Kalbinden 8.5 Santimlik Kitle Çıktı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kalbinden 8.5 Santimlik Kitle Çıktı

Sivas'ta mide ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran 39 yaşındaki Zöhre Korkmaz'ın kalbinde 8.5 santim uzunluğunda kitle tespit edildi.

Sivas'ta mide ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran 39 yaşındaki Zöhre Korkmaz'ın kalbinde 8.5 santim uzunluğunda kitle tespit edildi. Yapılan ameliyatla kitle çıkarıldı.

Sivas'ın Kangal İlçesi'ne bağlı Çetinkaya Beldesi'nde yaşayan 3 çocuk annesi Zöhre Korkmaz, bir süreden beri devam eden şiddetli mide ağrısı hissi üzerine eşi Hüseyin Korkmaz tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. Korkmaz'a yapılan kontrollerde midesinde sorun bulunmadığı ve kalbinde sıkıntı olduğu belirlendi. Bunun üzerine hastanenin kalp damar cerrahisi bölümüne gönderildi. Burada yapılan kontrollerde Korkmaz'ın kalbinde kalp kapakçığına giden damar kısmında bir kitle olduğu tespit edildi. CÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Bölüm Başkanı Prof. Dr. Öcal Berkan tarafından gerçekleştirilen operasyon ile Zöhre Korkmaz'ın kalbindeki kitle çıkarıldı. 8.5 santimetre büyüklüğündeki kitle doktorları bile şaşırttı. Prof.Dr. Öcal Berkan, hastaya yapılan kontrollerde kitlenin tespit edildiğini ve yapılan ameliyat ile çıkarıldığını belirterek, "Benzerine çok az rastlanabilecek, mesleki tez konusu olabilecek bir olayla karşılaştık. Başarılı bir operasyon ile hastamızı kitleden kurtardık. Sağlık durumu gayet iyi." dedi. Hastanede tedavisi süren Zöhre Korkmaz ise mide ağrısı şikayeti ile geldiği hastanede kap sorunu ile karşılaştığını ve şaşırdığını belirterek, ameliyatı gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title