Kamu İş Haberleri

Kamu İş haber, Kamu İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamu İş 6.7.2019
Memurların yüzde 66,79'u sendikalı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2019 Temmuz ayı istatistiklerine göre, Türkiye'deki toplam 2 milyon 549 bin 94 memurdan 1 milyon 702 bin 644'ünün sendika üyeliği bulunuyor.
Kamu İş 2.7.2019
"Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokolü" imzalandı
Yalova'da, "Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokolü"nün imzalandığı bildirildi.
Kamu İş 29.5.2019
"Dijital dönüşümü kaçırma lüksümüz yok"
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "Dijital dönüşümün sürdürülebilir büyümemiz için bir fırsat olduğuna ve bu fırsatı kaçırma lüksümüz olmadığına inanıyoruz.
Kamu İş 22.5.2019
İlaç Sektöründe, 41 Milyar Lira Hedefi
'AR-GE MERKEZLERİNİN KURULMASI GEREK' Türkiye'de 2010 yılında 2 Ar-Ge merkezi varken, şu anda bu sayının 34'e yükseldiğini kaydeden Alçın, "Açılan merkezlerin sayısı arttı fakat çok yol var. Türkiye açısından baktığımızda ilaç sektörünün gelişimi için özellikle üniversite, sanayi ve kamu iş birliği çok büyük öneme sahip.
Kamu İş 22.5.2019
Tekstil ve Hazır Giyim Göz Bebeğimiz, Desteğe Hazırız"
Turagay, "Tekstil bizim göz bebeğimiz, hazır giyim de bizim göz bebeğimiz. Önümüzde hedefler var. Bu hedefleri gerçekleştirmeliyiz. Biz devlet olarak, Ticaret Bakanlığı olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Ağustos ayında sayın bakanımızla birlikte ihracat stratejisini açıklayacağız. İhracat stratejisinde artık ihracatta yeni bir başarı hikayesi yazmanın zamanının geldiğini düşünüyoruz. Bu stratejiyle birlikte ihracatımızı bir dalga boyu daha artıracağız. Bunlar için de özel sektör-kamu iş birliğine ihtiyacımız var.
Kamu İş 1.5.2019
Dha Yurt Bülteni-17
Komşusunun çocuğuna taciz iddiasıyla gözaltına alındı ADIYAMAN'da, komşusunun 12 yaşındaki kızına tacizde bulunduğu iddia edilen Emrah E. (33), çocuğun yakınları tarafından dövüldü.
Kamu İş 1.5.2019
Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Ankara'da 1 Mayıs coşkuyla kutlandıAnkara'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.
Kamu İş 1.5.2019
Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı -2
ANKARA'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.
Kamu İş 1.5.2019
Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı -3
ANKARA'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.
Kamu İş: Edirne'de 1 Mayıs CoşkusuKamu İş 1.5.2019
Kamu İş 24.2.2019
5g Akıllı Telefonları Şebekesine Bağlayan İlk Operatör Oldu
Vodafone, 5G çalışmalarına aralıksız devam ediyor Avrupa'daki en büyük pazarlarında 5G çalışmalarını aralıksız sürdüren Vodafone bu kapsamda, İtalya'daki ilk 5G şebekesini oluşturmak üzere Milano'da 90 milyon avroluk yatırımla şehrin yüzde 80'inden fazlasında 5G kapsaması sağladı. Vodafone, İtalya'da özel sektör ve kamu iş birliğiyle bugüne kadar sağlıktan güvenliğe, akıllı enerjiden akıllı şehirlere, taşımacılıktan imalata 31 adet 5G kullanım örneğini hayata geçirdi.
Kamu İş 20.2.2019
Dünya Melek Yatırım Forumu Sona Erdi
Özel sektör ve kamu iş birliğinin nasıl daha fazla geliştirilebileceğine odaklanan kongre, 23 ana oturum ve 112 uluslararası konuşmacıya ev sahipliği yaptı.
Kamu İş 15.2.2019
Samsun Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları Toplantısı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç de Samsun Teknopark'ın üniversite, sanayi ve kamu iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu dile getirdi.
Kamu İş 14.2.2019
Wbaf İstanbul'da Toplanacak
Özel sektör ve kamu iş birliğinin nasıl daha fazla geliştirilebileceğine odaklanacak olan bu yılki kongre, 23 ana oturuma ve 110 uluslararası konuşmacıya ev sahipliği yapacak.
Kamu İş 23.1.2019
Türk-İş Başkanlar Kurulu Açıklaması
Çalışma ilişkilerinde ortak ekonomik ve sosyal hak ile çıkarları korumanın etkin araçlarından olan grev hakkının fiilen uygulanamaz noktada olduğu ifade edilen bildiride, şu değerlendirmelerde bulunuldu: "Örgütlenme özgürlüğünün sağlanması ve önündeki engellerin kaldırılması öncelikli konudur. Yasamanın üzerine düşen görev, bunu sağlayacak tedbirleri uluslararası ilkeler doğrultusunda düzenlemesidir. Bu yıl kamuda müzakereleri yapılacak toplu iş sözleşmelerinin, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi Başkanlar Kurulunca oluşturulacak Koordinasyon Kurulu tarafından koordine edilmesi kararlaştırıldı. Bu yıl da kamu iş yerlerinde örgütlü sendikalarımız ortak hareket edecek ve toplu iş sözleşme görüşmelerini koordinasyon içinde birlikte yapacaktır.
Kamu İş 17.1.2019
Marka Kent Niğde" Projesi Ankara'da Tanıtıldı
Niğde Valiliği koordinasyonunda, Ahiler Kalkınma Ajansı'nın finanse ettiği Marka Kent Niğde Projesi kapsamında Ankara'da konferans düzenlendi.
Kamu İş 20.12.2018
Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Toplu Sözleşme Talebi
Kamu Çalışanları Platformu Genel Başkanı Fatih Öksüz, kamuda taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçiş yapan personelin 2019 yılında yapılacak olan "Kamu İş Toplu Sözleşmesi"ne dahil edilmesini istediklerini belirtti.
Kamu İş 27.11.2018
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Hedefimiz 5 Bin Kadının Eğitime Katılması"
"Zengin olmak için, niceliği nitelikle birleştirmeliyiz" Türkiye'nin en büyük kadın girişimci ağının 2007 yılında kurulduğunu hatırlatan Hisaarcıklıoğlu, "O dönemde Türkiye'deki işverenlerin sadece yüzde 6'sı kadındı, bu rakam şu anda yüzde 10'a çıktı. O dönemde tüm oda ve borsalarımızda sadece 1 başkan, 9 yönetim kurulu üyesi, 93 meclis üyesi kadındı. Şu anda 9 başkan, 48 yönetim kurulu üyesi, 235 meclis üyesi kadın girişimci. Oda ve Borsalarımızda görev alan kadın girişimci sayısı 3 kat arttı. İş hayatına kadınlar yön vermeye başladı. Bu artışta TOBB Kadın Girişimci Kurullarımızın emeği çok büyük. Allah'a çok şükür attığımız tohum tuttu. Ama gidecek daha uzun bir yolumuz var. Zaten bizim dinimizde, kültürümüzde, kadını eve kapatmak yoktur. Peygamberimizin yaşantısını örnek almak, Allah'ın elçisinin yolundan gitmek isteyen, kadınlarımıza destek olmak durumundayız. Teknolojideki ilerleme, iş yapma biçimlerini değiştiriyor. Yepyeni iş modelleri, bütün ezberlerimizi bozuyor. Yeni nesil teknoloji şirketleri, yüz yıllık dünya markalarının önüne geçiyor. Bu yeni dünyada, "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi", 3 nedenle çok önemli. Teknoloji, dünyanın her yerinde erkeklere, özgü bir alan olarak algılanıyor. Geleceği Yazan Kadınlar'ın başarısı, bu algının ne kadar yanlış olduğunu ispat ediyor. Ön yargıları yıkıyor. İkincisi, nüfus avantajımızı fırsata çevirmek için böyle projelerin sayısını arttırmalıyız. Zengin olmak için, niceliği nitelikle birleştirmeliyiz. Bugün, yazılım geliştirmeyi biliyorsanız, geleceğin en hızlı büyüyecek şirketlerinde çalışabilirsiniz. Çalışmak bir yana, böyle şirketler kurabilirsiniz. Yazılımcı sayımız ne kadar fazla olursa, milyar dolarlık start-up'ların bizden çıkma ihtimali de o kadar yüksek olur. Üçüncüsü, yeni nesillerin 21'nci yüzyıl becerilerini kazanacakları tek yer, öğretim kurumları değil. Okuldan mezun olana kadar ihtiyaç duyulan nitelikler değişiyor. Bugün hızlı balık, büyük balığı yutuyor. O yüzden 'Geleceği Yazan Kadınlar Projesi' gibi, alternatif eğitimlerin önemi her geçen gün artıyor. Bu noktada Turkcell'i Türkiye'nin insan kaynağına yatırım yaptığı için kutlarım. İşte bu özel sektör vizyonudur. Her şeyi devletten bekleyeceğimiz zamanlar artık çok gerilerde kaldı. Özel sektör-sivil toplum ve kamu iş birliği verimliliği muazzam arttırıyor.
Kamu İş 22.11.2018
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kınık: İdlib'in Kuzeyine Tersine Göç Başladı
TÜRK Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Suriye'de çatışmasızlık bölgesi ilan edilen İdlib kentinin kuzeyindeki bölgeye, içme suyu, gıda, sağlık, barınma ve eğitim hizmetleriyle kalıcı konut projelerinin ardından Türkiye'den tersin göçün başladığını söyledi.
Kamu İş 15.11.2018
Bilişimcilerin "Gelecek 5.0" Vizyon Toplantısı
Vatansever, bu kapsamda Türkiye'yi kapsayan bir hizmetler envanterini çıkarttıklarını kaydederek, "Bu sayede dijital dönüşüm için ihtiyaç duyulacak çözümler somut bir şekilde ortaya çıkarılacak. Dijital dönüşümün, özel sektör, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve kamu iş birliğinde yapılması durumunda hedefe ulaşabilir.
Kamu İş 28.10.2018
Sürdürülebilir Büyüme Nitelikli İnsan Gücüyle Sağlanacak
Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunumunda vatandaş ve iş dünyasının ihtiyaçları temel alınacak, kamu iş süreçlerinin bu anlayış çerçevesinde basitleştirilmesine ve iyileştirilmesine devam edilecek.
Şu an buradasınız: Kamu İş Haberleri | Kamu İş Haber - Haberler - Sayfa 2 - Kamu İş haberleri, son dakika kamu iş haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 1.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.3.2020 21:41:59. #1.15#
title