Kalaba Haberleri

Kalaba haber, Kalaba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kalaba - 02.06.2017
Diyarbakır'da 43 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağının 104 köyden 43'ünde kaldırıldığı, diğer köylerde ise operasyonlardan dolayı yasağın da devam ettiği bildirildi. Açıklamada, "İlimiz Lice, Hani, Kocaköy ve Dicle ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon icra edilmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Lice ilçesine bağlı olan; Ecemiş, Birlik, Şenlik, Abalı, Erginköy, Daralan, Duruköy, Çeper, Güçlü ve Gökçe köyü ile mezraları, Hani ilçesine bağlı olan; Kaledibi, Topçular, Çukurköy, Kuyular, Abacılar, Akçayurt, Yukarıturalı, Uzunlar, Serenköy, Gömeç, Kalaba, Kırım, Yayvan, Soylu, Çardaklı, Sergen, Okurköy, Gürbüz, Anıl, Süslü ve Belen köyü ile mezraları, Kocaköy ilçesine bağlı olan; Şaklat ve Yazıköy köyü ile mezraları, Dicle ilçesine bağlı olan; Meydanköy, Sergenli, Dedeköy, Bademli, Döğer, Arıköy, Tepe, Başköy, Değirmenli ve Kelekçi köyü ile mezralarında 30 Mayıs 2017 günü saat 07.
Kalaba - 21.05.2017
Hani'ye Bağlı 6 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı
Hani ilçesine bağlı Kuyular, Abacılar, Çukurköy, Belen, Kalaba ve Topçular köylerinde düzenlenen operasyon nedeniyle dün saat 20.
Kalaba - 21.05.2017
Diyarbakır'ın Hani İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı Sona Erdi
Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, sivillerin zarar görmemesi amacıyla Hani ilçesine bağlı Kuyular, Abacılar, Çukurköy, Belen, Kalaba ve Topçular mahallelerinde dün akşam 20.
Kalaba - 21.05.2017
Seyfe Gölü Kuş Cenneti Tanıtıldı
Önerilen çözümlere de değinen Çetiner, şu bilgileri verdi: "Seyfe Havzası'ndan alınan içme suyu için alternatif yerler bulunmalı. Bölgede uygulanan ÇATAK Projesi devam etmeli. Malya ve Eski doğanlı gibi derin kuyulardan alınan su miktarı kontrol altında tutularak, havzadaki su seviyesine göre su verilmeli ve mutlaka damlama sulama sistemine geçilmeli. Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi'nin ikinci etabı hızlandırılarak Seyfe Gölü civarına su verilmeli.
Kalaba - 20.05.2017
Hani'ye Bağlı 6 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Hani ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, Kuyular, Abacılar, Çukurköy, Belen, Kalaba ve Topçular köylerinde 20 Mayıs 2017 günü saat 20.
Kalaba - 20.05.2017
Diyarbakır'da 6 Kırsal Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı
Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, sivillerin zarar görmemesi amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca Hani ilçesine bağlı Kuyular, Abacılar, Çukurköy, Belen, Kalaba ve Topçular mahallelerinde saat 20.
Kalaba - 20.05.2017
Diyarbakır Hani'de, 6 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı
Hani İlçesi'ne bağlı 6 köyde bugün saat 20.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi: "İlimiz Hani İlçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve  malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Hani İlçesine bağlı olan; Kuyular Köyü, Abacılar Köyü, Çukurköy Köyü, Belen Köyü, Kalaba Köyü ve Topçular Köyü) 20 Mayıs 2017 günü saat 20.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kalaba Haber, Kalaba Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 9 - Kalaba haber sayfamızda Kalaba haberleri okuyabilir, Kalaba son dakika haberleri ve güncel Kalaba gelişmelerini görebilirsiniz. Keçiören'de Ramazan Akşamları Bir Başka.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 23:49:32. #1.14#

title