Kalite Belgeli Hastanede Doktor Sıkıntısı

Kalite Belgeli Hastanede Doktor Sıkıntısı

İzmir'in Ödemiş İlçesinde Bulunan 250 Yatak Kapasiteli Ödemiş Devlet Hastanesi Doktor Sıkıntısı Yaşıyor. 2006 Yılında Iso 9001-2000 Kalite Belgesi Alan Hastanede Önemli Branşlardaki Doktor Eksikliği Hastaları Zor Durumda Bırakıyor.

Kalite Belgeli Hastanede Doktor Sıkıntısı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde bulunan 250 yatak kapasiteli Ödemiş Devlet Hastanesi doktor sıkıntısı yaşıyor. 2006 yılında ISO 9001-2000 Kalite Belgesi alan hastanede önemli branşlardaki doktor eksikliği hastaları zor durumda bırakıyor.

Ödemiş Devlet Hastanesi'nde göz, nöroloji, radyoloji, beyin cerrahi ve fizik tedavi gibi önemli branşlardaki doktor eksikliği, hastaları olumsuz etkiliyor. Hastanede görevli göz doktorlarının kendi rahatsızlıklarını öne sürerek ameliyat yapmadıkları, Ödemişli hastaların şikayeti üzerine bakanlık tarafından inceleme başlatıldığı ve sonuç alınamadığı öğrenildi. Günde 3 ila 4 bin hastanın başvurduğu Ödemiş Devlet Hastanesi'nde tayini çıkan ve emekli olan hekimlerin yerine personel atanmadığı ve bu nedenle

hastaların sıkıntı yaşadıkları belirtiliyor. Özellikle göz hastalıkları konusunda eksiklik yaşanan hastaneye başvuran hastaların ise İzmir'de tedavi oldukları öğrenildi. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren Ödemiş Atatürk Mahallesi Muhtarı Abdülbaki Çoken, birçok kişinin desteği ve katkısıyla yapılan hastanede doktor olmayışının büyük bir ayıp olduğunu söyledi. Devlet hastanesine bir an önce hekim yollanması gerektiğini belirten Çoken, "Batının bölge hastanesi konumunda olan Ödemiş Devlet Hastanesi'ne

hekim gönderilmezse Ödemişliler bundan sonra kaderine terk edilmeye mahkum bırakılmış olacaktır" dedi. Ödemişli esnafdan Nihat Artun ise, Ödemiş'te gözle ilgili rahatsızlığı bulunan herkesin İzmir'e gitmeye mecbur bırakıldığını söyledi. Ödemişli İbrahim Akovalı ise, il düzeyine gelmiş bir ilçede binlerce kişinin müracaat ettiği devlet hastanesinde doktor olmamasının kendilerini çok üzdüğünü, Sağlık Bakanlığı'nın bu sorunu bir an önce çözmesi gerektiğini söyledi.

(TK-YB-YK-HO-Y)

Kaynak: İHA