Kamer Genç'e, Arınç Formülü

Kamer Genç'e, Arınç Formülü

Bülent Arınç, Meclis Çalışmalarında En Çok Konuşma Yapan ve Önerge Veren Milletvekili Olma Unvanını Kazanan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç İçin İlginç Bir Öneri Ortaya Attı.

Kamer Genç'e, Arınç Formülü

AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, meclis çalışmalarında en çok konuşma yapan ve önerge veren milletvekili olma unvanını kazanan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç için ilginç bir öneri ortaya attı. Arınç, meclis içtüzüğünde suistimalleri önleyici düzenleme yapılmasını istedi.

AK Parti'nin Kızılcahamam kampının son gününde Bülent Arınç, meclis çalışmaları hakkında milletvekillerine bilgi verdi. Meclis çalışmalarının bazı milletvekilleri tarafından tıkandığını savunan Arınç, buna örnek olarak da Kamer Genç'i gösterdi. Arınç, "İçtüzük'te bu tür suistimallere engelleyici bir düzenleme yapılmalı. Örneğin önerge sayısı kısıtlanmalı, çalışma süresi ve konuşma süreleri azaltılmalı. Bunlarla ilgili yeni bir düzenleme yapılmalı" diye konuştu. Milletvekillerinin esas işi yasama olduğunu

dile getiren Arınç, vekillere şu nasihatlarda bulundu:

"Vaktinizi yasama çalışmalarına verin. Odanıza bir sürü ziyaretçi geliyor. Zamanınızı odanıza gelen ziyaretçileri ağırlamakla geçirmeyin. İş takibi konusunda dikkatli olun. Bu iş sonradan sizi sıkıntıya sokabilir. Vaktinizi genel müdürlüklerde değil, genel kurulda geçirin."

(DA-OK-Y)