KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Kaliforniya Üniversitesi Haberleri

Kaliforniya Üniversitesi haber, Kaliforniya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaliforniya Üniversitesi - 3.10.2011
Düşünceler Görüntülendi!
ABD'de Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan araştırma, kişilerin beyin dalgalarından faydalanarak somut görüntüler elde edebileceğini ortaya koydu.
Kaliforniya Üniversitesi - 30.9.2011
Obama'nın Ekonomi Danışmanı Türkiye'ye Geliyor
Halen Barack Obama hükümetinde Ekonomik Toparlanma Danışma Kurulu Üyesi olan Laura Tyson, 1995 - 1996 arasında Bill Clinton Ulusal Ekonomik Danışmanlığı'nı üstlendi. 1997'den beri Morgan Stanley'in direktörlüğünü yürüten Tyson, aynı zamanda AT&T ve Eastman Kodak'ın da yönetiminde görev aldı. Beyaz Saray Ekonomik Danışmanlar Heyeti'nin ilk Kadın Oturum Başkanı olan Tyson, 2002 – 2006 arasında London Business School'un ilk kadın dekanı olarak görev yaptı. Tyson, şu anda Kaliforniya Üniversitesi'nde Haas School Of Business Başkanı.
Kaliforniya Üniversitesi - 27.9.2011
Akne Tedavisine Lisans
Sanofi Pasteur Akne aşısı ve tedavisi için Dünya Çapında Münhasır Lisans sahibi oldu.
Kaliforniya Üniversitesi - 24.9.2011
2011 Yılı Prof. Dr. Rüştü Yüce Başarı Ödülleri Sahiplerini Buluyor
Prof. Dr. Rüştü Yüce kimdir? Kütahya'nın Simav ilçesinde 1939 yılında doğan Rüştü Yüce, ilk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladı. 1957 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'ne girdi. 1961 yılında lisans, 1962 yılında da yüksek lisans derecelerini alarak, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde asistan olarak göreve başladı. 1963-1964 yıllarında Danimarka ve İngiltere'de araştırmacı mühendis olarak çalıştı. 1968-1970 yıllarında yedek subaylık görevinin ardından doktora çalışmalarını tamamlamak üzere Kaliforniya Üniversitesi'ne gitti.
Kaliforniya Üniversitesi - 29.8.2011
ATM Şifresini Böyle Çaldılar
Kaliforniya Üniversitesinden üç araştırmacı, termal kameralar yoluyla banka ATM'lerinde yazdığımız şifrelerin okunabildiğini ortaya çıkardı.
Kaliforniya Üniversitesi - 11.8.2011
Uyku Apnesi Bunamayı Hızlandırıyor!
Sonuçları Journal of the American Medical Association dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, apne nedeniyle gece boyunca beyni yeterince oksijenle beslenemeyen kadınların bunama ihtimali, apne sorunu olmayan yaşıtlarına göre daha yüksek. Araştırma başkanı, San Franscisco'daki Kaliforniya Üniversitesinde görevli psikiyatri, nöroloji ve epidemiyoloji profesörü Kristine Yaffe, araştırmanın, uyku ile beyin performansı arasında biyolojik bir bağın bulunduğunu ve uyku apnesi tedavisiyle demansın önlenebileceğini ya da ilerlemesinin durdurulabileceğini gösterdiğini belirtti.
Kaliforniya Üniversitesi - 5.8.2011
Antep Fıstığı Zayıflatıyor!
Alman Aerztezeitung internet sitesinin haberine göre, Kaliforniya üniversitesinde yapılan araştırmada, yüksek besleyici değerlere sahip Antep fıstığının aynı zamanda kilo vermede olumlu etkisi olduğu ortaya çıktı.
Kaliforniya Üniversitesi - 14.7.2011
Yaşlı İnsanların Duygusal Zekaları Yüksek!
Berkeley Kaliforniya Üniversitesi’nden uzmanlara göre yaşlılar üzüntü ya da dehşet verici televizyon programlarını izlerken duygularını kontrol etmekte zorlansalar da empati kurmak ve olayların olumlu yönlerini görmekte daha başarılılar.
Kaliforniya Üniversitesi - 12.7.2011
Haftada 3 Saat Tempolu Yürüyüş Kanser Hücrelerini Öldürüyor
Haftada 3 saat tempolu fiziksel aktivite prostat kanserinin ilerlemesini yavaşlatıyor Araştırmacılar yaşam tarzı ile prostat kanseri arasındaki ilişkiyi inceleyen çalışmalara son zamanlarda ağırlık vermeye başladılar. Kaliforniya Üniversitesi'nden bir grup bilim adamı 2705 hasta üzerinde yaptıkları ve bu yılın Şubat ayı içerisinde yayınladıkları ilk çalışmalarında, prostat kanserine yakalanan erkeklerin yüksek tempolu aktivitelerde bulunması halinde kanserden ölüm risklerinin %61 oranında azaldığını tespit etti.
Kaliforniya Üniversitesi - 30.5.2011
10.Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Başladı
ABD Güney Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kanser ve Kan Hastalıkları Merkezi'nde kanser üzerine araştırmalar yapan Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 29.5.2011
10. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası
ABD Güney Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kanser ve Kan Hastalıkları Merkezi'nde kanser üzerine araştırmalar yapan Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 27.5.2011
Aslı Özyürek, Hollanda'da Kürsü Sahibi Oldu
CHP Milletvekili Mehmet Özyürek'in kızı Aslı Özyürek, Hollanda'nın Nijmegen Radboud Üniversitesi'nde kürsü sahibi oldu. Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını ABD'de yapan Özyürek, dünya üzerinde beden dili konusunda çalışma yapan üç profesörden biri. Hollandalı eşiyle 10 yıl önce bu ülkeye yerleştiğini ve akademik kariyerine bundan sonra Radboud Üniversitesinde devam edeceğini anlatan Özyürek, ilerleyen dönemlerde Hollanda'da yaşayan göçmenlerin beden dilleriyle ilgili araştırmalarda bulunacağını söyledi. "ANADOLU'NUN KÖYÜNDEN ÇIKMIŞ BİR BABANIN ÇOCUĞU, HOLLANDA'DA PROFESÖR OLDU" Radboud Üniversitesinde düzenlenen törende kızını yalnız bırakmayan CHP İstanbul milletvekili Mustafa Özyürek ise, bir baba olarak duygulandığını söyledi. Özyürek "Bir baba için müthiş bir olay. Son derece duygulandığım bir olay. Benim gibi Anadolu'nun bir köyünden çıkmış bir babanın çocuğunun Hollanda'da profesör olması olağanüstü bir olay. " dedi. Diğer kızı Esra Özyürek'in Kaliforniya Üniversitesi'nde doçent olarak görev yaptığını ifade eden Özyürek, "Bir politikacı olarak çocuklarımın ilim alanında yetişmiş olmasından son derece mutluyum.
Kaliforniya Üniversitesi - 11.5.2011
ABD'de Kaçak Göçmenlere "Özel" Cep Telefonu
Kaliforniya Üniversitesine bağlı bir gurup bilimadamı, Meksika'dan yasa dışı şekilde sınırı geçerek, ABD'ye gelmek isteyen kaçak göçmenlerin hayatını kolaylaştıracak.
Kaliforniya Üniversitesi - 5.5.2011
Obezite İçin Yeni Bir Ölçme Tekniği!
Bilim adamları, Vücut Yağlılık Endeksi (VYE) adını verdikleri yeni ölçeğin, boy ile kalça ölçümlerine dayandığını ve ağırlıkla boy ölçümünden elde edilen Vücut Kütle Endeksi'ne daha esnek bir alternatif oluşturduğunu belirttiler. Güney Kaliforniya Üniversitesi’den Richard Bergman ve ekibi, "Obesity" dergisinde yayınlanan araştırmalarında, VKE'nin 200 senedir doktorlar ve araştırmacılarca vücut yağlılığını ölçmede kullanıldığını ancak bu yöntemin kusursuz olmadığını yazdı.
Kaliforniya Üniversitesi - 18.4.2011
İnternet Burada Doğdu!
Kaliforniya Üniversitesinde 1970'lerde çekildiği izlenimini veren bu fotoğrafta ne olup bitiyor dersiniz? Fotoğrafda gördüğünüz 'sınıf', internetin ilk doğduğu yer.
Kaliforniya Üniversitesi - 18.4.2011
İnternet İşte Burada Doğdu!
Kaliforniya Üniversitesinde 1970'lerde çekildiği izlenimini veren bu fotoğrafta ne olup bitiyor dersiniz? Fotoğrafda gördüğünüz 'sınıf', internetin ilk doğduğu yer.
Kaliforniya Üniversitesi - 16.3.2011
Arabanız Müzik Cd'si ile Hack'lenebilir!
Kaliforniya Üniversitesi ve Washington Üniversitesinden araştırmacılar, son model arabalardaki bilgisayar sistemlerinin güvenlik açıklarını iki senedir araştırıyorlar.
Kaliforniya Üniversitesi - 7.3.2011
Obeziteye Yeni Ölçek
Güney Kaliforniya Üniversitesiden Richard Bergman ve ekibi, "Obesity" dergisinde yayınlanan araştırmalarında, VKE'nin 200 senedir doktorlar ve araştırmacılarca vücut yağlılığını ölçmede kullanıldığını ancak bu yöntemin kusursuz olmadığını yazdı.
Kaliforniya Üniversitesi - 15.2.2011
Dünyamızda Depolanan Veri Miktarı Hesaplandı
Her gün ilginç şeylerin keşfedildiği dünyamızda, Güney Kaliforniya Üniversitesi bilim adamlarından Martin Hilbert ve Priscila Lopezbiri de dünyada ne kadar veri dolaştığını, bu verilerin toplam boyutunun ne kadar olduğunu merak etti.
Kaliforniya Üniversitesi - 26.1.2011
Onun İçin 'Cevizin Babası' Diyorlar
Islah ve tescil aşamaları tamamlanan söz konusu ceviz çeşitleri kalite, verim ve irilik bakımından Türkiye ve dünyada yetiştirilen standart ceviz çeşitlerinden çok daha üstün özellikleri ile dikkati çekiyor. Biz bu çeşitlerin Türkiye'yi ceviz üretimi ve ticaretinde dünyada söz sahibi yapacağına inanıyoruz. Bu çeşitlerle dünyanın her yerinde herkesin ürettiği cevizle rekabet edebiliriz.' - AMERİKALI BİLİM ADAMLARININ DİKKATİNİ ÇEKTİ- Çalışmalarının ceviz üretimiyle çok ilgilenen ABD'li bilim adamlarının da dikkatini çektiğini kaydeden Sütyemez, Kaliforniya Üniversitesi'nin kendisine işbirliği teklif ettiğini belirtti.
Kaliforniya Üniversitesi - 18.1.2011
Michael Wolf'dan Seni İzliyorum Sergisi
Münih'te doğan Michael Wolf, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'de ve Essen Üniversitesinde eğitim gördü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaliforniya Üniversitesi Haberleri | Kaliforniya Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kaliforniya Üniversitesi haberleri, son dakika kaliforniya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Meral Okay'ın Vasiyetini Ali Nesin Değerlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 20:32:31. #1.15#
title