i İl Göç İdaresi Müdürlüğü, 3'ü Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, 137'si mahalli idareler, 8'i Cengiz Topel Havalimanı, 21'i Gebze Teknik Üniversitesi, 46'sı Kocaeli Üniversitesi, 1'i Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü, 9'u TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü, 12'si İŞKUR İl Müdürlüğü, 18'i Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 56'sı Kocaeli İl Müftülüğü, 6'su Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, 17'si Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, 9'u İl Sağlık Müdürlüğü, 28'i İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, 83'ü Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, 7'si Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, 1'i Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 2'si Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 4'ü Kocaeli Gıda Kontrol Laboratuvarı, 69'u Kocaeli Adliyesi (hakim-savcı), 834'ü İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 170'i Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, 6'sı Vergi Denetim Kurulu A Grup Başkanlığı, 1'i Kocaeli Gar Müdürlüğü, 41'i Gebze Adliyesi (hakim-savcı-personel), 47'si TÜBİTAK, 1'i TMO Derince Şube Müdürlüğü, 1'i Kocaeli Liman Başkanlığı, 1'i Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 1'i Kocaeli PTT Baş Müdürlüğü, 2'si İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 1'i DSİ 15. Şube Müdürlüğü, 80'i Donanma Komutanlığı, 30'u Kandıra Piyade Tugay Komutanlığı, 24'ü Seymen Kışlası, 18'i İl Jandarma Komutanlığı, 1'i Deniz Hava Komutanlığı'ndan olmak üzere toplam bin 820 kişi görevden uzaklaştırıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title