Kameralara Takılan Yaya Kazaları

Kameralara Takılan Yaya Kazaları

Şehir içi trafik karmaşasında kimi zaman sürücünün, bazen de yayanın dikkatsizliği üzücü kazaların yaşanmasına neden oluyor.

Kameralara Takılan Yaya Kazaları

Şehir içi trafik karmaşasında kimi zaman sürücünün, bazen de yayanın dikkatsizliği üzücü kazaların yaşanmasına neden oluyor. Yaya öncelikli şehir uygulamasına geçmek için çalışmalar yapılan Antalya'da, geçen yıl yayaların karıştığı kazalardan bazıları Mobese kameralarına yansıdı.

Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürü Aşir Sakik, trafik kurallarına uyma konusunda Antalya'nın birçok kente göre iyi durumda olduğunu, ancak bir anlık dikkatsizliğin bile telafisi mümkün olmayan kazalara neden olabileceğini söyledi. Sakik, "Trafikte hem yaya hem de sürücü dikkatli olmalı. Özellikle şehiriçi trafiğinin yoğun olduğu saatlerde sürücülerden iki kat dikkat bekliyoruz. Bu durum yayalar için de böyle" dedi.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Antalya'da nüfus yoğunluğunun artması ve sokaklarda hem yerli hem de yabancı tatilcilerin çok daha fazla olması, birçok noktada trafiğin ağırlaşmasına neden oluyor. Bu yoğunluğa bir de dikkatsizlik eklenince ortaya böyle kaza görüntüleri çıkıyor. - Antalya