Kamu İş Haberleri

Kamu İş haber, Kamu İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamu İş 25.4.2018
Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi" Projesi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu tarafından başlatılan "Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi " projesinin 2018 yılı ikinci toplantısı, 27 Nisan'da Hatay'da düzenlenecek.
Kamu İş 20.4.2018
Kültür, Kalkınmanın İvmesini Artırır"
Akyürek, kültürel belediyecilik anlamında çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Dünya şehirleriyle farklı iletişim ve diyaloglarla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bundan sonra da UCLG'nin öngördüğü program çerçevesinde çalışmalar yeni bir boyut kazanacak. Amaçlarımızdan biri yerel, sürdürülebilir kalkınma ve kültürler arasındaki ilişkiyi güçlendirmektir. İlişkilerin güçlendirilmesi ve uygulamaların insanlık deneyiminden yola çıkarak belli bir çerçeveye oturtulması, fiziki alanda düşünülebilecek bir olgudur. Trafik ve ulaşım noktasında dünyanın önemli şehirlerinin aynı kuralları uygulaması halinde daha iyi sonuç alınacaktır. Ancak bizde bu birliktelik henüz sağanmış değildir. Her şehirde farklı uygulamalar mevcut. Standartların her alanda belli bir çerçeveye oturtulması gerekir." "Kültür kalkınmanın ivmesini artırır" Kültürle ilgili uygulamaları sivil toplum, özel sektör ve kamu iş birliğiyle gerçekleştirdiklerini anlatan Akyürek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sürdürülebilir kalkınmada kültürün rolünü görünür kılmayı amaçlıyoruz.
Kamu İş 19.4.2018
Gap'ın Başkentine Teleferik
Projenin "yap-işlet-devret" modeliyle hayata geçirilmesinin hedeflendiğini aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi, "Hizmet, özel sektör-kamu iş birliği içerisinde devreye girecek.
Kamu İş 13.4.2018
İzmir'de Görüşmeler Sonuçsuz Kaldı, Memurlar Eylem Yaptı
İZMİR Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında süren ve 6 bin memuru ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı.
Kamu İş 4.4.2018
Engelli Vatandaşların Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Mayıs ayına kadar özel sektör ve kamu iş yerlerine alımlarla ilgili çok daha yüksek kontenjanlarımız oluşmuş olacak.
Kamu İş 4.4.2018
Büyükşehir'de Uzlaşma Sağlanamadı
İZMİR Büyükşehir Belediyesi ile memurların örgütlü bulunduğu Tüm Yerel-Sen İzmir 1 No'lu Şube arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı.
Kamu İş 13.3.2018
Kimlerin Malüllük Aylığı Kesilir?
Yine kamu işçileri için bir çalışma söz konusu ise bu durumda aylık kesilmiyor.
Kamu İş 6.3.2018
TBMM Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu
Sivil toplum kuruluşu ve kamu iş birliğinin artırılması gerektiğini kaydeden Kartal, STK'lerin yürütücü, Sağlık Bakanlığının ise yönetici olduğu rehabilitasyon merkezlerinin kurulmasını önerdi.
Kamu İş 3.3.2018
Birleşik Kamu-İş: Şubatta Halkın Enflasyonu Yüzde 3.55 Olarak Gerçekleşti
Halkın enflasyonunda geçen yılın sonbahar aylarında başlayan artış eğiliminin Şubat ayında hızlanarak devam etmesiyle bu yılın Şubat ayında halkın enflasyonu yüzde 3.55 olarak gerçekleşti.
Kamu İş 2.3.2018
Sgk'dan Aylık Hizmet ve Prim Belgesi Uyarısı
SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, kamu iş yerleriyle "özel iş yeri olup ters iş yeri kodu atılan" iş yerlerinin aylık prim ve hizmet belgelerini verme süresinin, 5 Aralık 2017 tarihli, 30261 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliği ile ilgili dönemi takip eden ayın 23'ü olarak değiştirildiği anımsatıldı.
Kamu İş 14.2.2018
Tüm Yerel Sen'den Büyükerşen'e Ziyaret
Birleşik Kamu İş' e bağlı kardeş sendika temsilcileri Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.
Kamu İş 29.1.2018
İkv Başkanı Zeytinoğlu Açıklaması
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, AB'ye yıllık 416 milyar avro katma değer sağlaması öngörülen dijital dönüşümün odağındaki veri güvenliği reformunun, 2018'de hem AB'de hem de Türkiye'de her zamankinden daha yoğun şekilde gündemde olacağını bildirdi.
Kamu İş 21.1.2018
Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi" Projesi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu tarafından 2015 yılında başlatılan "Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi " projesinin 2018 yılı ilk toplantısı, 25 Ocak Perşembe günü Mersin'de düzenlenecek.
Kamu İş 20.1.2018
Her Üç Turistten Biri Perge'yi Görecek
Turizmde zor geçen 2016 yılı ardından özellikle Rus pazarındaki artışla 2017'de büyük moral bulan Antalya'da, 2018 için devlet-sektör iş birliğiyle, deniz-kum-güneş turizminin yanında tarihi ve kültürel değerleri ön plana çıkarmak amacıyla yeni atılım başlatıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından açıklanan ve 'Turizmde 2018 Perge Yılı' teması doğrultusunda sektör ve kamu iş birliğiyle bu yıl boyunca turizm camiasında Perge Antik Kenti ön planda tutulacak.
Kamu İş 17.1.2018
Eğitim-İş Şube Başkanı Aygün: Ücret Zammı, Enflasyonun Açtığı Erimeyi Karşılamıyor
Egitim-İş Şube Başkanı Filiz Aygün, kamu çalışanlarının ücretlerine 15 yıldır yüzde 3-4'lük zamlar yapıldığını belirtti. Aygün, "Sermayenin, rantiyenin, milli gelir pastasından aldığı dilim sürekli büyürken, çalışanların dilimi küçüldükçe küçüldü. Kamu emekçilerinin ücreti 15 yılda sadece yüzde 400, emeklilerin aylığı yüzde 306 arttı. Çalışanlar ve emekliler eğer milli gelirdeki büyümeden, yani artan refahtan payını alabilseydi 2017 yılında, ortalama memur maaşı 2 bin 889 lira değil, 4 bin 986 lira olurdu. Kamu işçisinin ücreti 3 bin 962 lira değil, 8 bin 731 lira olmalıydı.
Kamu İş: Zamma Davul Zurnalı KutlamaKamu İş 16.1.2018
Kamu İş 30.12.2017
Dha Ankara-  Ankara'da Açıklama Yapmak İsteyen Gruba Polis Müdahalesi (2) (Yeniden)
ANKARA'da OHAL ve KHK'lara ilişkin basın açıklaması yapmak isteyen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyelerine polis müdahalede bulundu.
Kamu İş 30.12.2017
Dha Ankara-  Ohal ve Khk Protestosuna Polis Müdahalesi  (1)
Sakarya Caddesi'nde OHAL'e ve KHK'ları pretosto eden Birleşik Kamu-İş üyesi gruba polis müdahale etti.
Kamu İş 16.12.2017
Enerji İthalatçısı Ülkeler İçin En Avantajlı Dönem
Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi ev sahipliğinde Dünya Enerji Görünümü 2017 Türkiye tanıtım toplantısı yapıldı.
Kamu İş 15.12.2017
Dünya Enerji Görünümü 2017 Türkiye Toplantısı Yapıldı
Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi ev sahipliğinde Dünya Enerji Görünümü Türkiye 2017 tanıtım toplantısı yapıldı.
Kamu İş: İlk Duruşmada Beraat EttiKamu İş 30.11.2017
Kamu İş 21.11.2017
Bakan Albayrak: "Türkiye'de Son 2 Yıl Enerji Üretim ve Tüketimlerinde Rekorların Kırıldığı Bir Yıl...
"Türkiye'yi enerji ve maden alanında dışa bağımlılıktan kurtaracak çok boyutlu bir politikayı hayata geçirdik" Son 15 yılda enerji sektörüne özel-kamu iş birliğiyle 100 milyar dolardan fazla yatırım yapıldığını kaydeden Albayrak, "2002 yılında 31 bin 846 megavat olan kurulu gücümüz 2017 yılı sonu 85 bin 200 megavatı geçmiş olacak.
Kamu İş 7.11.2017
Sözcü Gazetesi Sahibi ve 3 Çalışanının Yargılanmasına Başlandı
Sözcü Gazetesi sahibi firari sanık Burak Akbay’ın “silahlı terör örgütü yönetme ve propagandası yapmak”, gazetenin Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli, internet sitesinin sorumlu müdürü Mediha Olgun ve muhabir Gökmen Ulu’nun ise “Silahlı Terör Örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil...
Kamu İş 17.10.2017
Tika'dan Pakistan'a Mesleki Eğitim Desteği
Şima, Pakistan nüfusunun yüzde 60'ının genç olduğunu belirterek kamu iş kaynaklarının sınırlı olması sebebiyle mesleki ve teknik eğitimin son derece önemli olduğunu ve bu noktada TİKA'nın desteklerini beklediklerini dile getirdi.
Kamu İş 28.9.2017
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul Açıklaması
Kamu görevlilerinin gelir vergisine ilişkin yüzde 15'i aşan kısmının kamu iş verenince karşılanması teklifine olumlu yaklaşım sergilenmesi gerekirken tamamen zıt bir iradenin ortaya konulduğunu ifade eden Tonbul, şunları kaydetti: "Maliye Bakanı tarafından 2018-2020 OVP'ye ilişkin yapılan açıklamada yer verilen, genelinde vergi, özelde ise gelir vergisi artışları; 'Büyüyen Türkiye'yi', 'Vergi yükü büyüyen kamu görevlerine' dönüştürme gayretidir.
Kamu İş: Deik'te Bayrak DeğişimiKamu İş 23.9.2017
Kamu İş 23.9.2017
Dha Ankara- Ekonomi Bakanlığı: Deik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan Şahsi Nedenlerle...
Ekonomi Bakanlığı basın ve halkla ilişkiler müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, "Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 yıldır yürüten Ömer Cihad Vardan şahsi nedenlerle görevinden ayrılma kararı aldı. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci tarafından söz konusu göreve DEİK Başkanı olarak Sayın Nail Olpak'ın getirilmesine karar verildi" denildi.  Ekonomi Bakanı Zeybekci görev değişimine ilişkin, "DEİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 yıldır sürdüren Ömer Cihad Vardan'a çalışmaları dolayısıyla şahsım ve Bakanlığım adına teşekkür ediyor, bundan sonra üstleneceği görevlerde başarılar diliyorum. Birçok sivil toplum örgütü ve kuruluşta önemli görevleri son derece başarılı bir şekilde yerine getiren Nail Olpak'ın DEİK'te de önemli hizmetler yapacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.    Zeybekci, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerini özel sektör-kamu iş birliği ve tüm paydaşların katkılarıyla eşgüdümlü yönetmek üzere tasarlanan DEİK'te 2014 yılından bu yana yeniden yapılanma sürecine yönelik faaliyetlerin devam ettirildiğini vurguladı.
Kamu İş 23.9.2017
Ekonomi Bakanlığı: Deik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan Şahsi Nedenlerle Görevinden...
EKONOMİ Bakanlığı basın ve halkla ilişkiler müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, "Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 yıldır yürüten Ömer Cihad Vardan şahsi nedenlerle görevinden ayrılma kararı aldı. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci tarafından söz konusu göreve DEİK Başkanı olarak Sayın Nail Olpak'ın getirilmesine karar verildi" denildi.  Ekonomi Bakanı Zeybekci görev değişimine ilişkin, "DEİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 yıldır sürdüren Ömer Cihad Vardan'a çalışmaları dolayısıyla şahsım ve Bakanlığım adına teşekkür ediyor, bundan sonra üstleneceği görevlerde başarılar diliyorum. Birçok sivil toplum örgütü ve kuruluşta önemli görevleri son derece başarılı bir şekilde yerine getiren Nail Olpak'ın DEİK'te de önemli hizmetler yapacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.    Zeybekci, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerini özel sektör-kamu iş birliği ve tüm paydaşların katkılarıyla eşgüdümlü yönetmek üzere tasarlanan DEİK'te 2014 yılından bu yana yeniden yapılanma sürecine yönelik faaliyetlerin devam ettirildiğini vurguladı.
Kamu İş 23.9.2017
Deik'te Bayrak Değişimi
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci konuyla ilgili değerlendirmesinde, Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerini özel sektör-kamu iş birliği ve tüm paydaşların katkılarıyla eş güdümlü yönetmek üzere tasarlanan DEİK'te 2014 yılından bu yana yeniden yapılanma sürecine yönelik faaliyetlerin devam ettirildiğini vurguladı.
Şu an buradasınız: Kamu İş Haberleri | Kamu İş Haber - Haberler - Sayfa 4 - Kamu İş haberleri, son dakika kamu iş haber ve gelişmeleri burada. Düzce'de 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.4.2020 05:52:02. #1.15#
title