Kale'de "Şimdi Okullu Olduk" Projesi - Haberler
Haberi Paylaş

Kale'de "Şimdi Okullu Olduk" Projesi

AA - Haberler | Yerel
Kale'de

Malatya'nın Kale İlçesinde "Şimdi Okullu Olduk" Projesi Kapmasında 120 Çocuğun Okullaşması Sağlanacak.

Malatya'nın Kale ilçesinde "Şimdi Okullu Olduk" Projesi kapmasında 120 çocuğun okullaşması sağlanacak.

Ramada Otel'de düzenlenen, "Şimdi Okullu Olduk" ve "Kale İlçesinde Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi" adlı iki projenin tanıtım toplantısına katılan Malatya Valisi Ulvi Saran, "Şimdi Okullu Olduk" adlı projenin özellikle kız çocuklarının okullaştırılmasına yönelik bir proje olduğunu söyledi.

Proje ile kız çocuklarının okullaştırmasının sağlanacağını kaydeden Saran,

"Kale İlçesinde Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi" adlı proje kapsamında da ilçedeki okul öncesi eğitime katılma oranının yüzde 100'e ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu da projelerin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

İlçenin eğitim seviyesinin yükselmesini istediklerini dile getiren Uzunoğlu, özellikle kız çocuklarının okullaşmasının kendileri için önemli olduğunu belirtti.

Uzunoğlu, şu bilgiyi verdi:

"Bugün tanıtımını yaptığımız 'Kale İlçesinde Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi' projesi ve özellikle kız çocuklarının okullaştırılmasının arttırılması hibe programı kapsamındaki 'Şimdi Okullu Olduk' projesi ile ilçedeki eğitim oranının yükseltilmesini hedefliyoruz. 'Şimdi Okullu Olduk' adlı proje ile amacımız Kale ilçesinde 110'u kız, 10'u erkek olmak üzere 120 kişiye ulaşmak ve eğitime kazandırmak. 'Kale İlçesinde Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi' projesi ile de Kale ilçesinde yaşayan okul öncesi eğitime katılamayan dezavantajlı 75 çocuğu okul öncesi eğitime alarak 10 ay süreyle eğitim görmelerini sağlamak."

Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise iki projenin de ilçeye faydalı olacağına inandıklarını kaydetti.

- MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title