Kamu Kurumlarını Dolandıran 4 Kişi Yakalandı

Kamu Kurumlarını Dolandıran 4 Kişi Yakalandı

Batman'da Bir Firmada Görevli 4 Kişi, Kamu Kurumlarına Sattıkları Akaryakıtın Muhteviyatını Değiştirdikleri İddiasıyla Gözaltına Alındı.

Kamu Kurumlarını Dolandıran 4 Kişi Yakalandı

Batman'da bir firmada görevli 4 kişi, kamu kurumlarına sattıkları akaryakıtın muhteviyatını değiştirdikleri iddiasıyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, bazı kamu kurumlarının fuel-oil ihalelerini alan bir akaryakıt firmasının, kalorifer yakıtlarının muhteviyatını değiştirilerek 3 kamu kurumunu dolandırdığı ihbarı üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri firmayı takibe aldı. Polis, firmanın bir kuruma fuel-oil teslimi sırasında düzenlediği operasyonla M.Ö., H.Ö., R.K., ve M.B.'yi gözaltına aldı. Operasyonda 27 bin 655 kilo akaryakıt ele geçirilirken, akaryakıttan alınan numuneler incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Ele geçirilen akaryakıt İl Özeli İdaresi'ne teslim edilirken, gözaltına alınan 4 kişi "ticarete hile karıştırmak, haksız kazanç sağlamak, ihaleye fesat karıştırmak ve akaryakıt kaçakçılığı yapmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

(MŞY-ZG-CC-Y)