Kalp Hastalıkları Haberleri

Kalp Hastalıkları haber, Kalp Hastalıkları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kalp Hastalıkları - Dün
Kızartılmış besinler kalp hastalığı riskini artırabilir
Ayrıca araştırmada, tüketilen kızartılmış gıda miktarının artmasıyla kalp hastalıklarının ilerlemesi arasında doğru orantı olduğu bildirildi.
Kalp Hastalıkları - Dün
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Hayatınız film şeridi gibi gözünüzün önüne geliyor"
Sakarya'da çeşitli medya kuruluşlarında görev yapan ve yakalandıkları yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen gazeteciler, herkese doktorların tavsiyelerine ve tedbirlere uymaları çağrısında bulundu.
Kalp Hastalıkları - 19.01.2021
WHO: Türkiye tütün, tuz tüketimi ve hareketsizlik hedeflerini tutturabilseydi, 2017'de 20 bin ölüm engellenebilirdi
Dünya Sağlık Örgütü uzmanları tarafından yayımlanan bir makalede, "Türkiye 2017'de tütün ve tuz tüketimiyle fiziksel hareketsizliği azaltma hedefini tutturabilseydi, 20 binden fazla ölüm engellenebilirdi" denildi.
Kalp Hastalıkları - 19.01.2021
Karaciğer yağlanması kalbi vuruyor
Prof. Dr. Yaprak, şu bilgileri verdi: "Siroz gelişmiş bireyler, en çok karaciğer nedenli sorunlardan hayatını kaybederken henüz siroz olmamış ama karaciğer yağlanması bulunan kişilerde en büyük ölüm nedeni, kalp ve damar hastalıkları ve karaciğer dışı organ kanserleridir. Karaciğer yağlanması olan kişilerde, kalp krizi riski 2-3 kat daha fazladır. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, kalp damar hastalıkları dünya çapında önde gelen ölüm nedenidir ve yılda yaklaşık 18 milyon kişi bu hastalıktan dolayı hayatını kaybetmektedir." "Vücut ağırlığının yüzde 10'u kadar kilo verilmeli" Vücuttaki yağ ve kas dokusu ile karaciğer ve kalp arasında son derece karmaşık bir ilişki olduğunu aktaran Yaprak, karaciğer yağlanması ile kalp hastalıkları arasındaki bağlantının net şekilde aydınlatılamadığını belirtti.
Kalp Hastalıkları - 19.01.2021
Kazakistan'da Kovid-19'a karşı toplu aşılama 1 Şubat'ta başlayacak
NUR Kazakistan'da 1 Şubat'tan itibaren Rus aşısı Sputnik V aşısı ile yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılamanın başlatılacağı duyuruldu.
Kalp Hastalıkları - 18.01.2021
Trabzon'da çam fıstığı yetiştiriciliği yeni gelir kapısı olacak
Akçaabat Ziraat Odasının, üreticilere yeni gelir kapısı oluşturulması konusunda alternatif ürünler yetiştirmek amacıyla çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
Kalp Hastalıkları - 17.01.2021
İran'da hava kirliliği yılda 40 binden fazla can alıyor
İran Sağlık Bakanlığı Hava Sağlığı ve İklim Değişikliği Daire Başkanı Dr. Abbas Şahsuni, ülkede 41 bin 700'den fazla kişinin hava kirliliğine bağlı nedenlerle hayatını erken kaybettiğini söyledi.
Kalp Hastalıkları - 17.01.2021
Uzmanından "Kar soğuğu kalp krizini tetikleyebilir" uyarısı
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Bilal Boztosun, "Soğuk hava yüzünden kalbin iş yükünün artması kalp krizine neden olabilir.
Kalp Hastalıkları - 15.01.2021
DOKTORLAR KOVİD-19'LA SAVAŞI ANLATIYOR - "Kalp hastalığı bulunanlar bu virüse karşı çok daha dikkatli olmalı"
Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi doktorları, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede yaşadıkları zorlu süreci anlatarak tavsiyelerde bulundu.
Kalp Hastalıkları - 14.01.2021
Sözcü Çelik: Verilen bir kodla herkesin aşısı kendisine yapılacak
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Gelinen noktada şeffaf bir şekilde bu aşılama süreci başladı.
Kalp Hastalıkları - 14.01.2021
İstanbul Valiliğinden "kar, don, buzlanma ve ani sıcaklık düşüşü" uyarısı Açıklaması
İstanbul Valiliği, yarından itibaren kentte etkili olması beklenen kar yağışı, don ve buzlanmaya karşı alınan tedbirleri açıkladı ve dışarı çıkacak vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.
Kalp Hastalıkları - 14.01.2021
Yeni yılda, sigarayı bırakıp sağlıklı hayata adım at
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Eğitim ve İdari Sorumlusu, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr.
Kalp Hastalıkları - 14.01.2021
Kovid-19 geçirenlere "kardiyolojik kontrol" uyarısı
Hacettepe Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Tulga Ulus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastaneye yatırılan kişilerin üçte birinde kalp dokusunda hasar ve kalp krizi riski oluşabildiğini, bu nedenle iyileşme sonrası kardiyolojik kontrolün önem...
Kalp Hastalıkları - 14.01.2021
Karadeniz'de, 'deli bal' tehlikesi; fazla tüketen hastanelik oluyor
KARADENİZ'de artan bal tüketimine karşı uzmanlar ve bal üreticileri, 'orman gülü' bitkisinden üretilen 'deli bal'ın ölçüsüz tüketiminin, zehirlenme ve ölümlere neden olabileceğine dikkat çekerek, uyarıda bulundu.
Kalp Hastalıkları - 13.01.2021
Düzce'de atardamarı tıkalı hasta ameliyatsız tedavi edildi
Düzce'de, periferik arter hastalığı bulunan 67 yaşındaki hastanın her iki iki bacağında tıkalı olan atardamarı cerrahi müdahale yapılmadan açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kalp Hastalıkları Haberleri | Kalp Hastalıkları Haber - Haberler - Kalp Hastalıkları haberleri, son dakika kalp hastalıkları haber ve gelişmeleri burada. Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 08:31:44. #1.14#
title