Bakan Yılmaz: Bingöl'de Yüzde 60'a Yakın Bir Oy Aldık

Bakan Yılmaz: Bingöl'de Yüzde 60'a Yakın Bir Oy Aldık

Bakan Yılmaz: Bingöl'de Yüzde 60'a Yakın Bir Oy Aldık
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kalkınma Bakanı Yılmaz, "Kesinleşmemekle birlikte Bingöl'de yüzde 60'a yakın bir oy aldık. Belediye sınırları içinde 28 bin 710 oy verdiniz." dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Henüz kesinleşmemekle birlikte Bingöl'de yüzde 60'a yakın bir oy aldık. Belediye sınırları içinde 28 bin 710 oy verdiniz. Açıkçası beni de yanılttınız. Ben 25 bin civarında bir oy bekliyordum" dedi.

Yerel seçim çalışmaları için Bingöl'de bulunan Bakan Yılmaz, özel idare iş hanındaki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi önünde toplanan partililere seslendi.

AK Parti'ye verdikleri destekten dolayı partililere teşekkür eden Bakan Yılmaz, Bingöl'ün yakında tarihinde ilk kez bir partinin yüzde 50'nin üzerinde oy aldığını belirtti.

Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bizim için ayrı bir mutluluk ve sevinç. Bingöl'de, bugüne kadar hatırladığım yerel seçimler arasında rekor düzeyde oy verdiniz. Allah sizden razı olsun. Henüz kesinleşmemekle birlikte Bingöl'de yüzde 60'a yakın bir oy aldık. Belediye sınırları içinde 28 bin 710 oy verdiniz. Açıkçası beni de yanılttınız. Ben 25 bin civarında bir oy bekliyordum. Bu 28 bin 710'nun her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum."

Bingöl halkının kendilerine verdiği destekle sorumluluklarının arttığını, bu sonuçlarla yüklerinin ağırlaştığını dile getiren Yılmaz, omuzlarında Bingöl halkının verdiği büyük desteğin sorumluğununu taşıdıklarını bildirdi.

Bugüne kadar hizmet etmeye çalıştıklarını, bundan sonra daha fazla hizmet etmeye çalışacaklarını dile getiren Yılmaz, bakan ve hükümet olarak bütün belediyelerin arkasında olacaklarını, halkın hizmetin her türlüsüne layık olduğunu bildirdi.

Bütün parti ve fikirlere saygılı olduklarını anlatan Bakan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sadece fiziki hizmetler yetmez, gönül bağı çok önemli. Biz Bingölümüzde huzur, kardeşlik istiyoruz. Değişik partilerden, görüşlerden insanlar olabilir. Biz hepsine saygılıyız. Hiçbir kişiyi bugüne kadar rencide etmedik. Bize laf edenlere cevap vermedik. Çünkü biz siyaseti kişiler arası bir çekişme olarak görmüyoruz. Biz siyaseti halka hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz, bundan sonra da böyle görmeye devam edeceğiz."

Seçim sürecinde Bingöl'de bir huzursuzluk yaşanmadığını, bunun için diğer bütün parti mensuplarına da teşekkür ettiğini kaydeden Yılmaz, Bingöl halkının özgür iradesiyle kararını verdiğini, herkesin bu karara saygı göstermesi gerektiğine işaret etti.

Bundan sonra Bingöl halkının ortak menfaatleriyle ilgili konularda hiçbir parti farkı gözetmeyeceklerini anlatan Yılmaz, "Yeter ki Bingöl'ün bir sorunu, meselesi olsun. Bu konularda kim bize ne getirirse, hangi fikri söylerse hangi projeyi getirirse her zaman Bingöl'ün yanında olacağız. Bu siyaset üstü bir şey. Bingöl halkının menfaati söz konusuysa partiler arası farka bakmayız" ifadelerini kullandı. - Bingöl

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title