KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Kaliforniya Üniversitesi Haberleri

Kaliforniya Üniversitesi haber, Kaliforniya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaliforniya Üniversitesi - 23.5.2015
Genel Seçime Doğru
Bu noktada araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin önemli olduğunu, inovatif (yaratıcı) fikirlerle yatırımcıların buluşması gerektiğini dile getiren Turhan, bunu sağlamak için Borsa İstanbul başkanlığı yaptığı dönemde "özel pazar modelini" hayata geçirdiklerini kaydetti.  Turhan, bu modelle öncelikle yatırımcıları ve girişimcileri buluşturduklarını, sorunların çözümü için de inovatik girişimcilik alanında en başarılı model olan Silikon Vadisinin destekleyicisi Kaliforniya Üniversitesi ile stratejik ortaklık imzaladıklarını anlatarak, şunları kaydetti:   "Bu bize yüzde 82'lik girişimci, bütün dinamizmine sahip, zeki insanımızın aklına gelen parlak fikirlerinin başarılı projelere ve sürdürülebilir iş modeline dönüşmesi fırsatı veriyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 16.5.2015
Diş Fırçasıyla Hastalık Teşhisi
Gediz Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, çalışmalarını Kaliforniya Üniversitesi (UCLA) Elektrik Mühendisliği ve Biyomühendislik laboratuvarında sürdüren Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 3.5.2015
Aydın'da "Yarı İletken Teknolojileri Konferansı" Düzenlenecek
15 ülkeden nanoteknoloji, kontrol sistemleri, biomedikal, haberleşme teknolojileri, savunma sanayi, yenilenebilir enerji ve sensörler üzerine çalışan 150'yi aşkın bilim insanının katılacağı konferansta, ABD'nin Kaliforniya Üniversitesi'nde görevli Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 20.4.2015
Oktay Sinanoğlu'nun Vefatı
Babası Nüzhet Haşim Sinanoğlu'nun diplomatik görevi nedeniyle İtalya'nın liman kenti Bari'de dünyaya gelen Sinanoğlu, II. Dünya Savaşı'nın başlaması nedeniyle 1939 yılında, ailesiyle bu ülkeden Türkiye'ye döndü.  TED Koleji olarak ismi değiştirilen dönemin Ankara Yenişehir Lisesinde burslu öğrenci olarak okuyan Sinanoğlu, okulu 1953 yılında birincilikle bitirdi. Sinanoğlu, Kimya Mühendisliği okumak üzere Berkeley'deki ABD Kaliforniya Üniversitesi'ne gitti.
Kaliforniya Üniversitesi - 17.4.2015
Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (Elfa) Genel Kurulu
Konferansın diğer konuşmacıları arasında,  Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği (AALS)  Başkanı ve Kaliforniya Üniversitesi Hastings Hukuk Fakültesi Dekanı Prof Dr Leo Martinez, Batı Avusturalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof Dr Erika J Techera,  Pekin Üniversitesi Uluslararası Hukuk Fakültesi Dekanı Prof Dr Philip McConnaughay, Kazan Federal Üniversitesi Dekanı Prof Dr Ildar Tarkhanov gibi dünyaca ünlü hukukçular yer aldı.
Kaliforniya Üniversitesi - 15.4.2015
Dünyanın En Önemli Hukukçuları Bir Araya Geliyor
Konferansta aralarında, Avrupa Birliği Adalet Divanı Başkanı (Genel Mahkeme) ve Lüksemburg Üniversitesi İdare Konseyi Yargıç Prof. Dr. Marc Jaeger, AALS – Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği Başkanı ve Kaliforniya Üniversitesi Hastings Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 15.4.2015
Yeditepe Üniversitesi, Dünya Hukukçularını Bir Araya Getirecek
Güncel hukuk konuları ve hukuk eğitimine ilişkin sorunların tartışılacağı, konferansın açılış konuşmasını Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda ELFA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu gerçekleştirecek.  Konferansta, aralarında Avrupa Birliği Adalet Divanı Başkanı (Genel Mahkeme) ve Lüksemburg Üniversitesi İdare Konseyi Yargıç Prof. Dr. Marc Jaeger, AALS – Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği Başkanı ve Kaliforniya Üniversitesi Hastings Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 3.4.2015
Her Yere Bulaşmışlar!
Google'ın Kaliforniya Üniversitesi ile ortak yaptığı araştırmaya göre, Google kullanıcılarının yüzde 5'ine en az bir tane reklam enjektörü bulaşmış durumda.
Kaliforniya Üniversitesi - 28.1.2015
GSK Türkiye Yeni Yıla Yeni Atamalarla Başlıyor
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tan Aknil ise 12 yıl önce, ABD'de Kaliforniya Üniversitesi'nde pazarlama iletişimi eğitimini tamamlamasinin üzerine satış temsilcisi olarak göreve başladığı GSK Türkiye'den 2006 yilinda Uluslararası Başkan Yardimcisi'na bagli olarak GSK Londra Merkez Ofisi'nde uluslararasi yetenek geliştirme programina seçilen ilk kişi oldu.
Kaliforniya Üniversitesi - 21.12.2014
Hollywood Yıldızından Özgür Basına Darbe Operasyonuna Tepki
Basını sindirme operasyonuna karşı yapılan protestoya destek veren Güney Kaliforniya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yard.
Kaliforniya Üniversitesi - 13.11.2014
Los Angeles Filarmoni Orkestrası Sezonu Türk Sanatçı ile Açtı
Projesi hakkında bilgi veren Anadol, bu teknolojiyi oluşturmaya ilk olarak geçen yıl Kaliforniya Üniversitesi'nde yüksek lisans hazırlıkları sırasında başladığını, Microsoft'un projesine "En İyi Vizyon" ödülü vermesi sonrasında finansal destekle bir yıl süren ar-ge çalışması yaptığını anlattı.
Kaliforniya Üniversitesi - 12.11.2014
Tess Gerritsen Üsküdar Üniversitesi'nde Okuyucularıyla Buluştu
Korku-gerilim edebiyatının kraliçesi Tess Gerritsen, 1953 yılında Kaliforniya'da doğdu. Stanford Üniversitesi'nde antropoloji konusunda lisans eğitimi aldıktan sonra Kaliforniya Üniversitesi'nde tıp bölümünü tamamladı.
Kaliforniya Üniversitesi - 11.11.2014
Doğurganlıkla İlgili Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
Güney Kaliforniya Üniversitesi tarafından yakın bir zamanda yapılan çalışma, fertilite tedavisi gören fakat D vitamini seviyeleri düşük olan kadınların hamile kalma oranlarının düşük olabileceğini gösterdi.
Kaliforniya Üniversitesi - 30.10.2014
Tess Gerritsen Üsküdar Üniversitesi'ne Geliyor
Korku-gerilim edebiyatının kraliçesi Tess Gerritsen, 1953 yılında Kaliforniya'da doğdu. Stanford Üniversitesi'nde antropoloji konusunda lisans eğitimi aldıktan sonra Kaliforniya Üniversitesi'nde tıp bölümünü tamamladı.
Kaliforniya Üniversitesi - 7.10.2014
Nobel Fizik Ödülü Led Işıkları Bulan Japon Bilim İnsanlarına
Söz konusu bilim adamlarının buluşu günümüzde birçok elektronik cihazda kullanılıyor ve enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma sistemlerine imkan sağlıyor. 85 yaşındaki Japonyalı bilim insanı Isamu Akasaki ülkesindeki Meijo Üniversitesi'nde, 54 yaşındaki Hiroshi Amano Nagoya Üniversitesi'nde, 60 yaşındaki Shuj Nakamura ise Kaliforniya Üniversitesi’nde çalışıyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 22.6.2014
Quantum Bilgisayar Gerçeği!
Dünyanın ilk ticari Quantum bilgisayarları geçtiğimiz aylarda Google tarafından satın alınmıştı. Şimdi ise ikinci Quantum bilgisayar D-Wave 2, 15 milyon dolara Lockheed Martin tarafından satın alınıp Güney Kaliforniya Üniversitesi kampüsüne yerleştirildi.
Kaliforniya Üniversitesi - 20.6.2014
18 Yıl Sonra Eğitim Gördüğü Sırasına Oturdu
Mersin'in Anamur Lisesi'nden mezun olan Kaliforniya Üniversitesi Liderlik ve Duygusal Zeka öğretim görevlisi 35 yaşındaki Burcu Ünsal, 18 yıl sonra okulunu ziyaret etti.
Kaliforniya Üniversitesi - 28.5.2014
9. Türk-Arap Ekonomi Forumu
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Turhan: "Başarılı olmak için kurumsallaşmaya, şirketleşmeye, kurumsal kültüre ve kurumsal yönetişime ihtiyaç var. Bunlar yapılırsa halka açık, borsaya kote bir şirket haline gelebilirsiniz" "Şirketlerin ve kurumların devam etmesini istiyorsanız halka arz edebilmelisiniz.
Kaliforniya Üniversitesi - 4.4.2014
Charles Fishman Türkiye'ye Geliyor
İşletme yazarlığının en prestijli ödülü olan UCLA (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles)'nın üstün işletme yazarlığı için takdim edilen "Gerald LoebÖdülü"nü iki defa kazanmanın yanı sıra birçok ödüle de layık görülmüştür.
Kaliforniya Üniversitesi - 15.3.2014
Mutlu İnsanlar, Daha İyi Analiz Ediyor
Kaliforniya Üniversitesi'nden bazı bilim insanları, Facebook üzerinden 100 milyon kullanıcıya ait 1 milyarın üzerinde statü incelemesi yaptı.
Kaliforniya Üniversitesi - 8.3.2014
Türk Filmleri Los Angeles'ta Görücüye Çıktı
Her sene, kısa film yarışmasının yanı sıra uzun metrajlı film gösteriminin de yapıldığı festivale,  bu yıl Güney Kaliforniya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve katılımcılarına sinemanın farklı alanlarından temsilcilerle biraraya gelme fırsatı sunan LATFF Akademi programı da eklendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaliforniya Üniversitesi Haberleri | Kaliforniya Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Kaliforniya Üniversitesi haberleri, son dakika kaliforniya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Amerikalı Bilim İnsanları: Kaliforniya Son 200 Yıldır Görülmemiş Depremle Sarsılabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 08:24:15. #1.14#
title