Kamer Genç'in Vefatı Hemşehrilerini Üzdü - Haberler
Haberi Paylaş

Kamer Genç'in Vefatı Hemşehrilerini Üzdü

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kamer Genç'in Vefatı Hemşehrilerini Üzdü

Uzun süredir pankreas kanseri tedavisi gördüğü hastanede dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden CHP Tunceli eski milletvekili Kamer Genç’in vefatı hemşehrilerini üzdü.

Uzun süredir pankreas kanseri tedavisi gördüğü hastanede dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden CHP Tunceli eski milletvekili Kamer Genç'in vefatı hemşehrilerini üzdü.

İstanbul Kartal Cemevi'nde düzenlenecek olan törenin ardından memleketi Tunceli'ye uğurlanacak olan ve pazartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla düzenlenecek törenin ardından Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyünde toprağa verilecek olan Kamer Genç'in ölümü hemşehrilerini üzdü.

"TÜM TÜRKİYE'NİN VEKİLİ GİBİ ÇALIŞIRDI"

Tuncelili vatandaşlardan Fikri Taş, Kamer Genç'in Tunceli halkının Cumhuriyet tarihindeki unutulmayan ismi olduğunu belirterek, "Allah rahmet etsin. Renkli bir simaydı. Uzun süre milletvekilliği yaptı. İlk danışma meclisine seçildiği zaman idamlara karşı çıkmış ve Türkiye'de büyük bir yankı uyandırmıştı. Saygın bir konuma gelmişti. Yıllarca da parlamentoda sesini duyurabilen bir vekil oldu. Dersim halkının sesi oldu. Köylülerle, tabandaki seçmenlerle diyalog kuran bir vekildi. Tüm Türkiye'nin vekili gibi çalışırdı" dedi.

Cengiz Güncü, Genç'in Tunceli'nin gelmiş geçmiş en büyük siyasetçilerinden biri olduğunu belirterek, "Hepimiz ölümüne üzüldük. Ailesinin başı sağ olsun" diye konuştu.

"BU MEMLEKETİN GÜLER YÜZÜYLDÜ"

Ahmet Emek, "Kamer Beyi Dersim'e özgü, Dersim'i seven, halkını, insanlarını seven aynı zamanda devletini seven bir insan olarak görüyorum. Kamer Bey bu memleketin gülen yüzüydü. Çok üzgünüm Allah rahmet eylesin" ifadelerinde bulundu.

Genç'in değerli bir devlet adamı olduğunu dile getiren Ali Karabulut ise "Saygı duyduğumuz bir kişiydi. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Mekanı cennet olsun" dedi.

Kerim Gündüz adlı vatandaş ise, şunları kaydetti: "Eski vekilimizin ölümüne üzüldüm. İyi bir siyasetçiydi. Memleket için büyük bir kayıp. Ailesinin başı sağ olsun." - TUNCELİ

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title