Kamu Kurumlarında Çalışan Şirket İşçileri, Kurulan Dernek Bünyesinde Bir Araya Geldi
Haberler » Yerel » Haber

Kamu Kurumlarında Çalışan Şirket İşçileri, Kurulan Dernek Bünyesinde Bir Araya Geldi

Kamu Kurumlarında Çalışan Şirket İşçileri, Kurulan Dernek Bünyesinde Bir Araya Geldi

Kamu kurumlarında çalışan şirket işçileri, kurulan dernek bünyesinde bir araya geldi.

Kamu Şirket İşçileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adem Kuru, yaptığı açıklamada, derneklerinin kuruluşu ile ile ilgili bilgi verdi.

Derneklerinin kurumsallaşma çalışmalarını tamamladığını ifade eden Kuru, 'Kısa adı KASİD olan derneğimiz 28 kurucu arkadaşımızla kurulmuş olup 22 Mart 2010 tarihinde resmi çalışma hayatına başlamıştır' dedi.

Derneklerin, insanların birliğinin ve beraberliğinin pekiştiği ortamlar olduğunu belirten Kuru, Büyük Önder Atatürk'ün 'birlik ve beraberlik ölümden başka her şeyi yener' sözünden hareketle bu derneği kurduklarını söyledi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron şirketlere bağlı olarak çalışan arkadaşlarıyla her zaman dayanışma içinde olmak, görüş alışverişinde bulunmak, birbirlerinin bilgi ve tecrübelerinden azami ölçüde faydalanmak, fikir ve düşünceleri paylaşmak amacıyla bu derneği kurduklarını ifade eden Kuru, gerek görüştükleri kurum amirleri, gerekse de işverenlerin desteğini alarak bu derneği kurduklarını kaydetti.

Kuru, 'Genel merkezini Sivas'ta kurmuş olduğumuz derneğimizin 12 ilde örgütlenme ve şube açma çalışmaları devam etmektedir. Derneğimiz yeni kurulmasına rağmen kamudaki şirket çalışanı arkadaşlardan yoğun ilgi görmüş ve üye sayımızı 600'ün üzerine çıkmıştı. Kısa zamanda da Sivas'ta 3000 kamu şirket çalışanını üye yapmayı hedeflemekteyiz' diye konuştu.

Kuru, şunları söyledi:

'Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarında 115 bini sağlık camiasında olmak üzere 200 bini aşkın, farklı isimlerdeki taşeron şirketlerde çalışan ve çalıştığı kuruma hizmet veren arkadaşımız mevcuttur. Kurmuş olduğumuz dernekle bu arkadaşlarımızın sorunlarını gerek siyasilere, gerekse de resmi makamlara anlatacağız. Bunu anlatırken de kendimize kesinlikle kıranları, dökenleri örnek almayacağız. Medeni insan ilişkileriyle arkadaşlarımızın sosyal ve hukuki haklarını savunacak olup, gerekli makamlara iletilmesi noktasında her zaman takipçisi olacağımızı vurguluyoruz.'

Kuru, Vali Ali Kolat, Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Sağlık Müdürü Vakkas Özmercan başta olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

(AHM-NÖZ) - SİVAS