Kamer Genç: Emine Erdoğan'dan Özür Dilemeyeceğim

Kamer Genç: Emine Erdoğan'dan Özür Dilemeyeceğim

CHP'li Kamer Genç, Emine Erdoğan'ın konuşmasına tepki gösterdiği geceyle ilgili "Bir kadeh viski aldım, sarhoş değildim" dedi.

Kamer Genç: Emine Erdoğan'dan Özür Dilemeyeceğim

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Japonya Milli Günü resepsiyonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın konuşmasına tepki gösterirken "sarhoş olduğu" iddiasına yanıt verdi.

"BİR KADEH VİSKİ ALDIM, SARHOŞ DEĞİLDİM"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın "içkili vaziyette", AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun "sarhoş" sözlerine karşılık Genç, "Bir kadeh viski aldım, sarhoş değildim. Kamuoyuna beni küçük düşürmek için söylüyorlar. İtiraz ettiğim konu bakan varken başbakanın eşinin konuşmasıydı. Tabii Başbakan karısını Başbakanlığa yetiştirmek istiyorsa o ayrı" dedi. Genç, Emine Erdoğan'a özür dilemeyi gerektirecek bir davranışı olmadığını belirterek, "Emine Erdoğan'a hakaret etmedim" diye konuştu.

"BEN MİLLETVEKİLİYİM, BANA DOKUNAMAZSINIZ"

Ankara'da dün akşam düzenlenen resepsiyona Genç'in, Emine Erdoğan konuşurken "Sen hangi sıfatla burada konuşuyorsun" diyerek bağırması damgasını vurmuştu. Erdoğan'ın korumaları ile Yıldız, kürsüden uzaklaştırmak için Genç'e müdahale etmişti. "Ben milletvekiliyim, bana dokunamazsınız" diyerek tepki gösteren Genç, tartışmaların ardından resepsiyonu terk etmişti.

"KİMSEYE HAKARET ETMEDİM"

Genç, tepkilere karşılık Milliyet'e yaptığı açıklamada, Japonya Milli Günü nedeniyle düzenlenen resepsiyonuna davetli olarak katıldığını belirterek, "Resepsiyonda devleti temsil etmesi gereken bakandı. Bakan'ın olduğu yerde Emine Erdoğan'ın devleti temsil etme niteliği yok. Tabii Başbakan karısını Başbakanlığa yetiştirmek istiyorsa o ayrı... Orada 'Siz hangi sıfatla devleti temsil ediyorsunuz' dedim. Korumalar ve Taner Yıldız üzerime yürüdü. Mevlüt Çavuşoğlu, 'bizden kaynaklanmadı' dedi. Kimseye hakaret etmedim" dedi.

"ÖZÜR DİLECEK BİR ŞEY YOK"

"Koruma talebinde bulunacak mısınız" sorusuna Genç, "Koruma talebi olsa ne olacak. Ben devletin itibarını koruyorum. Dünyanın her tarafında bir devleti temsil niteliği bulunan kişiler bellidir. Yıldız'ı görünce gerekli lafı söyleyeceğim kendisine. Yabancı elçilik olduğu için orada olayın büyümesini istemedim. Özür dilenecek bir şey yok ki Emine Erdoğan'a hakaretim olmadı. Anormal bir davranış yok" karşılığını verdi.