Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur, Çomü'yü Ziyaret Etti

Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur, Çomü'yü Ziyaret Etti

03.06.2010 16:08 | Son Güncelleme: 03.06.2010 16:08
Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur, Çomü'yü Ziyaret Etti

Kale Grubu Kurucu Murahhas Azası ve Onursal Başkanı Dr. H. İbrahim Bodur, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çomü) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu. Ziyarette Bodur'a Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (Çtso) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Tezcan ve Kale Grubu Genel Müdürü Remzi Gula da Eşlik Etti.

Kale Grubu Kurucu Murahhas Azası ve Onursal Başkanı Dr. H. İbrahim Bodur, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Bodur'a Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Tezcan ve Kale Grubu Genel Müdürü Remzi Gula da eşlik etti.

ÇOMÜ'nün kuruluş aşamasından itibaren üniversitenin içinde bulunduğunu belirten Dr. Bodur, üniversitenin şehre sosyal, kültürel ve ekonomik olarak üst düzeyde katkı sağladığına dikkat çekti. Üniversite bünyesinde yetişen kaliteli insan gücünün de ileriki zamanlarda Çanakkale'nin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade eden Bodur, ihracatta katma değer oluşturmanın önemini vurgulayarak, "Teknoloji alanında üniversitemizin yetiştirdiği akademisyenlerimizin yeni fikirlerine ve buluşlarına her zaman ihtiyaç vardır." dedi. Bodur, ÇOMÜ'nün gözle görülür ölçüde gelişimine katkı sağladığı için Rektör Akdemir'e de teşekkür etti.

Prof. Dr. Akdemir ise yakın zamanda Çek Cumhuriyeti'ndeki Silesian Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen 6. Uluslararası İşletme Yönetimi Sempozyumu'na ÇOMÜ olarak yaptıkları katkılardan ötürü verilen madalyayı İbrahim Bodur'a sunarak, bu başarıyı kendisiyle paylaşmak istediklerini ifade etti. Akdemir, ÇOMÜ olarak Dr. Bodur'un ve Kale Grubu'nun desteğini her zaman hissettiklerini söyledi. Kurdukları Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yürüttükleri çalışmalarla öğrencilere girişimciliği alternatif kariyer hedefi olarak gösterdiklerini, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu'na üye iki üniversiteden biri olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title