KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Kaliforniya Üniversitesi Haberleri

Kaliforniya Üniversitesi haber, Kaliforniya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaliforniya Üniversitesi - 12.7.2017
ABD'liler 15 Temmuz'u Anlatacak
Etkinliğe ayrıca, ABD'nin en deneyimli diplomatları arasında gösterilen ve FETÖ karşıtı görüşleri ile tanınan eski Ankara Büyükelçisi ve Washington Enstitüsü Temsilcisi James Jeffrey'in yanı sıra Emekli Kongre Üyeleri Konseyi Başkanı Cliff Stears, FETÖ'nün okullarda yaptığı usulsüzlükleri ortaya koyan belgeselin yapımcısı Mark Hall ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bir araştırma yapan, Kaliforniya Üniversitesi'nden Mujeeb Khan katılıyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 23.6.2017
Nba Draftının 1 Numarası Fultz
İkinci tercih hakkına sahip Los Angeles Lakers, Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles'ta (UCLA) geçirdiği 2016-2017 sezonunda maç başına 14,6 sayı, 6 ribaunt, 7,6 asist ve 1,8 top çalma üreten 19 yaşındaki ABD'li oyun kurucu Lonzo Ball'u seçti.
Kaliforniya Üniversitesi - 16.5.2017
Bu haberi okumadan yumurtanızı dondurmayın
YUMURTA DONDURMAK, GEBELİK İÇİN GARANTİ ANLAMINA GELMEMELİ Bir kadın yumurtalarını erken yaşta dondursa bile bu gebe kalacağının garantisi anlamına gelmez. Avrupa'da 30 yaş altı kadınların dondurulmuş yumurtalarıyla yapılan çalışmalarda gebelik oranları yüzde 36 ila 61 arasında değişmektedir. Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma sonucunda 30'lu yaşlarda 15 dondurulmuş yumurtası olan bir kadının kendi yumurtalarıyla eve bebek götürme şansı yüzde 30 olarak belirtilmiştir.
Kaliforniya Üniversitesi - 10.12.2016
Bilkent,Programlama Konusunda Dünyada 18. Oldu
Kodlama, yani program geliştirme, bilgisayar yazılımı geliştirme sürecinin en önemli bölümünü oluşturmaktadır. Yazılım konusunda programcıların yeteneklerini ölçümleyen ve firmalara personel danışmanlık hizmeti sunan Hacker Rank firması, bu yarışmayı; hangi üniversitelerin en iyi programcıları yetiştirdiğini belirlemek amacıyla düzenledi. İlk elli okulun açıklandığı yarışmada birinciliği Rusya'dan ITMO Üniversitesi, ikinciliği Çin'den Sun Yat-sen Memorial Middle School kazandı. Kaliforniya Üniversitesi Berkeley kampüsünün dördüncü olduğu yarışmada Bilkent Üniversitesi, Türkiye'den kazanan tek üniversite olarak, 18inci oldu.
Kaliforniya Üniversitesi - 6.12.2016
Rahmi M. Koç Bilim Madalyası" Prof. Dr. Özcan'ın Oldu
Konuşmaların ardından başarılı çalışmaları dolayısıyla 2012 yılında Popular Science dergisi tarafından dünyanın en parlak 10 bilim insanı arasında gösterilen ve Kaliforniya Üniversitesi (Los Angeles) ve Howard Hughes Sağlık Enstitüsü'nde görev yapan Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 10.8.2016
Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül'den Fetö/pdy ile İlişkili Olduğu İddialarına Yanıt
"Milli Savunma Bakanlığım boyunca ne bu örgütün ne bir başka kuruluşun lehinde en küçük bir kayırma yapılmamıştır" Mülkiyeyi 1956'da burslu olarak kazandığını ifade eden Gönül, şunları kaydetti: "Kaymakamlık devresinin birincisiyim. Ayrıca burslu olarak 1969 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptım ve doktoramı Ankara Üniversitesi SBF'de tamamladım.
Kaliforniya Üniversitesi - 13.6.2016
Prof. Ignacio Chapela 16 Haziran'da Boğaziçi'nde
Chapela, Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi Bitki ve Mikrobiyal Biyoloji Fakültesi ve bölümünün, özel bir ilaç şirketinden kamu denetimi ve ticaret gizliliği belgeleri karşılığında para aldığı anlaşmaya da şiddetle itiraz etmiştir.
Kaliforniya Üniversitesi - 1.6.2016
ABD'de Üniversitede Silahlı Saldırı
Los Angeles'ta bulunan Kaliforniya Üniversitesi'nden (UCLA) yapılan açıklamada, merkez kampüsünde yerel saat ile sabah 10 civarında (TSİ 20: 00'da) silahlı saldırı olduğu belirtildi.
Kaliforniya Üniversitesi - 7.4.2016
Kahve Kolon Kanseri Riskini Azaltıyor
Makalede, Güney Kaliforniya Üniversitesi araştırmacılarından Stephanie L.
Kaliforniya Üniversitesi - 30.1.2016
Nobel Ödüllü Akademisyenlerden, Türkiye'deki Meslektaşlarına Destek
Dünyanın farklı ülkelerde görev yapan aralarında Amerika Ulusal Bilim Akademisi eski Başkanı Bruce Alberts ve Nobel ödüllü akademisyenlerin bulunduğu bir grup, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’ne destek olmak amacıyla bir mektup yayınladı. Nobel Kimya ödüllü sahibi Roald Hoffmann ve Robert Curl ile Nobel Tıp ödüllü sahibi Mario Capecchi, Harald zur Hausen ve Günter Blobel’in bulunduğu 15 akademisyen Türkiye’de akademisyenlere yapılan soruşturmanın durdurulmasını ve bunun için herkesin destek vermesini istedi. Dünyanın ünlü bilim dergilerinde Nature’da yayınlanan mektupta, Türkiye hükümetinin ifade özgürlüğüne saygı duyması çağrısı yapıldı. Nature dergisinde yayınlanan mektup şu şekilde: “Türkiye hükümetinin akademisyenlere yönelik soruşturmaları durdurmaya, uluslararası insan hakları değerlerine uymaya ve sivil özgürlüklere –ifade özgürlüğü de dahil- saygı duymaya çağırıyoruz. Bu ay hükümete gönderilen dilekçede, Türkiye’de 2 binin üstünde ve yurtdışında binlerce akademisyen Kürt illerindeki sokağa çıkma yasakları ve uygulanan şiddete son verilmesi çağrısında bulundu. Bu çağrı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Yüksek Öğrenim Kurumu’nu, “ihanet”le suçladığı akademisyenler hakkında harekete geçme emri vermeye sevk etti. İstanbul Başsavcılığı, Türk Ceza Kanunu’nun devlete hakaret suçlarıyla ilgili 301. maddesine dayanarak soruşturma başlattı. Bu yükselen krizle ilgili derin bir endişe duyuyoruz. Umuyoruz uluslararası akademik camia, Türkiye’deki meslektaşlarımıza yönelik bu saldırıları kınamamızda bize katılırlar.” Mektuba imza atanlarin listesi ise şöyle: Çağhan Kızıl (Helmholtz Enstitüsü, Dresden), Bruce Alberts (Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco), Pınar Ayata (Mount Sınai Tıp Fakültesi, New York), Günter Blobel (Rockefeller Üniversitesi, New York), Mario Capecchi (Utah Üniversitesi, Utah), Mary Marshall Clark (Columbia Üniversitesi, New York), Robert Curl (Rice Üniversitesi, Teksas), Winrich A Freiwald (Rockefeller Üniversitesi, New York), Roald Hoffmann (Cornell Üniversitesi, New York), Daniel Mucida (Rockefeller Üniversitesi, New York), Eric J Nestler (Mount Sınai Tıp Fakültesi, New York), Jan M Skotheim (Stanford Üniversitesi, Kaliforniya), Alain Trautmann (CNRS, Paris), Harald zur Hausen (Alman Kanser Merkezi, Heidelberg), Emrah Altındiş (Harvard Üniversitesi, Boston).
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaliforniya Üniversitesi Haberleri | Kaliforniya Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Kaliforniya Üniversitesi haberleri, son dakika kaliforniya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Yee Kaliforniya Üniversitesinde Türkiye'yi Anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 06:13:45. #1.15#
title