Kamalak: Bugün Doğruluğun Yerini Hırsızlık, Kardeşliğin Yerini Kaos Aldı

Kamalak: Bugün Doğruluğun Yerini Hırsızlık, Kardeşliğin Yerini Kaos Aldı

Kamalak: Bugün Doğruluğun Yerini Hırsızlık, Kardeşliğin Yerini Kaos Aldı
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Politika

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, bugün doğruluğun yerini hırsızlığın, dürüstlüğün yerini soygunun, kardeşlik ve barışın yerini ise kaosun aldığını kaydederek, milletin kardeşliğe, sükûna ve huzura ihtiyacı olduğunu söyledi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, bugün doğruluğun yerini hırsızlığın, dürüstlüğün yerini soygunun, kardeşlik ve barışın yerini ise kaosun aldığını kaydederek, milletin kardeşliğe, sükûna ve huzura ihtiyacı olduğunu söyledi.

Izmir adayları, düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı. Balçova Termal Otel’de gerçekleşen programda büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları partililerin yoğun alkış ve tezahüratları eşliğinde kürsüye geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Izmir'deki belediye başkan adaylarıyla salondaki katılımcıları selamladı. Daha sonra partililere hitap eden Kamalak, Türkiye’nin her yerinde seçime gireceklerini ve milletin önüne pırıl pırıl adaylar koyacaklarını söyledi.

Kendileri dışındaki bütün partilerde kirlenme olduğunu savunan Mustafa Kamalak, “2009 mahalli seçimlerinden bu yana resmi rakamlara göre bin 522 belediye başkanı hakkında soruşturma açılmıştır. Bunlardan 600'ü AK Partili, 454'ü CHP'li, 232 MHP'li, 96'sı ise Barış ve Demokrasi Partisi'ne mensuptur. Neyle suçlanıyorlar? Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma, ihaleye fesat karıştırma. Aziz milletimiz yaşanan bu pisliklere müstehak değildir. Biz tertemiz adaylarımızı millete takdim ediyoruz. Tercih senin diyoruz. Ister bu tertemiz insanlara oy ver, ister seni soyacak, malını çalacak hırsızlara oy ver. Milli Görüş 45 yıllık bir hareketin adıdır. Çeşitli dönemlerde koalisyon ortağı olarak da olsa iktidara geldik. Çok önemli bakanlıklarda bulunduk. Yıllarca Türkiye’deki belediyelerin yarısından fazlasını yönettik. Araştırın görün. Ne merkezi iktidarda, ne de yerel yönetimlerde bulunan Milli Görüşçüler hakkında en ufak bir yolsuzluk imasında bile bulunulmuş mudur? Bunlar hakkında rüşvet, şaibe duydunuz mu? Bütün insanlığın dürüst yönetime, adil bir nizama ihtiyacı vardır. Bunu kuracak yegâne teşkilat biziz.” ifadelerini kullandı.

Kemalpaşa’daki efsanevi hizmetlerin Izmir’in 30 ilçesinde görülemeyeceğini öne süren SP Genel Başkanı Kamalak, belediyeciliğin Milli Görüş’ün işi olduğunu belirtti. Türkiye’nin dörtte üçünü kazandıkları belediye seçimlerini hatırlatan Kamalak, “Belediyeleri kazanınca ilk ne yaptık? Ilk etapta hemen ‘rüşvet alan da veren de melundur’ levhalarını astık. Halka hizmet Hakk’a ibadettir düşüncesiyle hizmete koştuk. Bulunduğumuz ilçeyi, ili köy görüntüsünden kurtarıp şehir statüsüne kavuşturduk. Belediyenin kapılarını halka açtık. Belediyeleri halka uzak, ceberut görüntüden kurtarıp, kerim belediyeciliğe dönüştürdük. Iftar çadırları, halk ekmek fabrikaları kurduk. Milli Görüş’ün iktidardan uzak kaldığı her gün milletimiz için bir mahrumiyettir, bir kayıptır. Korkmayın bizim düşmanımız yoktur. Biz dertlere deva olmak için koşturuyoruz.” şeklinde konuştu.

Bugün doğruluğun yerini hırsızlığın, dürüstlüğün yerini soygunun, kardeşlik ve barışın yerini ise kaosun aldığını kaydeden Kamalak, milletin kardeşliğe, sükûna ve huzura ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Programın açılış konuşmasını yapan SP Il Başkanı Bayram Sakartepe adaylarının arkasında olduklarını belirterek, “Kirlenen ve pörsüyen belediyecilik anlayışı içinde tertemiz kalan efelerimizi sizlere arz etmekten onur duyuyorum. Bu efeler, doğmakta olan saadet güneşinin Izmir temsilcileridir. 1 Nisan şakasını inşallah Izmir’de biz yapacağız.” diye konuştu.

Dört milyonluk büyükşehrin adaylığına kendisini layık görenlere teşekkür eden Saadet Partisi Izmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Özüdoğru ise bu güveni hak etmek için çatlarcasına çalışacağını söyledi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç da Türkiye’nin dört bir yanında gördüğü manzaralara dayanarak Milli Görüş’ün gümbür gümbür geldiğini söyledi.

SAADET PARTISI’NIN ILÇE BELEDIYE BAŞKAN ADAYLARI:

Aliağa : Fatih Zeybekoğlu

Balçova : Bülent Arslan

Bayındır : Ayhan Bilgi

Bayraklı : Vedat Kolukısa

Bergama : Cengiz Utkulu

Beydağ : Ismet Uysal

Bornova : Osman Akyollu

Buca : Cemal Arıkan

Çeşme : Ibrahim Orakçı

Çiğli : Muhsin Gircude

Dikili : Yusuf Çetin

Foça : Muhammed Ali Ibiş

Gaziemir : Cihat Yavuz

Güzelbahçe : Rüstem Tunç

Karabağlar : Mümin Baştürk

Karaburun : Şah Ismail Soylo

Karşıyaka : Ahmet Tekin

Kemalpaşa : Arif Gemici

Kınık : Mustafa Kulaklı

Kiraz : Mesut Sertkaya

Konak : Mustafa Erduran

Menderes : Mehmet Alpat

Menemen : Orhan Yıldırım

Narlıdere : Halil Yalçınkaya

Ödemiş : Mehmet Zungur

Seferihisar : Yakup Akcan

Selçuk : Mehmet Aslan

Tire : Sadrettin Yakuter

Torbalı : Ali Sabancı.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title