KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Kaliforniya Üniversitesi Haberleri

Kaliforniya Üniversitesi haber, Kaliforniya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaliforniya Üniversitesi - 18.7.2018
Dha Yurt Bülteni 7
================== 4 -  'Küresel Kadın Girişimci' ödülü Anamurlu Burcu Ünsal'ın oldu LOS ANGELES Kaliforniya Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapan 39 yaşındaki Anamurlu Shiny Burcu Ünsal, ABD'de düzenlenen Küresel Kadın Zirvesi'nde, 'Küresel Kadın Girişimci' ödülüne layık görüldü.
Kaliforniya Üniversitesi - 28.6.2018
Finike Portakal Festivali'nin Açılışı Yapıldı
Finike portakalının, dünyanın en kaliteli portakalı olduğunu ifade eden Uslu, şunları kaydetti: "Bunu Kaliforniya Üniversitesi tescil etti.
Kaliforniya Üniversitesi - 5.4.2018
Erken Yaşta Akademik Eğitim, Keşfetme İsteğini Azaltıyor!
"Çocuğum ilkokula ne zaman başlamalı?" Kaliforniya Üniversitesi Nörobilim Uzmanı Jay Giedd, 7 ya da 8 yaşından daha küçük olan çocukların beyinlerinin didaktik açıklama yerine aktif keşfe daha uygun olduklarını söylüyor, ki bu ancak Oyun Tabanlı Öğrenme metodu ile gerçekleştirilebilir.
Kaliforniya Üniversitesi - 19.3.2018
Ankara'da 70 Milyon Dolar Değerinde Nükleer Madde Ele Geçirildi
KALİFORNİYUM NEDİR? Kaliforniyumun dünyadaki en pahalı maddelerden biri ve doğada bulunmayan sentetik bir aktinit olduğu biliniyor. İlk kez Şubat 1950'de Kaliforniya Üniversitesi'nin Berkeley'deki laboratuvarında küriyumun alfa parçacıkları (helyum iyonları) ile bombardıman edilmesiyle üretildi.
Kaliforniya Üniversitesi - 22.2.2018
Bonanza Dizisinin Yönetmeni 15 Temmuz'un Kitabını Yazdı
Çerkezce, Rusça, Arapça, Almanca, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca bilen Kandur, 25 yıl Londra ve New York'ta çeşitli çok uluslu şirketlerin yönetim kurullarında çalıştı. Son yıllarda Avrupa ve Uzakdoğu'daki pek çok büyük firmada finansal danışmanlık yaptı. Çok iyi bir binici olan Kandur, aynı zamanda Avrupa ve Ortadoğu'da pek çok atıcılık kulübünün üyesi. Dünya Arap atları organizasyonunun üyesi ve atlar hakkındaki bilgileri nedeniyle atlı spor dalında uluslaşası bir otorite. Atıcılık sporunda uluslararası hakem unvanına sahip. Bir dönem Hollywood'da yaşayan Kandur senaryolar yazdı, film yapımcılığı ve ayrıca TV dizilerinde de yönetmenlik yaptı. Rus televizyonunda gösterilen 'The Last Horsemen-Son Atlılar' filmi büyük ilgi gördü. 1970'li yıllarda TRT'de oynayan 'Bonanza' filminin yönetmeni. Kandur'un beş filmi Fransız televizyonunda on üç bölüm halinde gösterilmiş olup, 'Cold Wind-Soğuk Rüzgar' ve 'Edgar Allan Poe' filmleri Rus televizyonunda gösterildiğinde çok beğenildi. Anayurdu Kafkasya'da tarihi romanların muhteşem yazarı olarak bilinir. 'Kavkaz' isimli romanı 1994 yılında Rusça ve Kabardeyceye çevrilip en iyi satan kitaplar arasına girdi, 1995 yılında Rus Yazarlar Birliği'ne üye olarak kabul edildi. Daha sonra 'The Balkan Story-Balkan Hikayesi', 'Muridism-Muridizm' ardından da 'Revolution-Devrim', 'Diaspora' adlı kitapları Rusçaya çevrildi. Üç cilt halinde yayınlanan 'Kavkas-Kafkas' adlı romanın iki cildi Nart yayıncılık tarafından Türkçeye çevrildi. Çerkez kültürüne destek vermek amacıyla kurduğu 'Cherkess Fund-Çerkez Fonu'un yönetim kurulu başkanı. Kendisi gibi Kabardey olan St.petersburg Flarmoni Orkestrası Şefi Yuri Temirkanov ve Almanya Giessen Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fritz Lambert'de vakfın kurucuları arasında yer alıyor. Vakıf diasporadaki Kafkas folklor ve kültürünü korumak, geliştirmek amacına hizmet ediyor. Kandur sporcu, yazar ve film yönetmeni olduğu kadar iyi bir müzisyen. İlk albümünü 1961 yılında Kaliforniya Üniversitesi'nde iken 'Çerkez Dansları' adıyla çıkardı.
Kaliforniya Üniversitesi - 7.1.2018
Okyanusların Oksijen Seviyeleri Düşüyor
Birleşmil Milletler Hükümetlerarası Denizbilim Komisyonu tarafından kurulan Küresel Okyanus Oksijen Ağı tarafından yapılan araştırma, okyanuslardaki oksijensiz bölgeler son 50 yıl içinde 10 kat artış gösterdi. Kaliforniya Üniversitesi Scripps Denizbilim Enstitüsü'nden deniz biyoloğu Lisa Levin, "Oksijensiz kalan deniz canlıları ölmeye mahkum.
Kaliforniya Üniversitesi - 19.12.2017
Avustralya'da Bulunan Fosil En Eski Yaşam Formu Olabilir
Avustralya'da bilim insanları, buldukları üç buçuk milyon yıllık taşın üzerindeki fosillerin, dünya üzerindeki en eski yaşam formu olabileceğini açıkladılar.
Kaliforniya Üniversitesi - 11.12.2017
Başarılı Bir Eğitim İçin Sağlıklı Gözler Şart
GÖRME KAYBI EĞİTİM KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, öğrenilen bilgilerin %83'ünün görsel yollarla gerçekleştiğini söyleyen Op.
Kaliforniya Üniversitesi - 3.12.2017
66 Milyon Yıl Önce Nesli Tükenen Hayvanın Yumurtaları Bulundu
Fosilleri inceleyen bilim insanları, yumurtalarda bulunan embriyoların yetişkin teruzor özelliklerini göstermediğini ve 2014'te ismi konulan cinsin bilindiği gibi olmayabileceğini açıkladı. Teruzorların uçmayı öğrenmeden önce yerde avlanıp büyümüş olabileceklerini söyleyen Güney Kaliforniya Üniversitesi paleontologu Michael Habib, "Kanatlardaki kemik gelişimi, bacaklardaki kemik gelişimine oranla az olsa da kanatlardaki kemikler vücudun çoğu kısmına göre oldukça kuvvetli" dedi.
Kaliforniya Üniversitesi - 16.11.2017
Yee Kaliforniya Üniversitesinde Türkiye'yi Anlattı
Kaliforniya Üniversitesi Irvine Kampüsü'nde uluslararası eğitim haftası kapsamında düzenlenen "Kültürel Diplomaside Küresel Yaklaşımlar" isimli sempozyuma Türkiye'yi temsilen Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington DC temsilcileri katıldı.
Kaliforniya Üniversitesi - 7.11.2017
Türk Müteahhitlere Kaliforniya'dan Davet Var
Türkiye ve yurtdışında başarılı projeler hayata geçiren Türk inşaat firmalarının yeni rotasının Kaliforniya olduğunu söyleyen Uluslararası Emlak Uzmanı Almila Gözen şunları söyledi: "Dünyanın en büyük altıncı ekonomisi konumundaki Kaliforniya hem güçlü ekonomisi hem de istikrarlı yapısı ile inşaat firmalarının gözde yatırım bölgelerinden biri. Çin, Kanada, Rusya, İngiltere, Türkiye gibi pek çok ülke yatırımcısından yoğun talep görüyor. Emlak piyasasının da son derece hareketli olduğu eyalet ismini uluslararası piyasada duyurmak isteyen firmalar açısından önemli bir noktada bulunuyor. Bu bölgede hayata geçirilen projeler bir yandan inşaat firmalarının prestijini artırırken Türkiye'ye de ciddi oranda döviz girişi sağlayarak ekonomiyi canlandırıyor. Üstelik Kaliforniya sadece büyük inşaat firmaları için değil küçük çaplı proje geliştiren müteahhitler için de fırsatlar barındırıyor. Eyaletin kozmopolit yapısı tüm konut türlerine ilgiyi canlı tutuyor. Örneğin dünyaca ünlü UCLA (Kaliforniya Üniversitesi) ya da USC (Güney Kaliforniya Üniversitesi) gibi üniversitelerde okumak isteyen öğrenciler tek odalı veya stüdyo tipi apartman dairelerini tercih ederken, alım gücü yüksek yatırımcılar Los Angeles veya San Francisco'nun lüks bölgelerindeki müstakil evleri tercih ediyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 27.10.2017
Çocuklar Kurguyla Öğrendiğini Asla Unutmaz"
Ezber, şu anda Türk Telekom İnsan Kaynakları'nda iş ortaklığı uzmanı olarak görev yaptığına işaret ederek, "İnsan kaynaklarında daha çok kendimi buldum. Çünkü insana dair her şey faydalı, renkli ve zevkli benim için. İnsan kaynaklarının biraz daha iletişime açık olan yönlerini çok seviyorum. Kaliforniya Üniversitesi'nde pazarlama eğitimi aldım.
Kaliforniya Üniversitesi - 23.9.2017
1. İstanbul Act Günleri Başladı
Kongrede, Kaliforniya Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Doç.
Kaliforniya Üniversitesi - 17.9.2017
İklim Değişikliği Sonumuz Olabilir!
İklim değişikliği, bilinçsiz yapılan çalışmalar ile İklim değişikliği felakete neden olabilirKaliforniya Üniversitesi'nden iklim ve atmosfer bilimi araştırmacıları 100 yıl içinde dünyamızın ve bizlerin iklim değişikliğinden nasıl etkileneceğine yönelik çalışmalarda yürüttü.
Kaliforniya Üniversitesi - 12.7.2017
ABD'liler 15 Temmuz'u Anlatacak
Etkinliğe ayrıca, ABD'nin en deneyimli diplomatları arasında gösterilen ve FETÖ karşıtı görüşleri ile tanınan eski Ankara Büyükelçisi ve Washington Enstitüsü Temsilcisi James Jeffrey'in yanı sıra Emekli Kongre Üyeleri Konseyi Başkanı Cliff Stears, FETÖ'nün okullarda yaptığı usulsüzlükleri ortaya koyan belgeselin yapımcısı Mark Hall ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bir araştırma yapan, Kaliforniya Üniversitesi'nden Mujeeb Khan katılıyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 23.6.2017
Nba Draftının 1 Numarası Fultz
İkinci tercih hakkına sahip Los Angeles Lakers, Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles'ta (UCLA) geçirdiği 2016-2017 sezonunda maç başına 14,6 sayı, 6 ribaunt, 7,6 asist ve 1,8 top çalma üreten 19 yaşındaki ABD'li oyun kurucu Lonzo Ball'u seçti.
Kaliforniya Üniversitesi - 16.5.2017
Bu haberi okumadan yumurtanızı dondurmayın
YUMURTA DONDURMAK, GEBELİK İÇİN GARANTİ ANLAMINA GELMEMELİ Bir kadın yumurtalarını erken yaşta dondursa bile bu gebe kalacağının garantisi anlamına gelmez. Avrupa'da 30 yaş altı kadınların dondurulmuş yumurtalarıyla yapılan çalışmalarda gebelik oranları yüzde 36 ila 61 arasında değişmektedir. Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma sonucunda 30'lu yaşlarda 15 dondurulmuş yumurtası olan bir kadının kendi yumurtalarıyla eve bebek götürme şansı yüzde 30 olarak belirtilmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaliforniya Üniversitesi Haberleri | Kaliforniya Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kaliforniya Üniversitesi haberleri, son dakika kaliforniya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Dha Dış - Los Angeles'ta Öğretmenler Grevde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 15:53:44. #1.14#
title